11
mar 18

2.ZL: KOŠ mora v PlayDown

V drugi zvezni košarkarski ligi je konec tedna bil na sporedu zadnji krog rednega dela prvenstva. Za KOŠ Celovec zadnja možnost, da se še uvrsti v PlayOff, katere KOŠevci vendar niso mogli koristiti.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  69:77 (17:13, 36:29, 52:49)

Srečanje z Mattersburgom je članska ekipa KOŠ začela zelo angažirano, po petih minutah vodila z 10:4. Nato je ekipa Mattersburg Rocks točkovala in prvič prevzela vodstvo (10:11), vendar z borbeno tekmo si je KOŠ prednost priboril nazaj in zaključil četrtino s 17:13.  V drugi četrtini so slovenski košarkarji nadaljevali z uspešno igro, po petih minutah so vodili s 25:18. Tudi v nadaljevanju so igrali koncentrirano in obdržali prednost sedmih točk – 36:29.

Po odmoru je šlo napeto naprej, z bučno podporo številnih navijačev so se varovanci trenerja Sliškovića stopnjevali in držali korak s favoriziranim Mattersburgom. Kljub vsem naporom pa se Celovčani nikoli niso mogli dosti oddaljiti od nasprotnika, ki je branil zelo agresivno. Dve minuti pred koncem četrtine so gostje potem spet izenačili (47:47). Vendar KOŠevci so obdržali živce in zaključil tretjo četrtino z 52:49. Zadnja četrtina je postala hektična, Mattersburg je postajal še agresivnejši, KOŠevci pa vidno nervozni. Tako je uspelo Gradiščanom v peti minuti prevzeti vodstvo (60:61). Tudi v nadljevanju je Mattersburg igral zelo agresivno. Tempo je bil tako visok, da se je medčasno zdelo kot bi Rocksi igrali z več kot le petimi igralci. KOŠu pa je zmanjkalo moči, kopičile so se napake, meti iz daljave so šli v prazno in proti koncu se je pojavil spet znani problem: izgubljene žoge. Tako se borbena tekma KOŠevcev ob koncu ni obrestovala. S končnim rezulatatom 69:77 so Rocksi zmago odpeljali na Gradiščansko, s tem pa Basket Flamese dvignila v PlayOff KOŠevce pa prisilili v PlayDown.

Boj za obstoj v 2. zvezni ligi pa se začne že prihodnjo soboto, 17.03.2018 ob 17:00 doma v ŠD Šentpeter proti mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Danes smo dali vse od sebe. Če bi že prej v sezoni igrali tako, bi se ne spravili v to situacijo in bi bili v PlayOff-u. Na žalost smo se pre pozno prebudili.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Fantje so dali vse. Ob koncu nam je zmanjkalo sape in nasprotnik je to izkoristil.

Claudio Vancura, igralec Rocksev: Veselimo se zmage. Zmagali smo srečno vendar zasluženo.

KOŠ tednik: Ekipi U16 na vrhu lestvice