nov 14

pod 14: Zmaga proti Villach Raidersom

pod 14, KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Panaceo Villach Raiders

86:58 (23:12, 47:21, 67:42)

Kar v soboto članom ni uspelo, je včeraj uspelo naši ekipi pod 14. Prvih štiri minut je tekma zgledala še izenačeno preden niso mladi KOŠevci prevzeli vodstvo in do konca prve četrtine izigrali že 16 točk prednosti. Kljub ugodnemu vodstvu pa so naprej igrali s polno paro in šli v pavzo z 47:21. Do konca tekme so se oddaljili celih 28 točk in s končnim rezultatom 86:58 jasno in zasluženo premagali Villach Raiderse.

Top Scorer KOŠ: Pasterk V. 25, Babić A. 22, Seher S. 13

Top Scorer Raiders: Omerovič F. 35, Radl F. 13, Fercher M. 9

Trener Marcell Smolej: Zaslužena zmaga proti slabi postavi iz Beljaka. Imamo pa še veliko dela v obrambi.

objavljeno v: fantje novice pod14
beri naprej … komentarji (0)
23
nov 14

KOŠ proti Beljaku brez šanz

Panaceo Villach Raiders : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  77:65 (21:14, 42:30, 59:46)

V soboto se je za KOŠevce, v za njih tretjem Koroškem derbiju 2. zvezne lige, nasprotnik glasil Panaceo Villach Raiders. Ekipa KOŠa je lahko nastopila z vsemi igralci, tudi zaradi poškodbe na gležnju oviran Fabian Gallob je prišel do nekaj minut na parketu. Pomagalo pa vse skupaj ni nič. Od vsega začetka je nasprotnik prevladoval KOŠevci pa niso našli v igro. Po prvi četrtini so bili že 7 točk nazaj. Od druge četrtine naprej je igra zgledala nekoliko blojša, vendar žoge niso našle poti v koš. Tako so Beljačani šli v pavzo z +12. Tudi v drugi polovici se na sliki ni veliko spremenilo. Tek igre in obramba sta bile dosti v redu, toda do konca tekme je le 45% vseh metov (dvojk, trojk in prostih) šlo skozi obroč. S takšno bilanco pod košem na žalost ni možno zmagati. Pred totalno blamažo je KOŠevce obvaril le Davor Sattler, ki je dal neverjetnich 29 točk. Rezultat ob koncu pa se je glasil 77:65 za Raiderse iz Beljaka. Ker pa so Pirati podlegli BBU Salzburg, KOŠ pade na neslovno zadnje mesto lestvice.

Top Scorer Villach Raiders: Gaidys 17, Gross 16, Mc Clerkin 13

Top Scorer KOŠ Celovec: Sattler 29, Kunc 12, Papič 9

17
nov 14

Vikend košarke: 1 poraz, 4 zmage

Ta konec tedna se je pri KOŠu veliko dogajalo. Kar pet tekem v štirih razredih na dva dni. Začeli so v soboto člani v 2. zvezni ligi, v nedeljo pa so sledile članice v 2. zvezni ligi z dvema tekmama, ter fantje pod 14 in pod 19.

2. zvezna liga člani

V soboto ob 18:00 so na Dunaju šli člani na parket, da bi se pomerili z neporaženim Timberwolvsom. Tako so KOŠevci šli sproščeni v tekmo. Skoraj da pre sproščeno. V prvi polovici je v celi ekipi manjkala koncentracija tako, da so v pavzo šli že z 12imi točkami zaostanka. Kljub nadmočnim nasprotnikom so se fantje naprej hrabro borili in vedno spet razigrali tudi lepe akcije. Ob koncu pa je favorit na podlagi dolge klopi in lepe igre zasluženo zmagal. Posebna zahvala velja našim navijačem, študentom iz Dunaja, katerih je na tekmi bilo nad 20, da so podpirali našo ekipo.

Vienna D.C. Timberwolves : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  96:74 (27:23, 48:36, 77:52)

2. zvezna liga članice

V nedeljo so kot prve sledile članice na turnirju 2. zvezne lige. Prva tekma proti podcenjenim Mattersburgom je skozi in skozi potekala mučno. Nepotrebne zgubljene žoge in nepremišljeni meti so članicam delali težave. Proti koncu pa so se s trudom lahko le še oddaljile 10 točk in zmagale tekmo.

Mattersburg Rocks : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  27:37 (7:10, 13:24, 20:29)

Tudi druga tekma proti DBBC Graz se je pričela slabo za naše punce. Za polčas so vodile le za tri točke. Trenerju Predragu Radoviču pa je uspelo mlado ekipo spraviti na pravo pot in tako so dekleta odnesla dve zmagi od drugega turnirja v 2. zvezni ligi.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : DBBC Graz  38:27 (10:9, 18:15, 21:30)

Fantje pod 14

Naši fantje pod 14 so se, tudi v nedeljo, odpravili na prvo tekmo sezone v Volšperk. Po prvi četrtini so vodili za le eno točko. Preden se niso prebudili in vsako četrtino izgradili vodstvo do zaslužene jasne zmage.

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  60:78 (16:17, 26:41, 58:40)

Fantje pod 19

Kolo tekem so v nedeljo zvečer zaključili fantje pod 19. Tudi za njih se je na prvi tekmi sezone nasprotnik glasil Volšperk. KOŠevci so bili nadmočni in prevzeli vodstvo od prve minute. Tako je tekma bolj služila kot trening za izkušanje novih taktik in postav. Tudi oni so odnesli domov zasluženo in jasno zmago.

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  53:60 (14:15, 24:30, 48:37)

* za več podrobnosti k tekmami prosim klikni na rezultat, tam je tudi razvidno kdo je dal največ točk itd.

objavljeno v: 2. Zvezna liga 2. Zvezna liga člani članice fantje novice pod14 pod19
12
nov 14

Deželni finale šolske olimpijade košarke 2014

Visoki nivo  in zasluženi zmagovalci!

V športni dvorani Št. Peter v Celovcu so najboljše šolske košarkaske ekipe (dekleta in fantje) odigrale izvrstne tekme. Pri dekletih so v predtekmovanjih prevladovale punce iz Beljaka in Št. Pavla. Obe ekipi sta se z lahkoto kvalificirale za finale. V finalu, kateri je do polovice bil izenačen, pa so dekleta iz Št. Pavla bile razred za se.

Podobno so potekala predtekmovanja pri fantih. Slovenska gimnazija ter fanje iz Volšperka so prevladovali. V finalu pa, ZG za Slovence je vodila že 20 točk, se je v drugem polčasu vtihotapilo veliko napak in fantje iz Volšperka so se še enkrat pribljižali. Proti koncu pa je ekipa Slovenske gimnazije le obdržala živce in zasluženo zmagala.  Obe ekipi, dekleta iz Št. Pavla in fantje Slovenske gimnazije, bosta začetek decembra zastopale Koroško pri zveznem prvenstrvu na Predarlskem.

rezultati

predtekme dekleta

ZG/ZRG za Slovence : ZG/ZRG Št. Martin Beljak 16:51 (6:28)

STG Št.Pavel : Evropagimnazija 56:26 (38:17)

mali finale dekleta

ZG/ZRG za Slovence : Evropagimnazija 20:49 (12:19)

finale dekleta

STG Št.Pavel : ZG/ZRG Št. Martin Beljak 49:31 (18:19)

predtekme fantje

HTL Lastenstrasse : ZG/ZRG za Slovence 37:48 (10:27)

Dvojezična HAK/TAK Klagenfurt/Celovec : HTL Volšperk 26:63 (18:41)

mali finale fantje

Dvojezična HAK/TAK Klagenfurt/Celovec : HTL Lastenstrasse 43:73 (20:27)

finale fantje

HTL Volšperk : ZG/ZRG za Slovence 58:63 (28:41)

Zgodovinska zmaga in zgodovinski poraz proti Wörthersee Piratom

V ponedljek je bil na programu dvojni mestni derbi proti Wörthersee Piratom. Pri U12 so hoteli braniti naslov prvaka pirati, pri U16 pa KOŠevci, prišlo je pa čisto drugače.

Ob 17:00 grejo pod koše ekipe pod 12. Od prve minute naprej se vidi, da fantje KOŠa trenirajo skupaj že 3 leta. Takoj prevzamejo vodstvo in prevladujejo v vseh obdobjih tekme. Nasprotnik do konca ostane brez možnosti. Mladi KOŠevci premagajo prvaka in slavijo zgodovinsko zmago z končnim rezltatom 60:14

pod 12: KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  60:14 (28:4, 40:6)

Miha Seher: Zgodovinska zmaga naših fantov. Nobenega od njih nočem posebej hvaliti, ker so zmagali kot ekipa. Bravo, tako naprej.

Ob 18:45 sledi derbi štv. 2 v razredu pod 16. V tej tekmi grejo KOŠevci na parket kot prvak lanske sezone. Slika pa je ista kot v prvi tekmi samo, da so takrat brez možnosti KOŠevci ne pa pirati. Pri pogledu na končni rezultat je vsak nadaljni komentar skoraj od več. Pirati premagajo KOŠevce z 112:41

pod 16: Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  112:41 (21:9, 45:12, 77:26)

Miha Seher: Katastrofalen odnos na terenu. Čeprav so fantje od piratov boljši – tako se ne sme izgubiti.

objavljeno v: fantje mešano pod12 pod16