18
maj 18

Trim: Trda tekma proti orlom

V nadoknadi šestega kroga so se KOŠevi rekrejativci soočali z orli iz Beljaka. Trda tekma inkluzivno poškodb pa je ostala nepoplačana.

ABC Villach Eagles : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  63:57 (14:15, 32:32, 45:47)

Po intenzivni tekmi je naša najstarejša ekipa podlegla ekipi iz Beljaka. Orli so igrali telesno zelo močno obrambo, tako da so kar trije KOševci morali zaradi poškodb predčasno zapustiti igrišče. Medtem, ko je ob pavzi tekma bila še izenačena (32:32) in so KOŠevci po tridesetih minutah celo vodili z 45:47 so v beljaški orli v zadnji četrtini nadigrali okrnjene KOŠevce in s končnim rezultatom 63:57 zmago obdržali v Beljaku.

Marcell Smolej, trener: Uspeh lanskega leta torej ne bomo morali ponoviti (neporaženi prvak), uživamo pa še vedno stati na igrišču in borimo se za vsako žogo.

objavljeno v: člani novice trim
beri naprej … komentarji (0)
18
maj 18

DRL: Članice se poslavljajo s porazom

Na zadnji tekmi sezone so KOŠevke proti močnimi nasprotnicami iz Gratkorna hotele pokazati lepo tekmo, to pa na žalost ni uspelo.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ATUS Gratkorn  32:57 (6:17, 13:34, 25:42)

V prvi polovici je respekt pred Štajerkami, ki igrajo tudi v prvi zvezni ligi, bil pre velik. Vedno znova lahki koši za Gratkorn in smola na metu sta privodili do rezultata 13:34 ob polčasu. V tretji četrtini so se KOŠevke razigrale in jo odločile za se z 12:8. Agresivna obramba, ukradene žoge in hitri prodori so presenetili igralke Gratkorna. Ob koncu pa je Celovčankam na žalost zmanjkalo sape, kar so Štajerke hladnokrvno izkoristile. Končni rezultat se je glasil 32:57 za Gratkorn. Za naše članice se s tem konča težka in z zadnjim mestom športno malo uspešna sezona.

Patricia Struhar, kapetanka: S tekmo proti ekipi iz Gratorna je tudi za nas sezona končana. Na žalost to ni bilo naše leto. Zaradi številnih odhodov ob začetku, bivanjih v tujini in smole s poškodbami letos nismo mogle ustrezati lastim športnim zahtevam. V po-sezoni se hočemo razviti naprej in se jeseni vrniti v običajni formi.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
17
maj 18

WU19 – Poraz in 3. mesto

V torek so dekleta WU19 v zadnji tekmi sezone v gosteh nastopile proti ekipi BBC Wolfsberg. Na žalost pa jim zmaga, in s tem drugo mesto, ni bila privoščena.

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  80:54 (15:13, 33:30, 51:40)

Čeprav so naša dekleta tekmo pričela odlično, ob koncu niso imele možnosti, da bi jo odločile zase. Prvi dve četrtini sta bili povsem po okusu trenrke Susanne Rauter. KOŠevkam so uspele odlične poteze, hitri prodori in lepi meti.  Tako so Celovčanke do polačasa lahko držale korak in šle v kabino z le tremi točkami zaostanka (33:30).

Tik po pavzi pa je prišel preobrat. Zeleno-bele so morale odslej izhajati brez ključnih igralk Lejeh Breschan in Lene Weißenbrunner, ki sta obe zaradi petih osebnih napak morale zapustiti igrišče. Ostala ekipa pa je tako imela probleme pred vsem v obrambi in tudi v napadu ni več funkcijoniralo. V tretji četrtini je zaostanek bil še pregleden, gostiteljice iz Labodske doline so šle v zadnjo četrtino z +11imi točkai. Ob koncu pa je Celovčankam zaradi manjkajoče rotacije zmanjkalo sape in igralke BBCja so jih v zadnji četrtini nadigrale z 29:14, kar je za naša dekleta pomenilo poraz z rezultatom 80:54 in tretje mesto v prvenstvu.

Alina Seher, kapetanka: Škoda, da smo tekmo in s tem drugo mesto v prvenstvu dale iz rok. Bila je razburljiva sezona. Sedaj se veselimo zaslužene pavze do KOŠ-campa, in kot vedno je po sezoni tudi pred sezono.

objavljeno v: dekleta novice pod19
15
maj 18

MU14 – Drugi zaporedni naslov prvaka!

Po ekipi MU16 je tudi KOŠevcem pod 14 uspel tako imeovani „sweep“ proti mestnim sotekmecem Wörthersee Piratom. Z drugo zmago v durgi finalni tekmi so zeleno-beli drugič zaporedoma sezono kronali z naslovom Koroškega prvaka.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  79:67 (20:10, 42:34, 61:45)

Druga finalna tekma proti gusarjem je bila dosti težja kot še prva, tudi zaradi številnih storjenih favlov že v prvi polovici. Temelje zmage pa so mladi KOŠevci postavili že v prvih desetih minutah, ko so nadigrali nasprotnika in pridobili ugodni naskok desetih točk (20:10). V drugi četrtini so se Pirati vrnili v tekmo in četrtino odločili za se, KOŠevci pa so šli v odmor z osmimi točkami prednosti (42:34).

Kljub hitri in fizični tekmi naša ekipa, s fenomenalno trojico Mátéjem in Maxijem Seherjem ter Maxijem Kropfom na čelu, nikoli ni dala vajeti iz rok. Vedno spet so jih gusarji morali ustaviti s prekrški tako, da so KOŠevci skupno dali 18 točk od linije za proste mete. Po tridesetih minutah so dosegli največji naskok in v zadnjo četrtino šli s plus šestnajstimi točkami (61:45). Še enkrat je nasprotnik na vse moči poskusil preobrniti tekmo vendar ni bil kos enoti naše ekipe MU14, ki je s končnim rezultatom 79:67 drugič zaporedoma dosegla naslov Koroškega prvaka!

Stefan Hribar, trener: Z izvrstno igro smo osvojili drugi naslov prvaka. Čestitam fantom k izjmenmu dosežku! Sedaj želimo Mátéju Seherju in Maxiju Kropfu vse najboljše pri selekcioniranju v avstrijski reprezentanci.

objavljeno v: fantje novice pod14
11
maj 18

DRL: Odločitev v drugi četrtini

Predzadnja tekma sezone za naše članice je bila hitra in atraktivna, vendar je tokrat sreča bila na strani nasprotnic.

DBBC Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  49:38 (10:7, 19:11, 35:23)

Obe ekipi sta pričeli koncentrirano in sta nujno hoteli zmago. Izenačena prva četrtina je obetala napeto tekmo in naše članice so hotele nujno zmagati. V drugi četrtini pa je tekma bila predčasno odločena in to ne v prid zeleno-belih. Noben met Celovčank ni našel v cilj, DBBC pa je hladnokrvno izkoristil napake naših deklet. Šele v zadnji minuti pred odmorom so KOŠevke v tej četrtini lahko prvič točkovale. Z agresivno obrambo se je KOŠ vedno spet pribljižal vendar ob koncu na žalot ni zadostovalo za preobrat. Končni rezultat se je glasil 49:38 za DBBC Graz.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost izkupiček metov danes ni bila dobra. Naše mlade igralke pa so se danes izkazale in dokazale, da se v naslednjih sezonah lahko zanesemo na njih.