08
jan 17

2.ZL: Dve zmagi proti Mattersburgu

Medtem ko so članice zmago na tujem proti Mattersburgu potrdile tudi doma, člani ostajajo doma nepremagljiva trdnjava in so prvič porazili tudi Mattersburg.

članice:
KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  59:38 (19:2, 42:7, 53:17)

Pri prvi tekmi novega leta so naše članice naletele na mlado ekipo iz Mattersburga. Kljub enotedenskem odmoru je ob 13:00 uri štartalo 10 motiviranih KOŠevk v tekmo. Po jasni zmagi na tujem v Mattersburgu pa so najprej pričele prelahkomiselno. Čeprav so KOŠevke Gradiščanke v prvi polovici komaj pustile do koša, so hkrati v napadu preizkušale nove taktike. Pri stanju 42:7 za polčas pa je trener Dragan Slišković povišal rotacijo in dal priložnost tudi mladim igralkam, ki so tako ponovno lahko nabrale važne izkušnje za tekočo sezono.

Zaradi lepih kombinacij in močne obrambe je semafor po tretji četrtini kazal 53:17 in zadeva je v bistvu bila jasna. V zadnji četertini pa je mladim igralkam nekoliko zmanjkalo sape in Mattersburg je to četrtino dobil z 21:6. Več kot lepotna korektura rezultatu pa tudi s tem ni bila več možna. Članice so prvo tekmo 2017 z 59:38 jasno odločile zase.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Pričakovana zmaga v novem letu. Danes so naše mlade igralke lahko spet nabrale veliko važnih izkušenj. Moramo pa naprej trdo trenirati, da bomo lahko igrale še boljše.

člani:
KOŠ Posojilnica Banke Celovec : BK Mattersburg Rocks  63:57 (14:16; 34:29; 44:43)

Po tritedenskem božičnem  premoru so člani KOŠa Celovec v prvi tekmi novega leta gostili Mattersburg, kateremu so v zadnji tekmi starega leta še dokaj jasno podlegli. Z ozirom na močne nastope na domačih tleh pa  se je številnim gledalcem in navijačem obetala zanimiva in napeta tekma, brez pravega favorita.

Prvo četrtino sta obe ekipi pričeli zelo zadržano. Šele v 3 minuti je domačinom uspel prvi koš tekme, ki pa so ga gostje takoj izenačili. Hitro je bilo jasno, da bo tokrat ponovno obramba odločala o zmagi in porazu. Razvoj tekme pa je zrežiral sam Hitchkock. Medtem, ko je prva četrtina bila v znamenju medsebojnega nevtraliziranja in so gostje v zadnji minuti povedli za dve piki, Žigi Erčulju pa je pri zadnjem metu iz distance za las spodletelo, so odšli gostje v drugo četrtino z minimalno prednostjo dveh točk.

Drugo četrtino so KOŠevci pričeli zelo zbrano in z uspešno obrambo in dokaj dobrimi zaključki do sedme minute povedli za deset točk. To je bila tudi najvišja razlika tekme. Prve štiri minute pa gostje niso dosegli niti ene točke in si že do pete minute nabrali pet osebnih napak. Kljub temu jim je proti koncu četrtine uspelo, predvsem z meti iz distance, razpolovičiti vodstvo domačinov na 34: 29.

Da ne bo lahko, so se zavedali vsi v dvorani. Gostje so prišli iz odmora bolj zbrani. Razvila se je agresivna igra z mnogimi napakami, z zgubljenimi in priborjenimi žogami in vodstvo domačinov je iz minute v minuto plahnelo. Sredi tretje četrtine je gostom s trojko Gmeinerja uspelo izenačiti. V šesti minuti je moral še športni vodja Štefan Hribar zapustiti mesto ob trenerju  in nekaj sekund pred koncem so gostje prevzeli celo vodstvo. Z dvema prostima metoma ob koncu tretje četrtine pa je Erschenu le še uspelo ponovno pridobiti vodstvo, čeprav z najminimalnejšo možno razliko (44:43).

To vodstvo je bilo za domačine dodatna motivacija za zadnjo in odločilno četrtino. In res gostom ni uspelo več izenačiti, čeprav so bili kar parkrat čisto blizu, saj se je rezultat glasil 50:49, 54:53, 57:56 in 58:57. Četrtina pa se je zaključila dokaj turbuletno s štirimi tehničnimi fouli, od katerih so jih dobili gostje tri. Z dosojinimi prostimi meti in z zaključnim košem Erčulja pa so KOŠevci dobili tekmo s 63:57.

Tako je uspela po desetem dvoboju prva zmaga proti Mattersburgu, revanža za poraz v zadnjem krogu in še podaljšanje uspešne serije na domačih tleh. Pet tekem in pet zmag. KOŠevci so s to tekmo ponovno dokazali, da se jim na domačih tleh ni treba bati nobenega nasprotnika v ligi. Trenutno so izboljšali pozicijo na lestvici in so na 7. mestu, torej v krogu ekip, ki bi se kvalificirale za play-off. Naslednja tekma doma pa bo že v soboto 14. januarja ob 18.oo uri, ko bodo nasprotnik močni Raidersi iz Beljaka, proti katerim so KOŠevci v gosteh nesrečno podlegli za dve točki. Spet se obeta zanimiva in napeta tekma.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Popravili smo napake, ki smo jih naredili pri zadnji tekmi in s tem dobili Mattersburg.

Žiga Erčulj, igralec KOŠa: Od vsega začetka smo verjeli na zmago, ker doma smo neporaženi. Upam, da bo tako šlo naprej. Naša publika nas izvrstno podpira.

James Williams, Headcoach BKM: KOŠevci so danes hoteli zmago. Igrali in branili smo agresivno vendar nismo zadevali.

objavljeno v: 2. Zvezna liga 2. Zvezna liga člani članice novice
KOŠ tednik: S porazom in zmago v novo leto