13
feb 17

2.ZL: 15 dobrih minut je pre malo

Potem, ko se je proti Dornbirnu končala serija zmag na domačih tleh, so KOŠevci preteklo nedeljo na Dunaju hoteli prekiniti serijo porazov na tujem. Z le eno dobro četrtino pa to na žalost ni uspelo

Basket Flames : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  77:71 (25:14, 41:32, 63:47)

Od poraza doma proti Dornbirnu so KOŠevci vedeli, da se morajo dobro ogreti, če hočejo tekmo začeti s polno paro. Vsekakor pa so proti Flamesom na Dunaju od vsega začetka imeli težave. Gostitelji so povedli in v šesti minuti vodili že s 17:8. Z Gavraničem na čelu so Dunajčani prvo četrtino odločili s 25:14 zase in s tem položili temeljni kamen za zmago.

V drugi četrtini so KOŠevci odigrali bolj skoncentrirano. Predvsem Peter Papič, ki je bil ta večer najboljši strelec KOŠa (19), je blestel z lepimi akcijami in zaključki. Celovčani so lahko drugo četrtino tesno odločili zase (16:18) vendar so šli v odmor z zaostankom devetih točk (41:32)

Po pavzi so KOŠevci nasprotniku najprej ostali za petami, preden domačini niso z devetimi zaporednimi točkami oddrveli na 57:41. Nato pa so se KOŠevci osredotočili na obrambo in Dunajčanom niso dopustili izgradnje naskoka. (63:47)

Kdor pa je mislil, da je tekma s tem odločena se je motil. KOŠevci so v obrambi zabarikadirali pot do koša in v napadu blesteli s 14imi točkami brez premora ter z dodatno trojko dve minuti pred koncem prevzeli vodstvo. Ob tem času pa je Jakob Stražar zaradi petih osebnih napaka sedel že 6 minut na klopi. Agresivna obramba pa je terjala nadaljne žrtve. Zaporedoma so v zadnjih dveh minutah morali zapustiti igrišče zaradi petih favlov Vjeran Soldo, Andi Smrtnik in Žiga Erčulj. Medtem, ko so gostitelji izkoristili proste mete, pa oslabljenim KOŠevcem ni uspelo zadeti odločilnih metov. Basket Flamesi so s ponovno devetimi točkami brez presledka prevzeli vodstvo in tekmo s 77:71 odločili v svojo prid.

S porazom proti Basket Flamesom (9), ki so direktni zasledovalec KOŠevcev (8) na lestvici, pa počasi postaja nevarno tudi za uvrstitev v play-off. Dunajčani so namreč le še dve točki, se pravi eno zmago, za KOŠevci.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Borili smo se do konca vendar nam trenuto enostavno manjka konstantna forma. Samo v kratkih fazah nam uspe odigrati našo igro. V 15ih dobrih minutah pač ni možno dobiti tekme, ki traja 40 minut.

Christian Kreidl, trener Flames: Bila je tekma z mnogimi vzponi in padci. Gotovo ni bila najlepša tekma sezone, vendar smo veseli, da smo lahko kljub temu zmagali.