09
dec 18

2. ZL: KOŠ v derbiju podlegel Beljaku

KOŠ se je v desetem krogu prvenstva peljal na derbi v Beljak. Derbi je vedno nekaj posebnega, tokrat pa še bolj, ker Celovčani na terenu srečajo bivšega igralca KOŠa, Žigo Erčulja. Tokrat so KOŠevci morali nastopiti brez Jana Razdevška, ki se je pri zadnji tekmi poškodoval, v ekipo pa se je končno vrnil Toman Feinig.

Panaceo Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 99:76 (27:22; 48:38; 77:49)

Po skoraj dveh igranih minutah je kot prvi zadel Kralj, z njegovo trojko je KOŠ prevzel vodstvo. Nato so zadevali izmenjalno. V tretji minuti je Beljak izenačil (7:7) in nato prevzel vodstvo. KOŠu je še dvakrat uspelo izenačiti, a po desetih igranih minutah je ekipa iz Beljaka vodila 27:22. V drugi četrtini so Beljačani vodstvo držali naprej, po štirih minutah se je KOŠ z zadetkom Feiniga približal na eno točko (32:31). V nadajevanju je sreča pri metu bila na strani domačinov, oddaljili so se na +12. Pol minute pred koncem prve polovice je Fižuleto zabil žogo, tako so slovenski košarkarji šli z desetimi točkami zaostanka v pavzo – 48:38.

Po pavzi je KOŠ popustil v koncentraciji, Raidersi pa so igrali polno energije in vodstvo naprej povišali. KOŠevci so zgrešili veliko metov, izgubljali žoge in nasprotniku s tem olajšali igranje. Po štirih minutah so Beljačani vodili s 25 točkami razlike (68:43). Do konca tretje četrtine so domačini povišali na 77:49. Tudi zadnjih deset minut se slika ni spremenila. Trener Slišković je pustil igrati najmlajše člane ekipe. Nasprotnik je začasno vodil že z 30 točkami razlike, vendar se je KOŠ še enkrat lahko približal. S trojko Pasterka se je štiri minute pred koncem tekme razlika zmanjšala na -22 (85:63). Zadnje minute pa je Beljak še enkrat pokazal svojo moč. Tekma se je končala 99:76.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Imeli smo slab dan. Igrali smo zelo nedisciplinirano in s takšnim pristopom ne moremo nobenega premagati.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Zdaj, ko je kader kompleten, mora vsak najti svojo vlogo v ekipi. Posebno sem vesel, da se je vrnil Toman. Že v tej tekmi je pokazal, da nam bo lahko dobro pomagal. Danes so samo najmlajši v zadnji četrtini igrali borbeno in dobro.

ÖMS MU16: KOŠ naprej neporažen