11
jan 16

2.ZL: KOŠ je šokiral prvouvrščenega

Povsem nepričakovano in zelo jasno so KOŠevci v gosteh premagali prvouvrščene Dragonse iz St. Pöltna. Ponovno je bil recept teamplay, obramba in tokrat tudi meti iz distance.

CHIN MIN Dragons St. Pölten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  64:86 (19:20, 38:42, 55:62)

Po nehote dolgi božični pavzi, v kateri so KOŠevci zdravili svoje poškodbe, so se povsem brez pritiska odpravili v St. Pölten. Da je vloga favorita pri Dragonsih je bilo od vsega začetka jasno, saj so doslej utrpeli le en poraz, se okrepili z Kohlmaierjem iz prve lige in so na najboljši poti h prvaku. KOŠevci so tako lahko sproščeno zaigrali in prav to je bil recept za zmago. Slovenski košarkarji so odtvorili tekmo s trojko Andija Smrtnika. Nato sta vzela pobudo Grega Mali in Jakob Stražar in kmalu se je pokazalo, da Celovčani niso brez možnosti. Po desetih minutah se je rezultat glasil 19:20 za KOŠ. Fantje so šli zelo motivirano v drugo četrtino. Kot vedno so igrali zelo homogeno. Obramba KOŠevcev je bila na zelo visokem nivoju in tako St. Pölten ni našel lahke poti do KOŠa. Rezultat ob polčasu se je glasil 38:42. Tekma je ostala borbena do konca srečanja. Nasprotna ekipa se je nekajkrat nevarno približala iz doseženih točk v protinapadih. KOŠevci pa so imeli neverjeten šuterski dan, saj so ves čas srečanja zadevali  iz vseh pozicij. Po 30. minutah je semafor kazal 55:62 za KOŠ. Senzacija je bila v zraku. Kljub izčrpanosti so fantje šli v zadnjo četrtino s polno paro in odigrali najbojšo četrtino, v kateri so dosegli 24 točk in jih domačinom dopustili samo 9. Že dve minuti pred koncem je trener St. Pöltna Smiljanić poslal mladince na igrišče, kajti razlika je bila že prevelika in možnosti za zmago so bile minimalne. Po 40 minutah so KOŠevci beležili 86 točk, od katerih so dosegli skoraj polovico iz trojk (14 trojk = 42 točk) in tako povsem nepričakovano, toda jasno in zasluženo premagali prvouvrščene s končnim rezultatom 64:86. Tudi pri prostih metih so KOŠevci bili stoodstotni. Kljub temu, da je pomenil razplet tekme šok za Dragonse, saj so kljub popolni postavi v celotni tekmi vodili le pol minute, je tekma potekala povsem mirno, fair in brez kakršne koli nešportnosti. Tudi s strani sodnikov je bilo zelo korektno sojenje.

Rok Zupan, trener: Danes je zmagal kolektiv. Vsi igralci so izpolnili svoje zadolžitve. Nekaj pa je k zmagi doprineslo  sigurno tudi to, da se je v ekipo vrnil Fabian Gallob. Upam da bomo dobro igro prikazali tudi nasljednjo soboto, ko igramo Koroški derbi proti Beljaku in pozivam vse gledalce, da nam v soboto pridejo pomagati s svojim navijanjem.

Nenad Kalamanda, igralec: V tekmo smo krenili brez karkšnega koli pritiska in jo začeli z agresivno obrambo, ki je bila poleg dobrega šuterskega dneva, ključna za tako visoko zmago. Definitivno nam ta zmaga proti prvouvrščeni ekipi veliko pomeni in nam daje doddatno motivacijo za naslednje tekme.

Zvezno prvenstvo 3x3: Avstrijski prvak!