dec 14

2.Zl: Ni darila za KOŠevce

WSG Raiffeisen Radenthein Garets : KOŠ Posojilnica Bank Celovec

86:76 (18:17, 38:39, 65:54)

V zadnji tekmi v tem letu članski ekipi ni uspelo zmagati pomembne točke, ki bi ji še kako pomgale se približati cilju – vstop v play off tekmovanje. Slovenski košarkarji so srečanje z Radentheinom začeli zelo borbeno, koncentrirano in so bili enakovredni tekmec. V prvih dveh četrtinah je publika videla zelo atraktivno in napeto tekmo. KOŠu je uspelo iti v pavzo z eno točko prednosti. Vendar tretja četrtina ni bila v znamenju KOŠa. S pomočjo osebnih napak oziroma prostih metov je Radentheinu uspelo nekoliko pobegniti in prednost desetih točk ni več dal iz rok. Pri KOŠu so popustile moči. Zaradi petih osebnih napak sta morala predčasno zapustiti parket Aleš Kunc in Toman Feinig, tako ni bil več možen preobrat in Radenthein je slavil zmago.

Toman Feinig: Imamo majhno rotacijo, če energija pade, pade seveda tudi koncentracija, potem pa je tudi teško imeti še emocionalno pod kontrolo.
Seveda smo razočarani.

beri naprej … komentarji (0)
17
dec 14

Trim & Koroška liga: Zmaga in poraz

Trim

V ponedeljek 15.12. se je Trim ekipa KOŠa pri mestnem derbiju pomerila s ekipo USI. Bila je to za njih prva tekma sezone in istočasno prva zmaga. Zelo uspešen je bil krstni nastop nogometaša Marijana Kropiunika, ki je s svojo hitrostjo blestel v dresu KOŠa.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Universitätssportinstitut USI  61:46 (17:12, 38:20, 44:34)

Koroška liga člani

V torek so se v dvorani Št. Peter člani soočali z Wörthersee Piratom 2 pri tekmi v Koroški ligi. Zaradi trenutnih poškodb in drugih razlogov je ponovno bilo komaj zbrati dosti igralcev za nastop. To pa je dalo možnost igre Darjanu Babiću, Leonu Gombošu in Maxiju Feichterju. Maxi pa si je, kar ob začetku, zvil gležen tako, da sta iz navadne ekipe ostala le še Andi Smrtnik in Peter Papič. Pri tej šibki postavi za KOŠevce ni bilo možno zmagati.

Andi Smrtnik: “Kljub šibki postavi je bila dobra tekma iz katere se lahko veliko naučimo, posebno ta mlajši. Tudi sta lahko Marcel Baljs in Aljoša Thurner spet enkrat odigrala malo košarke, da ne bosta čisto vse pozabila ;-)”

Wörthersee Piraten 2 : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  84:56 (20:11, 40:23, 62:44)

objavljeno v: člani Koroška liga trim
14
dec 14

“KOŠ DAY” in U10 turnir

13.12.2014 je KOŠ Posojilnica Bank Celovec nudil celi dan najboljše košarke. V okviru “KOŠ DNEVA” je v športni dvorani Št. Peter bilo odigranih 5 tekem. 3x ÖMS MU16, ena tekma U12 in glavna tekma v 2. zvezni ligi. Vendar s tem ni bilo dovolj. Paralelno je naša U10 odigrala “božični turnir naraščaja” v Feldkirchnu.

ÖMS MU16

Pri ÖMS turnirju so se tokrat srečali Villach Raiders, WBC Wels in KOŠ Celovec. Prvo tekmo sta izpeljala KOŠ in Raidersi iz Beljaka pri čemer je KOŠ hotel poravnati še odprt račun iz deželne lige. Vendar so hišni gospodarji spet zaspali prvo polovico in se prebudili šele sredi drugega polčasa. Pa tudi še tedaj bi se izšlo, če ne bi izkupiček prostih metov bil tako slab. Beljak je zmagal izenačeno tekmo z 45:47. Raidersi pa so morali takoj spet na parket, novi nasprotnik se je glasil WBC Wels. Tudi pri tem srečanju se je v teku tekme videlo kakšno visoko kategorijo košarke v dvorano prinese že U16. Čeprav so imeli že eno tekmo v nogah so Beljačani lahko prvo četrtino odločili za se in so tudi naprej lahko ostali Welsu na petah. Za polčas pa je WBC imel nos spredaj za 2 točki. Raidersi Welsu do konca niso nudili možnosti, da bi se oddaljili. Ob koncu pa je sveža ekipa is Zgornje Avstrije tekmo odločila za se z 63:66. Ob 14:00 je še enkrat šel na parket KOŠ z prednostjo, da so se igralci lahko eno tekmo spočili. Fantje pa so kot gostitelji na vsak način hoteli vsaj eno zmago. To so tudi takoj prikazali in oddrveli na 13:0. V drugi četrtini se je Wels lahko z trojko v zadnji sekundi še enkrat pribljižal na 5 točk potem pa so KOŠevci še enkrat dali vse od sebe in jasno zmagali z 54:73.

KOŠ Posojilica Bank Celovec : Raiders Villach  45:47 (5:18, 24:29, 34:43)

Raiders Villach : WBC Wels  63:66 (18:17, 33:35, 49:56)

WBC Wels : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  54:73 (10:21, 34:39, 43:61)

U12

Ob 16:00 je sledila U12 tekma kot predtekma za 2. zvezno ligo. Do sedaj neporaženi fantje so samozavestno in koordinirano šli v tekmo in po prvi četrtini vodili že z 28:5. Šibkosti v obrambi pa so lahko kompenzirali z močjo pod košem. Za BBC Wolfsberg na tej tekmi ni bilo nič pobrati. KOŠ U12 zmaga z 78:19 in s tem ostane nepremagana v tekoči sezoni.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  78:19 (28:5, 50:13)

U10 božični turnir naraščaja

Paralelno h “KOŠ DNEVU” v športni dvorani Št. Peter pa se je U10 odpravila na veliki košarkarski dan v Feldkirchen. Tam je namreč bil na programu božični turnir naraščaja. Naši najmlajši, kateri še ne trenirajo in igrajo dolgo skupaj, so bili uvrščeni v tekmovalno kategorijo. Kljub temu so lahko prvo tekmo proti WSG Radentheinu odločili zase. Ostale tri tekme so pa na žalost zmagali nasprotniki. Ker pa smo bili v tekmovalnem razredu je ena zmaga zadostovala za 4. mesto od osmih.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein Garnets  22:8 (12:0, 16:6)

BULL 1 : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  18:4 (6:0, 8:2)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  14:17 (4:7, 10:13)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiders Villach  9:34 (1:16, 5:26)

2. zvezna liga člani

Dan košarke so zaključili člani v drugi zvezni ligi. Kljub dejstvu, da je KOŠ moral nastopiti tokrat proti vodeči ekipi druge zvezne lige Mattersburg Rocks, je pričel zavzeto. Zadetki pa so ostali pomanjkljivi na obeh straneh. Po desetih minutah je semafor kazal 10:16. Tudi v drugi četrtini se situacija ni bistveno izboljšala, na obeh straneh so se vrstile napake. Rok Papič se je poškodaval na gležnju in je moral na klop. Mattersburg se je lahko malo oddaljil in je šel v pavzo z 21:34. Tudi po odmoru domačinom ni uspelo zmanjšati zaostanka, vendarle ga pa Mattersburg tudi ni mogel izgraditi. Proti koncu tretje četrtine sta morala od igrišča z petimi favli Andi Smrtnik in Davor Sattler. Gradiščanci so šli v zadnjo četrtino z dvanajstimi točkami prednosti (37:49). Trener Predrag Radovič je nato dal v tekmo vse mlade. Motivirano kot vedno so se borili do zadnje minute. Zmaga pa je končno šla pričakovano na Gradiščansko. Končni rezultat se je glasil 60:73.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  60:73 (10:16, 21:34, 37:49)

Top Scorer: Primc (28), Kunc (13), Sattler (7) oz. Gmeiner (15), Hallet (12), Träger, Ulreich, Mach (11)

objavljeno v: 2. Zvezna liga člani fantje mešano novice pod10 pod12 pod14
12
dec 14

U16: En koš pre malo

Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 58:57 (16:5, 35:22, 52:42)

Šele v drugem polčasu so se naši fantje zbudili in se nazadnje še približali na samo eno točko razlike. V zadnji sekundi je imel še Florian Ponholzer vse v svojih rokah, ko je stal na črti za proste mete – na žalost pa je oba zgrešil. Toda ta večer je izkupiček prostih metov bil na sploh zelo klavern, kar je na koncu tudi odločilo tekmo. Že v soboto lahko sledi revanža, ko se bosta isti ekipi v okviru “KOŠ DAY” pomerili na Avstrijskem prvenstvu v dvorani Št. Peter.

objavljeno v: fantje novice pod16
08
dec 14

2.ZL: Poraz proti prvaku

BK Mattersburg Rocks : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 98:79 (29:13, 48:31, 72:47)

Na tekmi proti aktualnemu prvaku Mattersburgu KOŠevci niso bili ta pravi. Od vsega začetka naprej so bili pred vsem v obrambi nekoncentrirani. Nasprotnik je to hladnokrvno iskoristil in od zunaj igral zelo agresivno. Na drugi strani pa žoge KOŠevcev niso našli poti v obroč. Dolgi rok brez zmage in dodatna, iz različnih vzrokov šibka, udeležba pri treningih je bila jasno razvidna. Nadmočni nasprotnik je tekmo lahko nepresenetljivo jasno odločil v svojo prid. Končni rezultat 98:79

Komentar is svojega vidika nam je dal igralec Simon Pasterk:

Bila je teška tekma. Trenutno nismo dobro pripravljeni na tekme, kar se vidi predvsem pri močnejših nasprotnikih. Dodatno nam izven na žalost dostikrat primanjkuje igralcev česar izvir je po mojem v trenutno nasplošno nizki motivaciji. Tudi z lastno storilnostjo nisem zadovoljen. Treba bo nekaj spremeniti.

Top Scorer Mattersburg: Ulreich 22, Hallett 21, Jandl 19

Top Scorer KOŠ: Kunc 23, Primc 19, Papič 18