maj 15
29
maj 15

Tudi dekleta so zaključile sezono

Kot zadnje od 12ih ekip KOŠa so v preteklih dneh zaklučile sezono 2014/15 tudi dekleta pod 16 in članice v 2. zvezni ligi na drugem in tretjem mestu.

Dekleta pod 16 so se ponovno morale vdati BBC Wolfsbergu. Kot že pri prvi tekmi ni bilo možno ustaviti njihove nationalne reprezentanke. V prvi četrtini se je tekma kazala še napeto toda nasprotnice so spretno izrabile nezbranost naših deklet in so že v drugi četrtini pridobile ugodno prednost 44:23. Drugi polčas je bil v znamenju odsotnega borbenega duha in kratke klopi. Prav ta je v zadnji četrtini tudi povzročila, da so noge postajale težje in težje. Končni rezultat 81:28 za Wolfsberg. Ker pa sta pri prvenstvu WU16 sodelovali le dve ekipi so naša dekleta kljub dvem porazom na dveh tekmah Koroške podprvakinje :-)

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  81:28 (18:12, 44:23, 68:25)

Po neštetih preložitvah je 27.05. potekla tudi zadnja tekma članic v 2. zvezni ligi proti DBBCu. Na žalost pa jim je za zaključek sezone zmaga ostala odrečena. Kratka klop in skrivna misel, da tekma tako ali tako ne bo več nič spremenila na lestvici je predčasno zadušila voljo do zmage. Članice s tem končajo usprešno sezono na 3. mestu lestvice močne 2. zvezne lige. Po zaključnem treningu v petek grejo v zaslužene počitnice.

DBBC : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  53:38 (10:9, 21:23, 41:32)

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice dekleta novice pod16
12
maj 15

Fantje pod 16 so Koroški podprvaki

Po začetnih težavah ob uvodu sezone, so se naši kadeti na koncu le še opomogli in dosegli odlično 2. mesto na Koroškem. Na zadnji tekmi proti Piratom ni bilo veliko možnosti presenečenja, kajti sotekmeci iz Celovca so čez celotno sezono neporaženi in so njihovo kvaliteto pokazali predvsem v prvem polčasu. Šele v drugi polovici so naši igralci pokazali dopadno igro in so deloma celo nadigrali nasprotnika. To je predvsem dober znak za prihodnost, ko bomo že v naslednji sezoni poskusili osvojiti naslov prvaka tudi pri kadetih.

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  89:42 (21:4, 52:19, 69:31)

Iskreno čestitamo fantom in trenerju za ta izvrsten uspeh!

*na sliki manjka kapetan Dany Mady, ki je pri zadnji tekmi nažalost bil zadržan

objavljeno v: fantje novice pod16
11
maj 15

Članice so Koroške podprvakinje

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  52:58 (6:17, 22:28, 41:40)

Z zmago pri zadnji tekmi proti Wolfsbergu so članice v Koroški ligi osvojile naslov podprvaka. Od prve do zadnje minute je tekma bila dobro organizirana in ekipa je igrala zelo koncentrirano. Ob koncu so dekleta lahko odločila tekmo z šestimi točkami prednosti za se. Naslov prvaka so dekleta letos na žalost zapravila že pri tekmah proti BBC Wolfsbergu v januarju in marcu. Pri prvi tekmi so morale nastopiti brez trenerja pri drugi pa so imela enostavno pre malo rezervnih igralk. Naslov prvaka so zaradi razlike točkl zato osvojila dekleta BBC Wolfsberg. Kapetanka Patricia Struhar pravi:

V bistvu sem zadovoljna z sezono, če prav bi bilo možno tudi več. Treba bo delati pred vsem na motivaciji pri treningih. ki vedno spet primanjkuje. Do konec maja bomo še trenirale potem pa gremo v zaslužene počitnice, da jeseni spet zaženemo z polno paro v novo sezono.

Iskreno čestitamo trenerju, kapetanki in celi ekipi k naslovu Koroškega podprvaka! Bravo!

objavljeno v: članice Koroška liga novice