16
nov 18

#recap: Hattrick! Tri tekme, tri zmage!

Ta teden so za KOŠev naraščaj na seznamu bile tri tekme. V ponedeljek so se na tujem pomerili ekipa XU12 z Piratom in fantje U19 z Radentheinom, včeraj pa so še fantje U16 doma gostili Pirate. V vseh treh tekmah pa so bolj ali manj jasno slavili KOŠevci.

XU12 – Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank  23:68 (9:12, 11:30, 15:47)

Napetost pred prvim derbijem je bila visoka. V prvi četrtini je tekma bila zelo izenačena. V tej situaciji je odgovornost prevzel kapetan Jona Hribar, ki je poskrbel za vodstvo in ob koncu  blestel z neverjetnimi 27imi točkami. V nadaljnem razpletu se je razigrala celotna ekipa. Številni igralci so lahko točkovali in zadeli so kar 9 trojk in tako ob koncu več kot jasno potopili ladjo piratov.

Andi Smrtnik, trener: V vsakem trenutku igre smo bili boljši od napotnika. Zelo sem ponosen na ekipo in upam, da bodo naprej s takšnim veseljem in s takšno motivacijo igrali košarko

MU19 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 64:74 (17:24, 31:39, 57:43)

Tudi v ponedeljek je na tujem ekipa MU19 imela težak boj z ekipo WSG Radenthein. Čeprav je več kot polovica ekipe bila sestavljena iz igralcev MU16 so KOŠevci že v prvi četrtini lahko prevzeli vodstvo. Pokazali so, da so jasno močnejša ekipa. Vodstva do konca niso dali iz rok in prišli nazaj v Celovec z zmago v žepu.

Valentin Pasterk, igralec: Zelo borbena tekma! Kljub temu, da smo se lahko oddaljili »samo« na +10 pa zmaga nikoli ni bila ogrožena. Druga zmaga na drugi tekmi, bravo fantje!

MU16 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  94:60 (20:13, 49:23, 73:36)

V petek pa se je pomerila še ekipa MU16 z mestnim tekmecom piratom. Z lepimi kombinacijami so naši fantje lahko integrirali v igro celotno ekipo in tako že ob polčasu jasno vodili z 49:23. Tudi v drugi polovici so z lahkoto nadigrali sotekmeca in ob koncu jasno zmagali s končnim rezultatom 94:60.

Ivo Berchtold, igralec: Pokazali smo, da lahko celo tekmo z lahkoto dominiramo. Zaslužena prva zmaga sezone.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16 pod19
beri naprej … komentarji (0)
10
nov 18

2.ZL: Zmaga v zadnji sekundi!

Tokrat se je KOŠ odpeljal na tekmo v Solnograd. Prvič je Celovčane v igri podprl center Jaka Stemberger. Kot pričakovano je prišlo do zelo napete tekme, ki se je odločila v zadnji sekundi.

BBU Salzburg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 76:77 (19:14; 38:35; 59:55)

Že s prvo akcijo tekme je novi igralec Stemberger pokazal svojo kvaliteto. Zadel je trojko in s tem privedel do vodstva KOŠa. Po dveh igranih minutah so Celovčani vodili 1:7, a nasprotnik se je lahko v peti minuti približal na dve točki. Tekma se je nadaljevala izenačeno, a v osmi minuti so Solnogradčani prevzeli vodstvo (15:14). To so do konca četrtine povišali na 19:14. V drugi četrtini se je KOŠ Celovec nasprotniku hitro spet približal, po dveh minutah z zadetkom Razdevška celo prevzel vodstvo (21:22). Do pavze je vodstvo stalno menjavalo, celih štiri krat je prišlo do izenačenja. Vodilno moštvo ob začetku pavze je bilo BBU Salzburg – 38:35.

Po pavzi so igralci KOŠa bili nekako neskoncentrirani, Solnogradčani so to izkoristili in povišali na +10 (48:38). Nato pa so tudi Celovčani spet igrali bolj zbrano in se štiri minute pred koncem tretje četrtine približali na dve točki. Do konca četrtine je BBU Salzburg malenkostno povišal na +4 (59:55). Tudi zadnja četrtina je potekala precej izenačeno, postalo je napeto. Eno minuto pred koncem tekme je KOŠevcem uspelo približati se na dve točki. Ko je semafor kazal le še nekaj sekund, je prišlo do izenačenja (74:74) in takoj navrh je Solnograd spet prevzel vodstvo. KOŠevci pa so še v zadnjih trenutkih obdržali živce. Z metom v zadnji sekundi in zadetkom v vrednosti treh točk je Jan Razdevšek privedel do rezultata 76:77 za KOŠ.

V izredno napeti tekmi se je pokazalo stopnjevanje moštva predvsem pri skokih, katerih so dosegli 46. K tem je privedel tudi novi center Jaka Stemberger, ki je zapolnil luknjo dozdajšnje ekipe. Prvič v tej sezoni je vsak igralec lahko igral na svoji poziciji.

Miloš Mičković, igralec KOŠa: »Delno smo igrali dobro obrambo, v napadu smo bili zelo solidni. V važnih trenutkih smo igrali koncentrirano, kar je zadoščalo za zmago.«

Erik Kralj, igralec KOŠa: »Od prve sekunde naprej smo se borili, srce smo pustili na igrišču. Na koncu nam je uspela zaslužena zmaga.«

09
nov 18

Dodatni steber – Jaka Stemberger

Tik pred šestim krogom lahko objavimo senzacijski transfer. KOŠ je lahko končno pridobil novega centra – Jako Stembergerja!

Dan pred žvižgom k šestem krogu so KOŠevci lahko končno pridobili in prijavili novega centra. Jaka Stemberger iz Ljubljane bo odslej, predvsem pod KOŠem, dobesedno novi steber ekipe. 26 letni Stemberger pride, v tekoči sezoni, direktno od ekipe KD Ilirija iz 1. SKL (Liga Nova KBM). Preteklo sezono je 201cm visok Center igral za ekipo Olimpija Ljubljana v 2. SKL kjer je osvojil tudi naslov MVPja osnovnega kroga. V povprečno 36ih minutah na tekmo je dosegal 18,0 točk, 11,2 skoka, 2,6 podaj in 1,1 pridobljenih žog.

113kg težak orjak bo zakrpal luknjo pod košem mladih in agilnih Celovčanov tako v napadu kot tudi v obrambi. Veselimo se prvega nastopa Jake v Salzburgu in si seveda želimo zmago. Jaka, prisrčno dobrodošel.

Stefan Hribar, športni vodja: Po petih krogih smo lahko končno pridobili tudi centra, doslej manjkajoči sestavni del naše ekipe. Nismo pa pridobili le nekega centra, marveč izkušenega, visokokaratnega igralca, MVPja 2. SKL 2017/18, ki nas bo, upajmo, popeljall nazaj na zmagovalne tirnice.

08
nov 18

#recap: Zmaga in poraz za začetek sezone

Za začetek sezone 2018/19 si je ekipa pod 12 na tujem zagotovila povsem neogroženo zmago proti WSG Radenthein. Mlada ekipa pod 14 pa je medtem, tudi na tujem, utrpela dokaj jasen poraz sršenom iz Beljaka.

XU12 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 14:53 (0:18, 5:28, 9:43)

Sezonske priprave so se začele že pred dvema mesecoma in igralci so že komaj čakali na prvo tekmo. To se je videlo od vsega začetka. Že v prvi četrtini so naši mladi pokazali, da so jasno bolša ekipa. Na koncu četrtine se je glasil rezultat 0:18 za KOŠevce. Nato je dobil vsak priložnost, da nabere nekaj minut na prvi tekmi sezone. Zmaga pa do konca ni bila ogrožena in tako je ekipa pod 12 slavila prvo zmago na prvi tekmi.

Andi Smrtnik, trener: Vsak je danes odlično odigral in videlo se je, da fantje zelo pridno trenirajo in da imamo zelo kvalitetno ekipo. Čestitam vsakemu za dobro tekmo. Tako naprej!

MU14 – ASKÖ Hornets Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 53:35 (16:15, 28:22, 43:23)

Tudi mlada ekipa pod 14 (lansko leto še skoraj vsi v ekipi pod 12) so se odpravili na tuje, namreč v Beljak. Skrajno motivirani so pričeli tekmo in v prvi četrtini držali korak z sršeni iz Beljaka. Tudi v drugi četrtini so naskok gostiteljev lahko držali v meri in šli v pavzi z šestimi točkami zaostanka. Po menjavi strani pa se je KOŠevcem popolnoma odtrgalo. V celi četrtini so lahko naredili le eno točko. Predčasno je zaradi petih osebnih napak moral zapustiti igrišče tudi kapetan Julian Seher. V zadnji četrtini so Celovčani še enkrat zbrali moči in se zoperstavili močnemu nasprotniku. Če tudi so zadnjo četrtino lahko odločili za se (10:12) je zmaga na žalost že zdavnaj bila izven dosega. Končni rezultat se je glasil 53:35

Marcell Smolej, trener: Na žalost smo po trdi borbeni tekmi jazsno zgubili. Naša zelo mlada ekipa pod 14 ekipa ima letos težko leto pred seboj. Držimo jim pesti in veliko motivacije!

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14
05
nov 18

ZL2: Zmaga članic pred domačo publiko

V nedeljo 04.11. so članice odigrale tretjo tekmo in so, tokrat pred domačo publiko, nujno hotele zmago in jo tudi pridobile.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ATUS Gratkorn  61:56 (15:16, 29:28, 45:37)

Od vsega začetka so članice vedele, da imajo nasprotnice iz Gratkorna močan napad. Temu so hotele zoperstaviti agresivno obrambo in hitre prodore. Po dveh izenačenih četrtinah je semafor ob polovici kazal 29:28 za Čelovčanke. Po menjavi strani so naša dekleta spretno izigrale njohovo hitrost in z osmimi točkami naskoka šle v zadnjo četrtino. Zaradi nekaterih napak v obrambi in občasno slabih živcov so se Štajerke lahko približale na tri točke razlika. Konec koncev pa so KOŠevke prvo zmago na domačih tleh spravile na suhe in zmagale s končnim rezultatom 61:56.

Patricia Struhar, kapetanka: Igra v kolektivu nas je obdarovala z naslednjo zmago. Predvsem našo hitrost smo danes lahko razigrale. Nekatere netočnosti v obrambi bomo poskusile odvrniti v naslednjih treningih, potem pa naslednji zmagi ni več nič naproti.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice