22
maj 17

2.ZL: Članice zaključile sezono na 3. mestu

19.05. je bila na sporedu zadnja tekma v 2. Zvezni ligi članic 2016/17. Tretje mesto v 2. ZL je že pred tekmo bilo zagotovljeno, članice pa so proti iz prve lige izkušenimi Štajerkami hotele pokazat še eno dobro tekmo.

ATUS Gratkorn : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  70:45 (19:10, 38:21, 57:29)

Po skrajšanem ogrevanju, KOŠevke so bile v zastoju na avtocesti, se je ob 18:30 začela tekma. Naše članice so dobro našle v tekmo in imele veliko možnosti za mete, kateri pa na žalost pogosto niso našli v cilj. Proti koncu prve četrtine so se vtihotapile dodatne napake v obrambi katere so gostitlejice izkoristile in prišle do lahkih točk. Rezultat po 10ih minutah se je glasil 19:10 za Gratkorn. V drugi četrtini so se KOŠevke hotele vrniti v igro preko močnejše obrambe. To pa je uspelo le občasno kar so izkušene Štajerke hladnokrvno izkoristile. Tudi v napadu so KOŠevke naprej zgrešile številne možnosti. Ob polčasu je semafor kazal 38:21.

V drugi polovici se je kazala podobna slika. Koš Celovčank je naprej bil kot zabarikadiran. Medtem pa je Gratkorn odigral močno. Z dobrim skokom so si gostiteljice pridelale dodatne možnosti katere so tudi izkoristile. KOŠevke pa so se borile naprej. Po treh četrtinah 57:29. V zadnjih desetih minutah sezone so KOŠevke hotele še enkrat pokazati kaj znajo. Z dobro obrambo, hitrimi podajami in prodori so KOŠevke zadnjo četrtino odločile za se (13:16). Za revanšo za tekmo februarja pa konec koncev jasno ni zadostovalo. Končni rezultat se je glasil 70:45.

Na zadnji tekmi sezone so članice kljub porazu pokazale atraktivno tekmo proti Gratkorn. Celovčanke so še enkrat pokazale njihovo znanje in borbeni duh. Po zelo dolgi sezoni v dveh ligah KOŠevke v 2. ZL zaključijo na 3. mestu.

Patricia Struhar, kapetanka: Zelo dolga sezona je končana. Zadovoljne lahko gledamo nazaj in smo lahko tudi ponosne na to kar smo dosegle. Vidimo jasne napredke. Tudi če nam je kdaj manjkalo malo sreče za zmago smo se vedno borile.  Zdaj gremo v „postseason“ in od sredi junija naprej pa v zasluženo pavzo. En, dva, tri KOŠ!