05
feb 17

2.ZL: Konec serije

V soboto 04.02.2017 so KOŠevci doma gostili ekipo Dornbirn Lions. Gostje iz Predarlske pa so KOŠeve ujeli na napačni nogi.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec: Raiffeisen Dornbirn Lions  49:79 (7:15, 27:29, 39:49)

Gostje iz Dornbirna so srečanje začeli zelo zbrano in takoj povedli. Članska ekipa KOŠa je prve točke dosegla šele v peti minuti in zaostanka do konca četrtine ni mogla več nadoknaditi (7:15). V drugi četrtini so KOŠevci igrali bolj zbrano in v peti minuti šli v vodstvo (18:17). Vendar tudi v tej fazi niso znali izkoristiti možnosti, ki se jim je ponudila predvsem zaradi izpada ključnega igralca Lionsev Anderja Arrutija. Le ta se je ob začetku tekme lažje poškodoval. Napeto je šlo naprej in rezultat v pavzi (27:29) je dajal še mnogo upanja, da je bo serija zmag na domačih tleh nadaljevala.

Po odmoru pa se je Dornbirn razigral in svojo prednost do konca tretje četrtine povišal na 10 točk (39:49). KOŠevcem pa naprej ni uspelo prodreti pod koš ali pa žoga ni dosegla cilja, saj so domačini ta dan izkoristili le 33% metov. V zadnji četrtini pa se je razigral tudi Ander Arruti, ki se je v drugi polovici spet vrnil na parket. On sam je v zadnjih desetih minutah dosegel 10 točk in s tem s svojimi soigralci zapečatil KOŠev prvi poraz na domačih tleh in to z dokaj jasnim rezultatom 49:75.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Intenziteta na treningih je popustila in to se vidi tudi pri tekmi. Danes nismo bili v dobri kondiciji.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Ni veliko povedati. Danes smo odpovedali na vseh področjih. Nasprotnik je zasluženo zmagal.

Filip Bajković, igralec Lions: Zaradi številnih izgubljenih žog se v prvi polovici nismo mogli oddaljiti. V drugi polovici smo odigrali bolj kosekventno in izgubili manj žog. Predvsem pa smo bolje zadevali.

Inaki Merino, trener Lions: V prvi polovici smo izgubili 17 žog. V drugi polovici smo odigrali dobro obrambo in tekmo lahko obrnili v našo prid.

Članice: Prvi poraz v 2.ZL