18
apr 21

SL MU14: Zmaga proti Basket2000

KOŠ Celovec : Basket 2000 Vienna 90:88 (24:16, 56:36, 75:61)

Zopet so naši pionirji presenetili na domačem terenu v avstrijski U14 superligi. Tokrat so po neverjetno napeti končnici premagali “orjake” iz Dunaja Basket2000. Že na začetku so jih presenetili z agresivno obrambo in hitro tranzicijsko igro. Do polčasa so si domačini z Edisom Muričem na čelu priigrali kar zanesljivo prednost 20 točk. V drugem polčasu pa so pojemale moči in Dunajčani so izenačili rezultat. V zadnjih minutah sta dva uspešna meta Felixa Auerja in uspešna trojka prav v zadnjih sekundah tekme od Jone Hribarja bili odločilni za ponovno pomembno zmago v avstrijski superligi! Čestitke in tako naprej!

objavljeno v: Neuigkeiten
beri naprej … komentarji (0)
11
apr 21

Uspešen vikend za naraščaj

SL MU14: Kapfenberg Bulls : KOŠ Celovec 69:98 (13:29,32:48,71:47)

Naši pionirji so tokrat premagali prvoligaša iz Kapfenberga. Tokrat je blestela ekipa, po zadetih kpšev sta pa zopet izstopala Edis Murić in Jona Hribar. Prav vsi igralci so dobili dovolj priložnosti, da so lahko blesteli, še posebej pa je pokazal svoj talent Eric Peters, ki je v obrambi in v napadu presenetil nasprotnika s svojo hitrostjo ter tehniko. Že naslednji teden čaka naše fante na domačem terenu prava preizkušnja proti Basket 2000 iz Dunaja, ki so na razpredelnici pred KOŠ CELOVCEM.

SL MU19: BBU Salzburg : KOŠ Celovec 47:75 (10:28, 22:44, 35:67)

Zelo jasna in zaslužena zmaga za našo U19 izven proti BBU Salzburg. Prav vsak igralec je imel priložnost pokazati svoje znanje. Glede ofenzivne igre je naša U19 v nasprotju z zadnjimi tekmami šla malo nazaj, vendar so napredovali v obrambi. Zdaj se je treba osredotočiti na zadnji dve tekmi sezone, s katerimi se lahko uvrstijo v final four finale.

Saldin Smajlovic, igralec: To je bila pomembna zmaga za nas. Toda iz svojih napak se moramo učiti in napredovati v obrambi kot v napadu. Hočemo zmagati naslednji tekmi is se kvalificirati za final four.

objavljeno v: fantje Neuigkeiten pod14 pod19
03
apr 21

2ZL: Konec playoffa in sezone

V soboto, 3. 4., je članska ekipa KOŠ Celovec v športni dvorani Šentpeter v drugi četrtfinalni tekmi ponovno srečala ekipo Swarco Raiders Tirol, ki v boju za polfinale vodi z 1:0. KOŠ tokrat igra na vse ali nič – s porazom se sezona konča, z zmago pa jih v ponedeljek čaka odločilna tekma.

KOŠ Celovec : Swarco Raiders Tirol 65:90 (20:15, 39:39, 56:59)

Ob začetku si je prednost zagotovila ekipa Swarco Raiders Tirol, a že v tretji minuti je prišlo do prvega preobrata. Igra ekip je bila zelo izenačena, kar se je videlo tudi v rezultatu, svoje vodstvo pa Celovčani niso dali iz rok. Ob koncu prve črtrtine je KOŠ vodil s +5 – 20:15. V nadaljevanju je Celovčanom pri zaključkih manjkala sreča, kar je po treh minutah privedlo do izenačenja Tirolčanov. KOŠ Celovec je sicer hitro spet pridobil prednost, a Tirol mu je stalno ostal za petami ter z močno obrambo začasno obrnil tekmo. Ob pavzi je semafor kazal izenačen rezultat – 39:39.

Tudi v drugem polčasu je tekma ostala napeta. Ekipi sta se močno borili, a Raidersi so pri zaključkih bili uspešnejši. Tako je prednost v tretji četrtini ostala na strani gostov iz Tirolske, vendar jim ni uspelo, se oddaljiti od nasprotnika – 56:59. Napetost na igrišču je narasla. Sedem minut pred koncem je KOŠ Celovec zaostajal le še eno samo točko, nato pa so varovanci trenerja Božiča izgubili koncentracijo in svoj celoten ritem. Do konca tekme so ostali brez zadetka, nasprotnik iz Tirolske pa se je lahko razigral. Končni rezultat se je glasil 65:90 za Swarco Raiders Tirol, ki nadaljuje v polfinale, za člansko ekipo KOŠ Celovec pa se je s tem porazom končala sezona.

Andi Smrtnik, kapetan: Bila je dobra borba, v primerjavi s prvo tekmo smo se stopnjevali, a videlo se je, da nismo več v stanju, igrati 40 minut na visokem nivoju. Na koncu smo telesno propadli, kar je Innsbruck uspešno izkoristil, igral do konca izkušeno naprej in nato tudi zasluženo zmagal. Na žalost je na koncu bil rezultat zelo visok, tega nismo želeli. Za nas to pomeni – playoff smo dosegli, naslednje leto pe hočemo priti še dalje.

01
apr 21

SL MU19: Zmaga proti UBV Mödling

V soboto, 27.03.2021 je naša u19 ekipa odigrala 5. tekmo v Superligi proti UBV Moedling. Tekmo so zelo jasno zase odločili.

KOŠ Celovec : UBV Mödling 93:64 (32:17, 53:28, 80:49)

Mihi Seher, Coach: Pričakovana zmaga. Tekma se je tako razvila, kot smo si jo predstavili. Naša starting five je začela neizjemno močno. Predvsem Samuel Seher, Jan Michel, Željo in Simon Sienčnik so se pokazali od najboljše strani. Ampak tudi vsi drugi so lahko s hitro tekmo držili korak, tako da so si visoko zmago zaslužili. Želimo zelo mladi ekipi Moedling vse dobro za prihodnost

objavljeno v: fantje Neuigkeiten pod19
27
mar 21

2ZL: Poraz v prvi tekmi četrtfinala

V soboto, 27. 3., je članska ekipa KOŠ Celovec v prvi četrtfinalni tekmi na tujih tleh srečala ekipo Swarco Raiders Tirol. Ekipa iz Tirolske je redni del sezone zaključila na četrtem mestu lestvice, torej eno mesto pred ekipo KOŠ Celovec, in s tem velja za favorita tekme.

Swarco Raiders Tirol : KOŠ Celovec 89:73 (33:16, 47:39, 73:57)

S trojko je domača ekipa Swarco Raiders Tirol uspešno pričela prvo četrtfinalno tekmo, hitro pa je tudi KOŠ Celovec pridobil prve točke in po dveh minutah prvič izenačil. Nato pa so domačini zopet prevzeli vodstvo, predvsem pri metih iz daljave pokazali svoje znanje in igrali močno obrambo, s katero so uspešno ustavili Celovčane in si priborili prednost sedemnajstih točk – 33:16. Da si tudi Celovčani želijo zmago, so pokazali takoj ob začetku druge četrtine. Povišali so hitrost in v kratkem času pridobili trinajst zaporednih točk, do česa so privedle predvsem trojke Tima Huberja. V štirih minutah se je KOŠ Celovec približal svojemu nasprotniku na štiri točke, a Raidersi se niso vdali. Tekma je postala zelo borbena in do pavze so se domačini zopet oddaljili na osem točk prednosti – 47:39.

Po pavzi je slovenskim košarkarjem zopet manjkala sreča pri metu in ostali so štiri minute brez točk. Z visoko hitrostjo in dobro timsko igro predvsem v obrambi so se Raidersi iz Tirolske ponovno oddaljili od Celovčanov. Ob koncu tretje četrtine so KOŠevci zaostajali 16 točk – 73:57. Tudi v zadnjem delu tekme se slika ni spremenila. Člani KOŠa tokrat niso našli recepta proti igri Tirolčanov, ki so dobili tekmo z 89:73 in tako prevzeli vodstvo v borbi za polfinale, v katerega nadaljuje ekipa, ki prva doseže dve zmagi. Druga četrtfinalna tekma čaka KOŠ Celovec in Swarco Raiders Tirol že naslednjo soboto v Celovcu.

Stefan Hribar, KOŠ: Nasprotnik nam je ušel že v prvi četrtini in to je v bistvu bil že konec tekme, saj so se igralci nekoliko vdali. Poskusili smo se vrniti v tekmo, v drugi četrtini smo se približali nasprotniku, a v tretji četrtini je razlika postala spet večja. Razočaran sem nad današnjim pristopom igralcev, a upam, da se iz tega kaj naučimo. Doma pričakujem boljšo igro!