nov 16

2.ZL: KOŠevci potopili ladjo Piratov

Okoli 200 gledalcev se ja zbralo v ŠD Št. Peter za mestni derbi med KOŠem Celovec in Wörthersee Pirati. Po napeti prvi polovici so KOŠevci ob koncu jasno potopili Pirate.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  96:72 (22:21, 46:38, 68:59)

Mestni derbi se je začel s hitrimi napadi domačinov, ki so v tretji minuti vodili že s 7:0. Toda mestni derbi ne bi bil mestni derbi, če ne bi imel svojih zakonitosti. Ko so Pirati opazili, da ne morejo prodreti do koša, so začeli metati od zunaj in zaporedoma zadeli tri trojke, dvakrat izenačili in celo za kratek čas prevzeli vodstvo. Začetek osme minute je Jakob Stražar zabil žogo k ponovnem naskoku sedmih točk (20:13) in s tem poskrbel za enega od viškov tekme. Sledili sta še dve trojki in koš Piratov. Andi Smrtnik pa je z zadnjim košem prve četrtine poskrbel za tesno vodstvo (22:21).

Tudi druga četrtina je potekala dokaj izenačeno. Dvakrat je menjalo vodstvo in tri minute pred odmorom je KOŠ vodil samo za dve točki (38:36). V končni fazi te četrtine pa se je KOŠevcem le uspelo otresti nasprotnikov in poskrbeti za nekoliko bolj jasno vodstvo (46:38).

V nadaljevanju so imeli domačini povprečno deset točk naskoka. Kljub temu pa jim ni uspel pobeg, ki bi demoraliziral goste.  Nasprotno. Po 29. minutah se je rezultat glasil samo še 64:59. Christian Erschen, ki je preteklo sezono še igral za Pirate, je zatem s trojko povišal na 67:59. Potem pa je sledila najbolj nelepa akcija tekme, ko je Edgar Allesch nešportno zaustavil  Jakoba Stražarja pri skoku , ki je ta na srečo ostal brez poškodbe. Trener Piratov Andreas Kuttnig pa je dobil dosojen še tehnični prekršek. Po tretji četrtini se je glasil rezultat 68:59 za KOŠevce.

Začetek zadnje četrtine so vorovanci trenerja Dragana Sliškovića, ki je preteklo sezono še vodil ekipo gostov, nadaljevali run z 11:0. Čeprav so se Pirati upirali in se do konca borili, niso imeli več nobenih možnosti za preobrat. KOŠevci so z 28:13 odigrali najbolšo četrtino in s končnim rezultatom 96:72 še jasno dobili prestižno tekmo, in s tem dokazali, da so trenutno vodilni košarkarski klub mesta Celovec .

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa Celovec: Zelo važna zmaga! Pred tekmo smo bili zelo napeti in ob začetku tudi nismo takoj našli v tekmo. Z drugo polovico sem zelo zadovoljen.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa Celovec: Zelo se veselim te zmage! Mestni derbi je vedno nekaj posebnega.

Andreas Kuttnig, trener Piratov: Tekma traja 40 minut, preko katerih je KOŠ bil jasno boljši. Kljub temu smo zadovoljni z napredkom.

Christian Müller, igralec Piratov: Prva polovica je bila boljša kot druga. Borili smo se in dali smo vse, vendar ni zadostovalo.

ExtraLiga: Članice še vedno čakajo prvo zmago