18
mar 19

BL2: Poraz v zadnji tekmi osnovnega kroga

V soboto 16. marca je za članice potekla zadnja tekma v osnovnem krogu. Na žalost je že pred tekmo bilo jasno, da se Celovčanke niso uvrstile v zgornji playoff.

DBBC Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  65:46 (15:17, 26:26, 45:40)

Z dobro obrambo in premišljenim napadom so KOŠevke lahko držale korak s telesno močnejšimi in večjimi igralkami DBBCja. Ob polčasu je semafor kazal 26:26 in tudi po treh četrtinah je pri stanju 45:40 bilo še vse odprto. V zadnji četrtini pa so naša dekleta imela upad v obrambi katerega so štajerke hladnokrvno izkoristile. Tudi v napado naše članice niso imeli sreče. Tako se je tekma končala 65:46 za DBBC Graz.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost se zaradi tesnih in nepotrebnih porazov nismo uvrstile v zgornji playoff. Tako se nasprotnika v spodnjem playoffu glasita BK Mattersburg in ATUS Gratkor. To bodo zagotovo napete tekme katere pa hočemo odločiti za se.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
beri naprej … komentarji (0)
17
mar 19

Play-down: Prva tekma, prva zmaga

V prvem krogu play-downa je KOŠ Celovec srečal ekipo iz Deutsch-Wagrama. Po začetnih težavah so se Celovčani veselili prve zmage in s tem ostali na vrhu lestvice.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Alligators Deutsch-Wagram 86:80 (18:21, 47:36, 67:54)

Prve minute srečanja med KOŠem in Alligators Deutsch-Wagram so potekale izenačeno. V peti minuti je semafor kazal 8:8. Nato so bili gostje uspešnejši v zaključku, igrali so zelo hitro in se oddaljili na +10 točk (8:18). Toda v zadnjih dveh minutah se je KOŠevcem odprlo in uspelo približati na tri točke – 18:21. Na začetku druge četrtine je KOŠ s trojko Özdemiraprevzel vodstvo. V nadaljevanju sta Stembergeru uspeli dve trojki in vodstvo se je naprej višalo. Tako so slovenski košarkarji šli v pavzo s prednostjo enajstih točk – 47:36.

Tudi po odmoru se slika ni bistveno spremenila. Ekipa Alligators se ni vdala, igrala koncentrirano in se začasno približala na osem točk. Do konca četrtine pa so KOŠevci lahko še enkrat povišali – 67:54. Zadnjih deset minut je KOŠ skušal obdržati svojo prednost, gostje iz Nižje Avstrije pa niso odnehali in se do konca hrabro borili. Uspelo jim je približevanje, a prednost je ostala na strani Celovčanov. Končni rezultat se je glasil 86:80.

Christian Erschen, igralec KOŠ: Na začetku smo nasprotnika podcenjevali. Nato pa smo se ujeli, pridobili prednost in tako tekmo peljali do konca.

Dragan Slišković, trener KOŠ: Na obrambi moramo še delati, ampak zmaga je zmaga.

Lukas Reichle, igralec Alligators: Začeli smo zelo dobro. KOŠ je nato imel močno fazo, mi pa smo se dobro borili in smo lahko zadovoljni. Veselim se že na povratno tekmo.

Stefan Grassegger, trener Alligators: Danes smo bili zelo blizu. 40 minut smo igrali zelo borbeno, skupno pa nam je uspelo premalo skokov, da bi KOŠ lahko premagali. Smo pa na pravi poti.

objavljeno v: Neuigkeiten
15
mar 19

#recap: Sedma in osma zmaga

V 11. Tednu 2019 sta ekipi XU12 in MU16 odigrali vsaka eno tekmo in odnesli sedmo oziroma osmo zmago.

XU12 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  50:42 (7:13, 26:27, 41:35)

Tekma ekipe XU12 proti mestnim sotekmecem je bila čez celo dolžino napeta. Medtem, ko so ob polčasu še gusarji imeli točko naskoka so v drugi polovici KOŠevci prevzeli taktirko in zmago z dobrimi živci spravili na suhe. Končni rezultat se je glasil 50:42. S tem je ekipa XU12 pri osmi tekmi prvenstva odnesla sedmo zmago.

Marcell Smolej, trener: Na zalost smo zgrešili kar nekaj sigurnih košev, drugače bi bila zmaga bolj jasna. Zelo pa sem ponosen na naše najmlajše, ki so doslej odigrali odlično sezono.

MU16 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  49:75 (16:27, 26:45, 40:58)

Bol jasno je potekala tekma naših kadetov na tujem proti WSG Radenthein. Kljub temu, da so nastopili brez kapetana Valentina Pasterka, ki še okreva po lahki poškodbi, so KOŠevci od vsega začetka prevzeli komado. Ob polčasu so vodili z devetnajstimi točkami naskoka. Tega pa tudi preko druge polovice niso dali več iz rok in tako s končnim rezultatom 45:58 slavili jasno zmago. KOŠevi kadeti so s tem v koroški ligi naprej neporaženi!

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14
10
mar 19

ÖMS MU16: Poraz proti Kapfenbergu

V soboto pred člansko tekmo so se KOŠevci pod 16 v avstrijskem prvenstvu doma soočali z ekipo ECE Kapfenberg Bulls, v katerih vrst stojita tudi dva nekdanja KOŠevca. Domačini pa so tokrat morali na žalost nastopiti brez kapetana.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ECE Kapfenberg Bulls  64:80 (15:13, 22:28, 42:52)

Tekma proti Kapfenbergu se je od vsega začetka odvijala na visoki ravni. Čeprav so KOŠevci morali nastopiti brez kaetana Valentina Pasterka, ki zaradi lahke poškodbe pavzira, sta si ekipi bili enakovredni. Po prvi četrtini so domačini imeli nos spredaj (15:13). V drugi četrtini pa so Bullsi lahko zadeli nekaj metov iz distance in tako prevzeli vodstvo. Ob polovici je semafor kazal 22:28 za gostje.

Tudi brez Pasterka so KOŠevci igrali v kolektivu lepo košarko in v napadu in obrambi bili uspešni. Gostje iz Kapfenberga pa so to v naprej presegli z meti iz distance, kateri so visokoodstono našli svoj cilj in tako gostom zagotovili zmago. Končni rezultat se je glasil 64:80.

Stefan Hribar, sportni vodja: Če hočemo zagotovo iti v četrtfinale kot zmagovalci južne divizije moramo zmagati zadnjo tekmo. Upamo, da bo Valentin do tedaj spet okreval in bomo lahko nastopili z vso silo. Nasplošno pa sem zelo ponosen na fante, neverjetno kaj smo že dosegli.

objavljeno v: fantje novice pod16
10
mar 19

#recap: Teden brez uspehov

Pretekli teden so mladi KOŠevci v koroški ligi odigrali dve tekmi in tokrat ostali brez uspeha.

MU14 – KOŠ Posojilica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  54:75 (12:24, 25:42, 43:61)

Pri tekmi v zgornjem play-offu pod14 je predvsem prva četrtina bila vzrok za poraz KOŠevcev. Gostje so štartali kot strel iz topa in v prvih desetih minutah dosegli dvakrat toliko točk kot domačini (12:24). Druga četrtina je z rezultatom 13:18 bila že boljša, vendar zaostanek sedemnajstih točk ob polovici KOŠevci tudi z borbeno tekmo v drugi polovici niso mogli več nadoknaditi. Tako slovenski košarkarji v play-offu naprej ostajajo brez zmage.

MU19 – Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  71:56 (23:16, 38:29, 48:42)

Tudi fantje pod 19 so ta teden podlegli nasprotniku v Beljaku. Po slabem začetku so se KOŠevci v tretji četrtini lahko še enkrat približali na šest točk razlike (48:42). V zadnjih desetih minutah pa so domačini odigrali 23:14 in tako je zmaga s končnim rezultatom 71:56 ostala v Beljaku.

objavljeno v: fantje novice pod14 pod19