24
maj 17

Trim/Hobby: Brezhibna sezona

Ko se je „Trim“ ekipa v torek odpravila na zadnjo tekmo v Beljak so že vedeli, da so prvaki. Vendar to ambicioznim amaterjem ni bilo dovolj…

ABC Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  61:63 (14:18, 30:28, 47:46)

Čeprav so si že predčasno zagotovili naslov prvaka so KOŠevi rekreativci hoteli več. Namreč odigrati tako imenovano „perfect season“ – se pravi, brez poraza. Da ne bo enostavno je bilo od vsega začetka jasno, tudi Beljačani, prvaki lanske sezone, so nujno hoteli zmago. Tako je na strani gostiteljev od prve do zadnje minute stal na igrišču internationalno izkušeni, nekdanji NBA Draft (2002) igralec Markus Carr. Najprej so povedli Beljačani vendar so KOŠevci z devetimi točkami brez premora hitro prevzeli vodstvo in ga obdržali do konca prve četrtine 14:18.

Na začetku druge četrtine so Beljačani odigrali 7:0 in prevzeli vodstvo, vendar so jim KOŠevci ostali za petami. Kljub temu so gostitelji šli v pavzo z majhnim naskokom 30:28. Tudi v drugi polovici je ostalo napeto. Vedno spet je menjalo vodstvo med ekipama, do konca tekme celih 12 krat – dodatno je rezultat bil 6 krat izenačen. Po tridesetih minutah so Beljačani imeli nos spredaj za eno točko 47:46.

Vse ali nič! V zadnjih minutah so KOŠevic še enkrat mobilizirali vse moči. Alexander Smolej in Andrej Golob sta poskusila met iz distance in bila uspešna. Pet minut pred koncem so slovenski košarkaji vodili s petimi točkami naskoka. Še pa se Beljačani niso vdali. Minuto pred koncem 56:59. Sledile so napete sekunde. KOŠevci so zgrešili dva od štirih prostih metov, Beljak je zadel za dve točki 58:61. S prodorom do koša je Stefan Hribar zvišal na 58:63 kar je pomenilo „two score game“  za Beljačane (več kot tri točke razlike, izenačenje ni možno z eno akcijo), katerega preostali čas na uri ni več dovolil. Beljačan Stellato je še zadnjič poskusil iz distance in bil uspešen, končni rezultat pa se je glasil 61:63 za „Trim/Hobby“ KOŠ Celovec! Neporaženi prvak!

Marcell Smolej, trener KOŠ Trim: V Beljak smo šli že kot prvaki, vendar je bil naš cilj da odigramo „perfect season“. Od začetka smo opazili da tudi Beljakčani želijo zmago, saj je Markus Carr igral celotnih 40 minut. Vendar je naša obramba in odlična timska igra bial učinkovita. Sicer je bilo tesno ampak dosegli smo naš cilj: Neporaženi prvaki!

objavljeno v: člani novice trim
beri naprej … komentarji (0)
23
maj 17

MU14 zmagala „No Borders Basketball“ cup

Na zaključnem turnirju mednarodnega tekmovanja „No Boarders Basketball“ v Novigradu na Hrvaškem je konec tedna KOŠeva U14 premagala prav vse nasprotnike.

vs. Radenthein 56:19, vs. Radovljici 54:26, in v finalu še domačine iz Umaga z 51: 36. Z drugim mestom pri turnirju v Sloveniji in prvim mestom pri turnirju v Avstriji so KOŠevci v skupnem seštevku zmagali „No Borders Basketball cup 2016/17“. Končna uvrstitev vseh ekip:

1.       KOŠ Celovec
2.       Radovljica
3.       Cerklje
4.      Wörthersee Piraten
5.       WSG Radenthein
6.      Umag

S tem so naši igralci letnika 2003 in mlajši enkrat več pokazali, da so izjemna generacija in so prvič v zgodovini kluba KOŠ odnesli naslov prvaka tudi na nekem mednarodnem turnirju v tej starostni skupini. Tretji in zadnji turnir na Hrvaškem pa so KOŠevci izkoristili tudi za nekaj lepih dni skupno z družinami, kot dokazujejo slike.

Stefan Hribar, sportni vodja KOŠ: Hvala vsem igralcem, staršem in podpornikom, da smemo spremljati take izjemne fante!

objavljeno v: fantje novice pod14
22
maj 17

2.ZL: Članice zaključile sezono na 3. mestu

19.05. je bila na sporedu zadnja tekma v 2. Zvezni ligi članic 2016/17. Tretje mesto v 2. ZL je že pred tekmo bilo zagotovljeno, članice pa so proti iz prve lige izkušenimi Štajerkami hotele pokazat še eno dobro tekmo.

ATUS Gratkorn : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  70:45 (19:10, 38:21, 57:29)

Po skrajšanem ogrevanju, KOŠevke so bile v zastoju na avtocesti, se je ob 18:30 začela tekma. Naše članice so dobro našle v tekmo in imele veliko možnosti za mete, kateri pa na žalost pogosto niso našli v cilj. Proti koncu prve četrtine so se vtihotapile dodatne napake v obrambi katere so gostitlejice izkoristile in prišle do lahkih točk. Rezultat po 10ih minutah se je glasil 19:10 za Gratkorn. V drugi četrtini so se KOŠevke hotele vrniti v igro preko močnejše obrambe. To pa je uspelo le občasno kar so izkušene Štajerke hladnokrvno izkoristile. Tudi v napadu so KOŠevke naprej zgrešile številne možnosti. Ob polčasu je semafor kazal 38:21.

V drugi polovici se je kazala podobna slika. Koš Celovčank je naprej bil kot zabarikadiran. Medtem pa je Gratkorn odigral močno. Z dobrim skokom so si gostiteljice pridelale dodatne možnosti katere so tudi izkoristile. KOŠevke pa so se borile naprej. Po treh četrtinah 57:29. V zadnjih desetih minutah sezone so KOŠevke hotele še enkrat pokazati kaj znajo. Z dobro obrambo, hitrimi podajami in prodori so KOŠevke zadnjo četrtino odločile za se (13:16). Za revanšo za tekmo februarja pa konec koncev jasno ni zadostovalo. Končni rezultat se je glasil 70:45.

Na zadnji tekmi sezone so članice kljub porazu pokazale atraktivno tekmo proti Gratkorn. Celovčanke so še enkrat pokazale njihovo znanje in borbeni duh. Po zelo dolgi sezoni v dveh ligah KOŠevke v 2. ZL zaključijo na 3. mestu.

Patricia Struhar, kapetanka: Zelo dolga sezona je končana. Zadovoljne lahko gledamo nazaj in smo lahko tudi ponosne na to kar smo dosegle. Vidimo jasne napredke. Tudi če nam je kdaj manjkalo malo sreče za zmago smo se vedno borile.  Zdaj gremo v „postseason“ in od sredi junija naprej pa v zasluženo pavzo. En, dva, tri KOŠ!

19
maj 17

Trim: 7 tekem, 7 zmag = prvak!

Pretekli četrtek so rekreativci KOŠa nadoknadili tekmo iz drugega kroga proti WSG Radenthein. Trim ekipa je pri sedmi tekmi slavila sedmo zmago in si s tem že eno tekmo pred koncem sezone zagotovila naslov prvaka.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  56:35 (18:5, 27:19, 39:29)

Rekreativna ekpa KOŠa „Trim“ je tokrat spet nastopila z močnim kadrom 11ih igralcev. V domači dvorani so takoj povedli in do konca prve četrtine vodili 18:5. Tudi v nadaljnem razpletu tekme se KOŠevci niso pustili spraviti iz viže. Zaporedoma so souvereno odigrali četrtine z 18:5, 9:14, 12:5 in 17:11 in zmago s končnim rezultatom 56:35 neogroženo spravili na suhe. Posebno blestel pa je tokrat predsednik KOŠa Mihi Seher, za katerega ekipa pravi, da je bil MVP tekme. Marcell Smolej pa je po lastni izjavi tokrat prvič v življenju med tekmo zadel trojko. KOŠevci imajo na sporedu še eno tekmo proti sosedu na lestvici ABC Villach. Ker pa so Celovčani doslej zmagali vse tekme medtem ko Beljačani beležijo že dva poraza, je KOŠeva Trim ekipa že sedaj zagotovo koroški prvak v amaterski ligi.

Marcell Smolej, trener KOŠ Trim: Zelo se veselimo naslova koroškega prvaka v amaterski ligi. Saj je to za nas bivše igralce in aktivne trenerje poseben izziv, da se v prostem času pomerimo z drugimi ekipami.

19
maj 17

XU12 „osvojila“ tretje mesto

Tudi druga tekma za tretje mesto XU12 se je odločila le na papirju. Tokrat Raidersi iz Beljaka sploh niso mogli nastopiti.

Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  0:20

Potem, ko je že prva tekma za tretje mesto bila odločena na papirju, Raidersi so prišli na tekmo s samo petimi igralci, je tudi druga tekma bila odločena na tako imenovani „zeleni mizi“. Tokrat pa nasprotniki iz Beljaka sploh niso mogli nastopiti in tako je po pravilih tekma bila kazensko overjena z 0:20 za KOŠ. Mladi slovenski košarkarji so s tem sezono v koroški ligi zaključili na tretjem mestu.

Andi Smrtnik, trener KOŠa: Škoda, da nismo mogli odigrati zadnji dve tekmi proti Beljaku. Vsaka tekma je neprecenljiv trening. Seveda pa smo tako brez napora „osvojili“ tretje mesto. Junija bomo nastopili še pri „United World Games“ potem pa se že veselimo na počitnice.

objavljeno v: mešano novice pod12