22
okt 17

KOŠ brez možnosti proti favoritu

To soboto so se KOŠevci doma soočali z Vienna D.C. Timberwolvesom, ki so favorit za naslov prvaka. V Šentpeterski dvorani so Dunajčani impresivno pokazali zakaj so favorit in na vrhu lestvice.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Vienna D.C. Timberwolves  57:96 (15:26, 29:45, 38:66)

Vienna Timberwolves, favoriti iz Dunaja so že kar v prvih minutah pokazali, da želijo odnesti zmago na Dunaj in povišati serijo na 5:0. KOŠevci so sicer skušali obdržati stik z njimi, vendar se jim to zaradi nepotrebnih napak ni posrečilo. Smola pod košem in hitri, uspešni protinapadi gostov so doprinesli svoje. Ob koncu prve četrtine je semafor kazal 15:26. Vsaj na začetku druge četrtine so bili domači igralci nekoliko uspešnejši in zmanjšali zaostanek v sedemnajsti minuti zmanjšali celo na tri točke. Nato se je ponovila slika iz prve četrtine in Timberwolvesi so v najkrajšem času zopet povečali svojo prednost na ­plus 16. (29:45).

Tretja četrtina je potekala podobno. Dunajčani so z dobro obrambo in z uspešnimi meti na koš točkovali in povečevali svojo prednost. V 25. minuti so zabeležili 20 točk prednosti. Varovanci trenerja Sliškovića so se sicer trudili, a brez uspeha (38:66). Tudi v zadnji  četrtini so se vrstile napake KOŠevcev, Timberwolvesi so točkovali in blesteli tako v obrambi kot v napadu. Dunajčani so po 40ih minutah tekmo zasluženo in več kot jasno zmagali s končnim rezultatom 57:96.

Iz statistike

Pri Wolvesih so poleg Geislerja (11 PTS), Johna (13 PTS) in Müllerja (11 PTS) izstopali predvsem legionarji Kolarić (13 PTS, 6 REB), Polakovic (15 PTS, 4 REB) in Cosič (8 AS). Pri KOŠevcih sta največ točk nabrala Erschen (13 PTS) in Soldo (12 PTS). Ponovno pa je blestel tudi Jakob Stražar (11 REB, 5 AS). Metov na koš sta obe ekipi imeli 63 (dvojke in troke) vendar so Dunajčani zadeli 62% KOŠevci pa le 35%. Dodatno so Wolvesi pobrali kar 26 defensivnih skokov, Celovčani pa le 18.

Dragan Slišković, trener KOŠ: Čestitke nasprotniku, ki je pokazal kako se igra košraka. Nam preostane le analiza tekme. Zdaj bo resnica!

Vjeran Soldo, igralec KOŠ: Timberwolvesi so zasluženo zmagali. Zdaj leži na nami, da analiziramo ekmo in najdemo vzroke zakaj je, kakor je. Problem leži pri nas in treba ga bo rešiti z analizo in treningom.

Hubert Schmitdt, trener Timberwolves: Občasno smo imeli težave na skoku, zato so nam KOŠevci do sredi druge četrtine ostali za petami. Potem smo branili bolje, dominirali skok in tako lažje dosegli točke iz hitrih prodorov.

Vincent Polakovic, igralec Timberwolves: Srečni smo, da smo zmagali tako jasno čeptrav smo ob začetku bili nekoncentrirani. V teku tekme smo našli svoj ritem. Bila je važna zmaga na tujem. Zdaj upamo da bomo serijo lahko nadaljevali.

beri naprej … komentarji (0)
16
okt 17

Fešta prostih metov v ŠD Mollardgasse

V nedeljo so se naši Fantje odpravili na Dunaj k Basket Flamesom. Po dveh porazih so hoteli prinesti domov spet zmago, kar pa na žalost ni uspelo.

Basket Flames : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 81:67 (20:20, 31:38, 55:49)

Tekme v ŠD Mollardgasse na Dunaju so vedno napete in dostikrat ozke. Podobno se je obetalo tudi včeraj, saj je ekipa Franza Zderadicka lahko spet igrala v popolni postavi z inside-triom Chappel, Hübner in Gavranic.

Potem, ko so domačini točkovali kot prvi so se naši fantje prebudili in šli v vodstvo z 2:7 preden niso Flamesi spet našli svojega ritma. KOŠevci pa so se uprli in po desetih minutah je semafor kazal 20:20. Spet je vse kazalo na napeto tekmo.

V drugi četrtini so domačini imeli le malo sreče na metu in KOŠevci so lahko dali 12 točk brez premora in šli z vodstvom 31:38 v pavzo.

V drugem polčasu pa je sreča bila spet na strani Dunajčanov, ki so sedaj lahko odigrali 13:0 in prevzeli vodstvo. Z 49:55 za Basket Flames se je začela zadnja četrtina.

V zadnjem igralnem obdobju pa se je vrstil favel za favlom. Pred vsem KOŠevcem je v tej fazi bilo prisojenih 15 osebnih napak, kar je Dunajčane pripeljalo 24 krat! na linijo za proste mete. Tam je konec koncev bila tekma tudi odločena, v vseh ostalih kategorijah sta ekipi namreč bili več ali manj enakovredni. Z 31:16 točkami iz prostih metov pri 32:23 favlih pa so Basket Flamesi tekmo s končnim rezultatom 81:67 odločili za se. Tega tudi Double-Doulbe Jakoba Stražarja (12 REB/15 PTS) ni mogel preprečiti.

Dragan Slišković, Head Coach: V tretji četrtini smo popustili v obrambi in v napadu smo bili pre nepotrpežljivi, to je bila razlika. Točno bomo analizirali kako smo igrali v tej fazi.

Andi Smrtnik, kapetan: Začetka je bilo spet zelo izenačeno, obe ekipi sta igrali dobro. Na žalost smo zaspali tretjo četrtino kar so Flamesi izkoristili. Na koncu pa ni več zadostovalo.

objavljeno v: Neuigkeiten
10
okt 17

Novice iz ekipe članic

Medtem, ko se je sezona pri članih že začela, bodo članice letos pričele nekoliko pozneje. Poleg odhodov so tri igralke tudi občasno v inozemstvu. Novo v ekipo pa so prišle igralke iz lastnega naraščaja. Prva tekma bo 18.11.2017 ob 14:00 doma v ŠD Šentpeter proti UBI Graz.

Christiane leeb je zaradi izobrazbe na Dunaju zapustila KOŠevke. Tudi Barbara Honsig-Erlenburg je poklicno šla nazaj v Gradec. Odhode bodo nadomestile igralke iz lastnega naraščaja. Samira Polanšek, Ajla Mulić in Leah Breschan iz ekipe WU16 bodo odslej igrale tudi v 2. zvezni ligi. Občasno pa sta dve stalni in ena “nova” igralka ekipe v inozemstvu.

Kapetanka Patricia Struhar namreč trenutno zaradi izobrazbe stanuje v Bilbau (Španija), kjer večkrat na teden trenira s tamkajšno žensko ekipo kluba Unamuno, ki igra v eni najvišjih nacionalnih lig. Tako bo lahko nabrala mnogo novih izkušenj, ki jih bo prinesla nazaj domov. Youngstar Alina Seher bo do marca hodila v šolo v Domžalah (Slovenija) kjer večkrat dnevno trenira z ekipo ŽKD Ledita. Medtem, ko je v ekipi WU17 stalni del rotacije pa igra tudi s prvo ekipo v Extra Ligi. Ima torej najboljše pogoje, da se razvije naprej. Tudi prihod iz naraščaja Leah Breschan bo do semestralk odsotna, ker obiskuje šolo v Truru (Anglija). Seveda tudi ona v občasni domovini trenira košarko.

Ekipa mora torej najprej izhajati brez teh igralk. Vendar bodo članice kljub temu pričele sezono s polno paro in bodo v drugem delu sezone, ko se vrnejo Patricia, Alina in Leah, dodale še turbo.

Patricia Struhar, kapetanka: Od začetka septembra naprej študiram v Bilbau, kjer načrtujem izboljšati mojo španščino. Večkrat tedensko seveda tudi treniram košarko, da bom doma lahko direktno štartala v sezono. Moja ekipa igra v eni najboljših lig v Španiji. Zelo veliko se lahko naučim od mojih soigralk.

Alina Seher: Odločila sem se, da bom do marca obiskovala srednjo šolo v Domžalah, prvič zaradi jezika, drugič pa, ker lahko treniram z ekipo ŽKD Ledita. Kljub temu, da so šola in treningi zelo naporni in zahtevni, mi je tukaj zelo všeč. Trenerji mi pomagajo z individualnim treningom, tako da bom lahko izkoristila moj celotni potencial.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
07
okt 17

Prvi poraz na domačih tleh

7.10. je spet bilo tako daleč. Ponovilo se je soočanje lanskega četrtfinala. Sicer je KOŠ St. Poeltnu dostikrat delal življenje težko, v PlayOffu 2016/17 pa je ekipa iz Nižje Avstrije KOŠevce gladko vrgla iz tekmovanja z 2:0. Obetala se je torej napeta tekma.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBC St. Pölten  56:74 (16:19, 29:43, 48:55)

KOŠ je tekmo pričel zelo motivirano, saj so se Celovčani hoteli rehabilitirati od poraza na tujem proti Dornbirnu. V prvih minutah je izgledalo, da bodo KOŠevci načrt trenerja Sliškovića lahko izpolnili, saj so po petih minutah vodili z 10:5. Nato pa so se spet kopičile napake pri polaganju in izgubljene žoge. V osmi minuti pa so gostje prevzeli vodstvo 14:15. Malo kasneje je kapetan Andi Smrtnik KOŠevce spet spravil v prednost 16:15, vendar bi to naj ostalo zadnje vodstvo KOŠevcev v tej tekmi. Že do konca prve četrtine so gostje lahko spet povišali na 16:19.

Začetek druge četrtine je St. Poelten štartal ofenzivo in oddrvel na 20:28. KOŠevci so v tej fazi spet izgubili tako imenovano rdečo nit. Vedno spet so obupali na brutalni obrambi UBCja. Pri nešportnem prekršku Denisa Solda v sedmi minuti se je poškodoval Jakob Stražar in je moral kratko zapustiti igrišče. Ker pa je namesto zamenjanega Marina Sliškovića na prosti met šel Vjeran Soldo – kar je tehnična napaka – sodniki niso priznali prostih metov in dodatno je žoga spet šla v last St. Pöltnu. Tudi do pavze se je spremenilo le malo. UBC je naprej branil močno, v bistvu pa so KOŠevci v napadu in obrambi bili sami sebi na poti. Tako so gostje šli s prednostjo 14ih točk v odmor (29:43).

Zdaj je veljalo braniti močneje in zadevati bolje. Vendar je pri obrambi Christian Erschen kar v prvi minuti dobil prisojen četrti favel in je tik potem bil zamenjan za Marina Sliškovića. Sledila je odprta menjava udarcev. V čerti minuti je Andi Smrtnik zadel trojko in potegnil favel, vendar prostega meta ni zadel (37:47). Agresivna obramba na obeh straneh pa je privodila do številnih izgubljenih žoga in zgrešenih metov na obeh straneh. V razkurjenem vzdušju pa sta padla še dva nadaljna nešportna prekrška (Jagsch UBC, Erčulj KOŠ). Vendar po sedmih minutah ni bilo bistvene spremembe na semaforju (40:51) zaradi česar je trener Slišković vzel naslednji  timout. Tekma pa se je naprej vlekla, vendar je ob konzu četrtine KOŠ lahko nekoliko skrajšal in šel v zadnji odlomek s 7mimi točkami zaostanka (48:55).

Andi Bauch pa je kar začetek zadnje četrtine zadel trojko (48:58) in tudi do naslednjega timouta KOŠevcev so gostje imeli nos spredaj in so se celo naprej oddaljili na 50:64. V šesti minuti sta zaporedoma Christan Erschen (KOŠ) in Denis Soldo (UBC) skupila peti favel in morala predčasno zapustiti igrišče. Medtem se je KOŠ lahko nekoliko pribljižal, vendar jih je od UBCja še vedno ločilo 9 točk preden ni Andi Bauch ponovno zadel trojko in spet povišal na +12 (55:67), ko sta na uri bile le še dve minuti. KOŠevci so se pred domačo publiko kot vedno borili do zadnje minute, vendar zmaga St. Pöltna ni bila več za preprečit. UBC je zmago spravil na suhe s prepričljivim končnim rezultatom 56:74 in je KOŠevcem že v tretjem korgu prizadel prvi poraz na domačih tleh.

Andi Smrtnik, kapetan: V prvem polčasu smo bili zelo nervozni in smo izgubili veliko žog. V drugem polčasu, predvsem v tretji četrtini, smo se močno poboljšali in žoga je dobro krožila. St. Pölten pa ima dober Kader in je zasluženo zmagal.

Dragan Slišković, trener: Številne izgubljene žoge + pre malo defenzivnih skokov + slab izkupiček metov = poraz!

01
okt 17

Prvi poraz sezone

Preteklo soboto so se KOŠevci odpravili na dolgo pot v Dornbirn kjer so se soočali z Lionsi. Seveda je namen bil prinesti domov zmago vendar so številni favli in izgubljene žoge že v tretji četrtini zapečatile poraz Celovčanov.

Raiffeisen Dornbirn Lions : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  89:75 (26:20, 41:38, 69:56)

Na drugi tekmi sezone so se KOŠevci napram kotanjastem drbiju proti Piratom hoteli stopnjevati in pokazati njihov potencial. Tekma v Dornbirnu pa je vedno dobra za presenečenje. Ekipa trenerja Slišlovića je od vsega začetka imela težave z osebnimi napakami. Marin Slišković jih je že v prvih dveh četrtini nabral kar 4. Zato KOŠevci niso mogli odigrati njihove agresivne obrambe in nasprotnik je lahko deloma lahko točkoval. Ob polčasu pa je bilo še vse v redu, saj so Celovčani zaostajali le tri točke (41:38).

Tretja četrtina pa je bila merodajalna. Zaradi številnih favlov so KOŠevci namreč morali tudi zmanjšati rotacijo (manj menjav) in tako je po pavzi padla koncentracija. Vedno spet so Lionsi KOŠevce spravili ob žogo in tako dali 12 točk brez premora. Tako so slovenski košarkarji šli v zadnjo četrtino z zaostankom 13ih točk (69:56). Ko sta potem še Marin Slišković in Andi Smrtnik zaradi petih osebnih prekrškov morala zapustiti igrišče pa so gostitelji zmago brez večjih težav spravili na suhe. Končni rezultat se je glasil 89:75.

Andi Smrtnik, kapetan: Bili smo enakovredni, pred vsem Christian Erschen in Jakob Stražar sta danes odigrala odlično tekmo. Vendar smo vedno kadar bi lahko prevzeli vodstvo izgubili preveč žog. Nasprotnik je zelo dobro izkoristil naše napake. Doma se bomo revanširali!