31
avg 15

Gorizia in 4 lingue

Ekipa U14 druga na mendnarodnem turnirju

Po pripravah na košarkarskem taboru v Mladinskem domu se je ekipa pod 14 košarkarskega kluba KOŠ Celovec odpravila v Gorico, kjer je od 28. do 30. avgusta potekal mednarodni turnir “Gorizia in 4 lingue”. Na tekmovanju je sodelovalo več kot 500 mladih športnikov iz Italije, Slovenije in Avstrije od 12. do 18. leta starosti. Mladi športniki so se merili v odbojki, košarki, rokometu in tenisu. KOŠevci so v svoji kategoriji dosegli odlično drugo mesto.

objavljeno v: fantje novice pod14
beri naprej … komentarji (0)
26
avg 15

KOŠ kamp 2015 – utrinki

Nočemo vam kratiti nekaj utrinkov iz KOŠ kampa 2015. Ta ne obsega le trening z naraščajem vendar tudi moderno športno motorično testiranje mladih KOŠevcev ter analiza taktike in tehnike. Tako naj gredo dobro pripravljeni v novo sezono. 11. poletni KOŠ kamp se odvija še do petka 28.08.2015 v Mladinskem domu v Celovcu.

objavljeno v: novice
29
jun 15

11. poletni košarkaski tabor 2015

KOŠ Celovec in KRONA športna akademija vabita na 11. poletni košarkarski tabor,

ki bo od ponedeljka 24. do petka 28. avgusta 2015 v Mladinskem domu.

download

29
maj 15
29
maj 15

Tudi dekleta so zaključile sezono

Kot zadnje od 12ih ekip KOŠa so v preteklih dneh zaklučile sezono 2014/15 tudi dekleta pod 16 in članice v 2. zvezni ligi na drugem in tretjem mestu.

Dekleta pod 16 so se ponovno morale vdati BBC Wolfsbergu. Kot že pri prvi tekmi ni bilo možno ustaviti njihove nationalne reprezentanke. V prvi četrtini se je tekma kazala še napeto toda nasprotnice so spretno izrabile nezbranost naših deklet in so že v drugi četrtini pridobile ugodno prednost 44:23. Drugi polčas je bil v znamenju odsotnega borbenega duha in kratke klopi. Prav ta je v zadnji četrtini tudi povzročila, da so noge postajale težje in težje. Končni rezultat 81:28 za Wolfsberg. Ker pa sta pri prvenstvu WU16 sodelovali le dve ekipi so naša dekleta kljub dvem porazom na dveh tekmah Koroške podprvakinje :-)

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  81:28 (18:12, 44:23, 68:25)

Po neštetih preložitvah je 27.05. potekla tudi zadnja tekma članic v 2. zvezni ligi proti DBBCu. Na žalost pa jim je za zaključek sezone zmaga ostala odrečena. Kratka klop in skrivna misel, da tekma tako ali tako ne bo več nič spremenila na lestvici je predčasno zadušila voljo do zmage. Članice s tem končajo usprešno sezono na 3. mestu lestvice močne 2. zvezne lige. Po zaključnem treningu v petek grejo v zaslužene počitnice.

DBBC : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  53:38 (10:9, 21:23, 41:32)

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice dekleta novice pod16