20
jan 18

Trim: Jasna zmaga proti WSG

Pretkli teden so tudi rekreativci KOŠa odigrali tretjo tekmo sezone in slavili jasno zmago proti WSG Radenthein.

WSG Radenthein Garnets : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  46:72 (6:22, 19:42, 24:51)

Marcell Smolej, trener: Vazna zmaga v Radentheinu. Od prve minute smo dominirali tekmo, tako da smo v nadaljnem poteku lahko preiskusili naše nove napade – uspešno kot se vidi! Zmaga 72:46.

objavljeno v: člani novice trim
beri naprej … komentarji (0)
20
jan 18

2.ZL: Zmaga po košarkarski kriminalki

To soboto je za KOŠevce bila na programu pomembna tekma proti direktnemu sosdu na lestvici, ekipi Basket Flames. Dunajčani so se še v zadnjih dneh ojačili z novim igralcem iz Mattersburga, Fuadom Memčićem – morali pa so zato izhajati brez drugih stalnih igralcev (npr. Alturban, Lanator, itd.). Obe ekipi sta nujno hoteli zmago, tako da se je obetala napeta tekma.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Basket Flames  86:82 (15:17, 39:36, 62:56)

Tekma se je začela precej izenačeno, tako članska ekipa KOŠ Celovec kot tudi ekipa Basket Flames sta začeli zelo odločno, po prvih 6ih minutah je semafor kazal 9:9. Ob koncu so gostje igrali bolj konsekventno in prvo četrtino odločili zase (15:17). V četrti minuti druge četrtine je KOŠ spet prevzel vodstvo (24:23). Na obeh straneh so nato zadevali visokoodstotno. V nadaljnih minutah se pri rezultatu ni bistveno kaj spremenilo. S tremi točkami prednosti so slovenski košarkarji šli v odmor (39:36).

Kar na začetku tretje četrtine so Dunajčani iz rok Hübnerja s trojko izenačili na 41:41. Nato se je vodstvo večkrat menjavalo med ekipama. Ob koncu tretje četrtine pa so KOŠevci prižgali turbo in pobegnili na +7 točk v zadnjo četrtino pa so rešili naskok 6ih točk (62:56). V teku zadnje četrtine je KOŠ povišal prednost na devet točk, predvsem organizator igre Žiga Erčulj, ki je bilj najboljši strelec večera (29 PTS, 4 REB, 8 AS), se je razigral. Spet so trije KOŠevci točkovali dvomestno. Vendar tudi ekipa Basket Flames ni popustila, v njihovih vrstah je kar 4 igralcev dalo dvomestno število točk. Že zgodaj v zadnji četrtini so KOŠevci beležili 5 timskih favlov in to je bila prednost za nasprotnika. Kljub vsem naporom pa gostje sprva niso imeli več možnosti za preobrat. Razvila pa se je še prava kriminalka. Vse do zadnje sekunde je tekma ostala napeta, v zadnjih štirih minutah je na obeh straneh skupno bilo videti kar 14 prostih metov. Ob koncu pa so Dunajčani KOŠevce lahko ustavili le še s favli in se tako sami spravili v zadrego. Še zadnja minuta je bila nekaj krat prekinjena, ob koncu pa je KOŠu le uspelo odnesti zasluženo zmago 86:82.

S tem so KOŠevci s tekmo manj prehiteli Flamese in sedaj zasedajo 8. mesto in bi trenutno bili kvalificirani za PlayOff.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Težka tekma. Ob koncu pa šteje zmaga!

Christian Erschen, igralec KOŠa: Veseli smo, da smo ob koncu zmago spravili na suhe. Ne smeli bi Flamesom dopustiti da se ob koncu še vrnejo, vendar zmaga je zmaga.

20
jan 18

2.ZLŽ: Zmaga za eno točko

V soboto so pred člani nastopile tudi članice v 2. Zvezni ligi. Nasprotnik so bila dekleta iz Mattersburga, kater so KOŠevke v preteklih tekmah dostikrat prepričljivo premagale. Tokrat pa je bilo vse drugače.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  52:51 (18:8, 28:22, 40:36)

Nače članice so odločno šle v tekmo in so nadigrale nasprotnika. Po prvi četrtini je semafor kazal že 18:8. Vendar že v drugi četrtini je bilo jasno, da ne bo tako enostavno. Naša dekleta so vedno spet obupale na zaključku. Po 20ih minutah je vodstvo bilo zmanjšano na 28:22.

Tudi v drugi polovici so si gostiteljice delale težko in so dosti krat bile ustavljene na coni Mattersburga. Po treh četrtinah je rezultat bil le še 40:36. Vendar postalo je še bolj napeto. Začetek zadnje četrtine so Gradiščanke prevzele vodstvo in to hitro izgradile na +4 točk. Zadnje minute pa so bile skrajno napete in polne taktike. Kapetanka Patricia Struhar je v zadnji minuti zadela na rezultat 52:51. Nadaljna dva prosta meta Aline Seher nista našla cilja, vendar so članice vodstvo ene točke spravile čez 40 minut in zmagale s končnim rezultatom 52:51.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Prva četrtina je dobra osnova na kateri lahko gradimo. Na zapiranju v coni moramo še delati. Veselim se prve zmage v tretji tekmi!

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
19
jan 18

KOŠ tednik: Ena zmaga, 3 tekme preložene

Za ta teden je bilo načrtovanih 4 tekem naraščaja, odigrala se je pa le ena. Vse tri tekme proti ekipami iz trga so namreč bile preložene.

MU16 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : SGS Spittal Lakers  73:69 (29:4, 41:18, 52:43)

Pretekli ponedeljek so se KOŠevci MU16 že drugič pomerili z do tri leta starejšimi nasprotniki kluba SGS Lakers Spittal, ki nastopa izven konkurence. Tudi tokrat so mladi agilni Celovčani odnesli zmago katere temelj so položili v prvi četrtini. V prvih desetih minutah so nasprotniki iz Spittala namreč zgrešili skoraj vse mete, kar je KOŠevcem omogočilo visok naskok (29:4). Nato čisto drugačna slika. Spittal je izkoristil priložnosti in se od četrtine do četrtine rezultatsko približeval. Vsekakor pa do konca ni bilo nobenega dvoma o zmagovalcu na tem srečanju. Rutinirano so KOŠevci gospodarili z naskokom in zmago spravili na suhe s končnim rezultatom 73:69.

Štefan Hribar, trener: Naši dosti mlajši fantjei (deloma 3 leta) so odigrali zelo dobro tekmo – čestitke!

Ostale tekme naraščaja, ki bi naj bile ta teden, so vse preložene.

094-MU14 KOŠ Celovec : Sparkasse Feldkirchen (25.01.2018 ob 16:30, ŠD Šentpeter)
057-WU16 Sparkasse Feldkirchen : KOŠ Celovec (še ni termina)
097-XU12 KOŠ Celovec : Sparkasse Feldkirchen 2 (še ni termina)

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod12 pod14 pod16 pod16
18
jan 18

2.ZL: KOŠ Celovec vs. Basket Flames

„Tekma tekem“ naznanja športni vodja Štefan Hribar, „Flamese moramo nujno premagati“ pravi kapetan Andi Smrtnik. Prvenstvena tekma proti direktnemu sosedu na lestvici bi lahko bila že majhna predodločitev glede PlayOffa. Z zmago bi Dunajčani spravili dve točki razlike med sebe in KOŠevce, isto velja za naše fante, ki bi z zmago tudi prevzeli 8. mesto na lestvici in s tem občasno zasedli mesto za PlayOff. Win/lose statistika je tudi tokrat spet v prid nasprotniku, tekme proti Flamesom pa so bile dostikrat zelo ozke. Tvoja podpora na tribuni je lahko merodajalna! Pridi navijat za KOŠ!

Štefan Hribar, športni vodja: […] Prva majhna predodločitev glede PlayOffa bi lahko že padla. Želimo si lepo tekmo z bučno podporo od tribune, prav ta je lahko odločilna za izid tekme.

Andi Smrtnik, kapetan: Flamese moramo nujno premagati. Proti Dornbirnu so odigrali dobro tekmo in so nevarni na vseh pozicijah. Kljub temu mislim, da imamo individualno boljšo ekipo in to bi naj tudi končno prikazali. Veselimo se izziva.