KOŠ Celovec Basketball
21
jan 21

2ZL: Člani premagali Mattersburg

V četrtek, 21. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec v športni dvorani Šentpeter nadoknadila tekmo proti ekipi Mattersburg Rocks, ki naj bi potekala že oktobra. Jasen favorit tekme je bil Mattersburg, saj je v tej sezoni utrpel šele en poraz.

KOŠ Celovec : Mattersburg Rocks 75:69 (20:27, 47:45, 58:56)

Od začetka se je razvila zelo hitra tekma. Igralci obeh ekip so se močno borili in nekaj časa zadevali izmenično. Po štirih minutah se je KOŠ Celovec oddaljil od nasprotnika na šest točk, to vodstvo pa Celovčani niso mogli držati dolgo. Igralci Mattersburga so si s hitrimi podajami in sigurnimi meti, predvsem iz daljave, priborili preobrat in zaključili četrtino s prednostjo sedmih točk – 20:27. KOŠevci so drugo četrtino začeli s polno energijo in pokazali svoje znanje. Po petih minutah so tako suvereno ponovno prevzeli vodstvo. Igra obeh ekip je postala agresivna in borbenost je narasla. Z zadetkom Andija Smrtnika v zadnji sekundi je KOŠ Celovec šel v drugo polovico tekme kot vodeča ekipa – 47:45.

Borbenost tudi v nadaljevanju ni popustila. Obema ekipama je nekaj časa manjkala sreča pri metu, Mattersburg Rocks pa so zadevali le malenkostno bolje. Vodstvo, ki so ga tako pridobili, ni uspelo nadgraditi in dve minuti pred koncem tretje četrtine je ponovno prišlo do preobrata – 58:56. Napetost na terenu je narasla. Ekipi sta si ves čas ostali zelo blizu in prišlo je do številnih preobratov in izenačenj. Dve minuti pred koncem tekme je trojka Tima Huberja privedla do ponovnega izenačenja, s trojko Marina Sliškovića pa so Celovčani minuto pred koncem še zadnjič prevzeli vodstvo, ki ga do konca niso dali več iz rok – 75:69.

Anže Kos: Vedeli smo, da bo težka tekma in da lahko zmagamo le, če se bomo borili od prve minute. To smo pokazali in smo si na koncu s težko borbo prislužili zmago ter pokazali, da lahko igramo tudi za najvišja mesta. Lahko še dodam, da se iz tekme v tekmo naš timski duh izboljšuje in to se kaže tudi na igrišču.

beri naprej … komentarji (0)
21
jan 21

B2L: 21.01. KOŠ Celovec – Mattersburg Rocks

2ZL: Tekmeprost teden bodo naši člani izkoristili, da nadoknadijo tekmo proti ekipi Mattersburg Rocks, ki je konec oktobra bila preložena. Tokrat bo tekma potekala že v četrtek, 21.1. ob 18:30 v dvorani Šentpeter v Celovcu.

Andi Smrtnik, kapetan: Zdaj dvakrat zaporedoma igramo proti Mattersburgu, ki je v tej sezoni utrpel šele en poraz. Proti jasnemu favoritu je naš cilj, da se naprej stopnjujemo od tekme do tekme. Mogoče pa uspe presenečenje!

Livestream:

objavljeno v: Neuigkeiten
17
jan 21

BDSL: Tesni poraz proti Basket Flames

Prvo tekmo v novem letu so članice odigrale 16.01. proti ekipi Basket Flames.

KOŠ Celovec : Basket Flames 57:65 (15:14, 26:36, 42:46)

Po božičnem odmoru so Celovčanke kar dobro začele tekmo. Z dobrim gibanjem v napadu so lahko hitro in uspešno zaključile napade. Nažalost so v nadaljevanju zgrešile preveč košev. Tako se je končala prva četrtina končala s 15:14. V drugi četrtini so Dunajčanke prestavile obrambo na consko obrambo. To je naše članice spravilo is koncepta. Prišlo je do številnih izgubljenih žog in slabih odločitev.

V drugi polovici so se Celovčanke skušale približati ekipi z Dunaja, da bi končno lahko praznovale prvo zmago. Nažalost so nasprotnice preveč zadele. Članice so se borile do konca, a za zmago nažalost ni zadostovalo.

Tina More, igralka: Hotele smo nujno zmagati, in začetek nam je še kar dobro uspel. Zonska obramba nasprotnic nas je nazalost totalno spravila iz koncepta. Ostalo tekmo smo se skusale približati nasprotnicami, kaj nam nažalost ni uspelo

objavljeno v: 1. Zvezna Liga članice Neuigkeiten
16
jan 21

2ZL: Revanša je uspela!

V soboto, 16. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec na domačih tleh srečala ekipo BBC Nord Dragonz. Motivacija Celovčanov je bila velika, saj so se hoteli revanširati za tekmo oktobra, v kateri so Gradiščani zmagali za pičli dve točki.

KOŠ Celovec : BBC Nord Dragonz 78:76 (22:18, 48:38, 59:57)

Vodstvo ob začetku tekme si je zagotovila ekipa BBC Nord Dragonz, s trojko Huberja pa je domača ekipa po dveh minutah izenačila. Vodstvo, ki so si ga Celovčani nato zagotovili, so po šestih minutah povišali na sedem točk prednosti, temu pa so se nasprotniki še nekoliko približali – 22:18. V nadaljevanju je igra postala zelo borbena. Ekipi sta si v rezultatu ostali dolgo blizu, po petih minutah pa so se igralci KOŠa lahko oddaljili od Gradiščanov. Na vodstvu desetih točk, ki so ga imeli po sedmih minutah, se do pavze ni nič spremenilo – 48:38.

Drugo polovico tekme so igralci ekipe KOŠ Celovec začeli brez koncentracije. Prišlo je do številnih izgubljenih žog in zgrešenih metov, tako se je nasprotnik iz Gradiščanske že po dveh minutah približal na pet točk. Igra obeh ekip je v naslednjih minutah postala agresivna in hektična. V zadnji minuti tretje četrtine je Dragonzom uspelo izenačenje, KOŠevcem pa je še uspelo dobiti prednost – 59:57. Ponovno izenačenje je Gradiščanom uspelo že s prvo akcijo v zadnjem delu tekme, nato pa se je pri Celovčanih vrnila koncentracija. Marinu Sliškoviću so uspele tri trojke in s hitrimi akcijami so si po petih minutah spet pridobili vodstvo desetih točk. To vodstvo se je hitro spet zmanjšalo, dve minuti pred koncem so Celovčani imeli le še tri točke prednosti, eno minuto pred koncem pa je prišlo do ponovnega izenačenja. V zelo napeti končni fazi tekme si je KOŠ Celovec priboril prednost in zaključil tekmo z 78:76.

Andi Smrtnik, kapetan: Začeli smo zelo dobro, a na začetku druge polovice je padla kondicija in razvila se je zelo napeta tekma. Borili smo se do konca in uspela nam je revanša!

09
jan 21

2ZL: Uspešen start v novo leto

V soboto, 9. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec izven odigrala prvo tekmo v novem letu. Na Predarlskem so Celovčani srečali ekipo Dornbirn Lions, ki se trenutno nahaja na zadnjem mestu lestvice.

Dornbirn Lions : KOŠ Celovec 68:87 (17:20, 35:40, 52:59)

Igralci ekipe Dornbirn Lions so tekmo začeli z dvema zaporednima trojkama in tako hitro imeli vodstvo šestih točk, igralci KOŠa pa so začetek tekme nekoliko zamudili. Po petih minutah so Celovčani imeli šele pet točk, nato pa so igrali bolj koncentrirano, izenačili in malo pred koncem prve četrtine celo prvič prevzeli vodstvo – 17:20. V nadaljevanju sta ekipi igrali izenačeno in večkrat je prišlo do menjave vodstva, a po petih minutah je ekipi KOŠ Celovec z dobro timsko igro uspelo se oddaljiti od nasprotnika, začasno na +11 točk. Do odmora so se Lionsi približali še na 35:40.

V drugem polčasu je domačinom hitro uspel ponoven preobrat. Igra je postala zelo borbena in vodstvo je menjavalo med ekipama. Vodstvo, ki si ga je priboril po petih minutah, KOŠ Celovec do konca četrtine ni dal več iz rok – 52:59. Motivacija Celovčanov, končno prebiti serijo porazov, ni popustila in uspelo jim je, nasprotnika iz Dornbirna pustiti za sabo. S sigurnimi trojkami je pri KOŠu izstopal predvsem Tim Huber. Končni rezultat se je glasil 68:87 za KOŠ Celovec.

Andrej Božič, trener KOŠ Celovec: Bila je zelo težka tekma. Na koncu smo imeli več dobro razpoloženih igralcev in tako smo tudi dobili tekmo.