21
feb 21

BDSL: Poraz članic v zadnji domači tekmi

Za zmago v zadnji domači tekmo članic nažalost ni zadostovalo.

Proti ekipi Vienna Timberwolves zgubijo članice zadnjo domačo tekmo. Dunajčanke se še naprej borijo za mesto v Playoff-u. Temu primerno so tudi začele tekmo. Napade so zanesljivo in hitro zaključile s košem. Težave pri komunikaciji v obrambi naših članic so prispele k temu, da so nasprotnice lahko končale prvo polovico zase, s prednostjo 17 točk. Celovčanke so se v drugi polovici čim več borile in igrale boljšo obrambo. Nažalost se nasprotnicam niso več mogle približati in tako se tudi zadnjo domačo tekmo zgubile s 47:78.

Lena Weißenbrunner, igralka: Nasprotnice so nam dale prevec lahkih točk. Delati moramo predvsem še na obrambi, da to lahko spremenimo.

objavljeno v: 1. Zvezna Liga članice Neuigkeiten
beri naprej … komentarji (0)
20
feb 21

2ZL: Po šestih zmagah prvi poraz

V soboto, 20. 2., je članska ekipa KOŠ Celovec doma srečala ekipo Fürstenfeld Panthers, ki je šla v tekmo z enakim številom točk, a z eno igro manj kot celovška ekipa. S srečanjem ekip, ki sta direktna tekmeca za mesto v playoffu, se je obetala napeta tekma.

KOŠ Celovec : Fürstenfeld Panthers 66:86 (27:20, 44:46, 58:64)

Tekma je od začetka bila zelo borbena. Fürstenfeld Panthers so si s polno energijo priborili prvo prednost, do preobrata pa je prišlo že po dveh minutah. Z močno obrambo in mnogimi ukradenimi žogami si je KOŠ zasigural prednost vse do konca prve četrtine – 27:20. Tekma je naprej bila zelo intenzivna in igralci obeh ekip so se borili za vsako žogo. Preko celotne četrtine so se Štajerci Celovčanom počasi približevali, dokler so eno minuto pred pavzo prevzeli vodstvo – 44:46.

Drugi polčas so varovanci trenerja Božiča začeli s preobratom, vendar jim v nadaljevanju ni uspelo, si priboriti prednosti. Tako je prišlo do številnih izenačenj in menjav vodstva. Proti koncu tretje četrtine so Celovčani nekako izgubili svoj ritem in prišlo je do nepotrebnih napak. To so Panthersi iz Fürstenfelda izkoristili in šli v zadnji del tekme s prednostjo šestih točk – 58:64. Igralci KOŠa so se borili do konca, a niso našli pravega recepta proti igri nasprotnika, ki je imel do konca več energije in moči. Pri KOŠu so tudi mladi igralci dobili možnost, da nabirajo izkušnje v drugi zvezni ligi. Končni rezultat: 66:86.

Michael Seher, predsednik KOŠa: Bil je dober začetek, po poškodbi Huberja pa je sistem nekoliko razpadel. Na koncu pa je še zmanjkalo moči, zato je zmaga Fürstenfelda v redu. Lepo, da so na koncu tudi naši mladi igralci dobili nekaj minut in tako lahko nabrali pomembne izkušnje.

15
feb 21

BDSL: Visoki poraz na Dunaju

Proti Vienna United so članice KOŠ-a hotele vaditi sisteme, za pripravo za naslednje tekme. Nasprotnice so imele izjemno srečo pri metu in zadevale brez konca. Hitra igra in sigurni met nasprotnic sta Celovčanke preveč zastrašila, tako da se je prva polovica končala s 41:07. V drugi polovici so Celovčanke igrale bolj pogumno a nažalost je našim članicam med drugim manjkala tudi sreča pri metu.

Pati Struhar, kapteanka: Iz tekme se lahko samo učimo. Gledati moramo naprej in se koncentrirati na zadnje tekme sezone. Kaj takega se nam ne sme več zgoditi!

14
feb 21

2ZL: Zmaga članov na Dunaju!

Na valentinovo so se člani KOŠa odpeljali na Dunaj, kjer so srečali ekipo Basket Flames. KOŠ Celovec je želel nadaljevati svojo serijo zmag, vendar zmaga tudi tokrat ni bila sigurna, saj se trenutno vidi, da v drugi zvezni ligi lahko vsak premaga vsakega.

Basket Flames : KOŠ Celovec 70:75 (13:17, 27:35, 56:57)

Ob začetku tekme so člani ekipe KOŠ Celovec imeli težave v napadu, ki so privedle do tega, da je ekipa Basket Flames prevzela vodstvo. To je uspešno držala nekaj minut, KOŠ Celovec pa je domačinom bil ves čas za petami. V zadnjih minutah prve četrtine so si Celovčani priborili preobrat – 13:17. V nadaljevanju so se vrstile napake tako na eni kot tudi na drugi strani. Celovčani so z dobro obrambo vendar kmalu imeli deset točk prednosti. Dunajčani so se do pavze še malenkostno približali – 27:35.

Po pavzi je tekma postala zelo hektična. Visoka hitrost igre je privedla do tega, da so se predvsem na strani slovenskih košarkarjev vrstile napake, ki jih je nasprotnik iz Dunaja izkoristil. V zadnjo četrtino tekme je KOŠ Celovec šel z eno samo točko prednosti – 56:57. S hitro trojko Alpera je vodstvo menjalo na stran Flamesov, to pa so nekaj časa uspešno držali. Štiri minute pred koncem tekme je Celovčanom s trojko Huberja zopet uspel preobrat. Tekma je postala zelo napeta. Igralci obeh ekip so se borili do konca, še dvakrat je prišlo do preobrata, s trojko Anžeta Kosa pa je KOŠ uspešno zaključil tekmo. Končni rezutat: 70:75 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik: Na začetku smo zgrešili preveč enostavnih košev, tako se nismo mogli oddaljiti od nasprotnika. Poleg tega nam je v obrambi vedno spet padla koncentracija. Tako je tekma bila do konca napeta. V zadnjih minutah smo še enkrat zbrali vso moč in zasluženo zmagali. Čestitke Flamesom za dobro borbo!

06
feb 21

2ZL: Prepričljiva zmaga KOŠa

V soboto, 6. 2., je v celovški Šentpeter dvorani potekala tekma članske ekipe KOŠ Celovec proti UDW Alligators. Člani so tokrat nastopili z nekoliko spremenjeno ekipo, in sicer brez Benjamina Blaževića, ki je ekipo zapustil iz službenih razlogov, po daljši pavzi zaradi poškodbe pa se je na teren končno vrnil Daniel Gspandl.

KOŠ Celovec : UDW Alligators 94:73 (31:20, 56:34, 77:45)

Obe ekipi sta šli v tekmo s polno energijo, tempo igre je od začetka bil zelo visok. Po začetnem vodstvu Celovčanov se je ekipa Union Deutsch Wagram s sigurnimi zadetki približala in prišlo je do menjav vodstva. Šele v zadnjih minutah je domačinom uspelo oddaljiti se od nasprotnika – 31:20. Tudi v nadaljevanju je KOŠ Celovec igral zelo prepričljivo, Alligatorsi pa niso našli pravega recepta proti igri Celovčanov. S hitro timsko igro in uspešnimi zaključki so varovanci trenerja Božiča nadgradili svojo prednost, do pavze na +22 točk – 56:34.

Tudi v drugem polčasu se slika ni spremenila. Igralci  obseh ekip so igrali precej izenačeno, pri metu pa so Celovčani imeli več sreče in se tako naprej oddaljili – 77:45. V zadnji četrtini je igralcem ekipe UDW Alligators uspelo nekaj dobrih zadetkov, začasno so se malenkostno približali nasprotniku, a zmaga Celovčanov ni bila ogrožena. Zadnje minute so tudi najmlajši člani slovenske ekipe pokazali svoje znanje. Končni rezultat: 94:73 za KOŠ Celovec.

Anže Kos, igralec: Že od prve minute smo pokazali, da smo boljša ekipa. Na obeh straneh, tako v napadu kot tudi v obrambi, smo igrali zelo suvereno, dobro smo nadzirali skok in obenem ustavili njihove protinapade, kar je v večini tekem njihove najboljše orožje. Ponosen sem na svojo ekipo.

objavljeno v: Neuigkeiten