21
jan 17

2.ZL: Članice premagale DBBC

V soboto 21. Januarja so se članice ob odpravile v Gradec, kjer so se v 5. krogu sezone v 2. Zvezni ligi pomerile z DBBCjem Graz.

DBBC Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  46:51 (14:11, 24:22, 34:36)

Naše članice so se na tekmo ponovno odpravile v orknjeni postavi. Barbara Honsig-Erlenburg in Verena Ferstl še naprej ne moreta nastopiti. Kljub temu je bila tekma od vsega začetka dosti izenačena. Obe ekipi sta pričeli nervozno in se najprej samo otipavali. Čeprav so igralke DBBCja telesno dokaj večje in močnejše te prednosti niso znale izkoristiti. Tako se je prva četrtina le tesno končala v prid gostiteljicam (11:14).

Na žalost je bila že ob začetku druge četrtine Susanne Rauter obremenjena tremi osebnimi prekrški. Trener Dragan Slišković ja nato spremenil postavo od direktne na consko obrambo, da bi preprečil prezgodnji izključitev. Tudi DBBC je nato igral v conski obrambi. KOŠevke pa so tudi v napadu nadaljevale dohitevanje in so v pavzo šle z le še dvema točkama zaostanka (24:22).

V drugi polovici je bila tekma pravtako izenačena. Tako KOŠevkam kot moštvu DBBC ni uspelo priigrati kake večje prednosti. V deveti minuti so Celovčanke s prostima metoma Jennyje Maier prevzele vodstvo. Po kratkem izenačenju Štajerk pa so KOŠevke rešile naskok dveh točk v zadnjo četrtino (34:36).

V zadnji četrtini je vodstvo nekajkrat menjalo. V zadnjih dveh minutah pa so se KOŠevke še enkrat razigrale. Z dobrim izkupičkom pri metih, vključno pri metih iz distance, so si s sedmimi neprekinjenimi točkami priigrale nekoliko večjo prednost (44:50) in z zaključnim prostim metom zmago spravile na suho. Končni rezultat se je glasil 51:46 za KOŠ Celovec.

Naše članice so s tem v peti tekmi sezone slavile peto zmago in se sedaj smejijo iz vrha lestvice 2. Zvezne lige. Bravo!

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Zelo napeta tekma. Končno smo naš potencial lahko uveljavile tudi na tekmi in ne le pri trainingu. Zaslužena zmaga!

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
ExtraLiga: Alina in Susi pri „All Stars“