06
feb 20

#recap: Dva krat MU14

Zadnji teden pred semestralkam je pri naraščaju nastopila le ekipa MU14. Medtem, ko so KOŠevci doma proti mestnemu sotekmecu utrpeli vsoki poraz, so na tujem zmagali – čeprav jim je manjkal kapetan.

MU14 – KOŠ Celovec : Wörthersee Piraten  49:111 (14:26, 31:44, 42:76)

Po izredno dobrem prvem polčasu je KOŠevcem v domači dvorani postopoma pošla energija. Tako naši mladi talenti telesno veliko močnejšim nasprotnikom Piratom niso mogli veliko zoperstaviti. Deloma so igrali naši U12 igralci, ki so pokazali da so iz pravega testa. Iz distance pa je na trojki blestel tudi Julian Seher. Tekma pa se je končala jasno v prid nasprotniku, končni rezultat se je glasil 49:111.

MU14 – BBC Spittal Lakers : KOŠ Celovec  60:64 (16:23, 29:34, 44:51)

Tudi tekma proti Lakersem ni imela dobrih predznakov. Tokrat je naša ekipa MU14 namreč nastopila brez kapetana Juliana Seherja. Vendar sta vajeti vzela v roke Dariyan Wein in Jona Hribar. Dariyan je točkoval skoraj po volji in kupno nabral 38 točk, vendar pa je zaradi petih osebnih napak moral predčasno na klop. Tako je glavni akter zadnjih minut skrajno napete tekme bil Jona Hribar, ki je obdržal živce ter pripeljal ekipo do važne zmage. Rezultat se je glasil 60:64.

Stefan Hribar, športni vodja: Po visokem porazu doma je to bila važna zmaga, to pa brez kapetana. Čestitam fantom in dekletoma in jim želim prijetne počitnice!

objavljeno v: dekleta fantje novice pod14 pod14
2ZL: Derbi zmagali Pirati