KOŠ Celovec Basketball
26
sep 20

Derbytime v Celovcu

V športni dvorani Šentpeter se je v soboto, 26. 9., po dolgem času spet začelo prvenstvo druge košarkarske zvezne lige. Že v prvem krogu je prišlo do vedno posebnega in napetega celovškega derbija med ekipama KOŠ Celovec in Wörthersee Piraten.

Wörthersee Piraten : KOŠ Celovec 56:75 (21:25, 34:45, 40:60)

Tekma se je začela z zadetkom Piratov, nato pa so igralci ekipe KOŠ Celovec s hitrimi zadetki in ukradenimi žogami bili uspešnejši. Po treh minutah se je rezultat glasil 4:10 za KOŠ. V nadaljevanju so tudi Pirati zadevali in si v šesti minuti priborili preobrat, a do konca prve četrtine so le igralci KOŠa bili srečnejši in končali četrtino s prednostjo štirih točk – 21:25. Tudi sledeče minute so potekale v prid KOŠevcev. S trojkami Huberja in Sliškovića so se oddaljili od nasprotnika, pet minut pred polčasom celo na +10 (27:37). Varovanci trenerja Božiča so šli v pavzo s prednostjo dvanajstih točk – 34:45.

Po pavzi so slovenski košarkarji nadaljevali svojo močno igro, tako v napadu kot tudi v obrambi. To je privedlo do tega, da je igralcem ekipe Wörthersee Piraten v petih minutah uspel le en zadetek, KOŠ Celovec pa je svojo prednost naprej povišal. S prednostjo dvajsetih točk je KOŠ šel v zadnjo četrtino tekme – 40:60. Tudi zadnjih deset minut se slika ni spremenila. KOŠevcem so uspele številne dobre akcije, dobro so zadevali, Piratom pa sta zmanjkali moč in koncentracija. Tako si je KOŠ Celovec po dolgem času zopet priboril zmago v celovšem derbiju in s tem važne prvenstvene točke. Končni rezultat: 56:75.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Se vidi, da je bila za obe ekipi prva tekma letošnje sezone. Nismo še vigrani, a zelo se veselim, da smo tako močno začeli!

beri naprej … komentarji (0)
19
sep 20

Končno spet košarka!

Prva tekma za avstrijski košarkarki pokal in prva tekma po dolgem času, še vedno pod vplivom koronavirusa, med KOŠem Celovec in moštvom Raiffeisen Dornbirn Lions iz Predarlske se je odvijala v soboto 19. 9. 2020 v športni dvorani Šentpeter. Ekipa, ki zmaga, nadaljuje v osmino finala. Prava preizkušnja za obe ekipi, kajti naslednji konec tedna se prične vse bolj važno tekmovanje v drugi zvezni košarkarski ligi.

KOŠ Celovec vs. Raiffeisen Dornbirn Lions 85:63 (31:19; 49:35; 66:46)

Dober začetek za domače igralce! Že v prvi minuti so osvojili osem točk. Prvi dve točki v prvi tekmi je dal novi igralec Jernej Heine Andolšek, v nadaljevanju je poskrbel za odločilne točke Tim Huber, ki je kar trikrat zadel trojko. Po petih minutah se je glasil rezultat 19:6. Tudi drugi novi igralec Anže Kos je pokazal, da se je dobro vživel v ekipo in prispeval nekaj važnih točk. Dornbirn Lionsi niso spali, se nekoliko približali, ob koncu prve četrtine pa je semafor kazal zadovoljiv rezultat 31:19. Druga četrtina se je pričela s prvim zadetkom KOŠa in sicer je rezultat s trojko povišal Aleš Primc. Gostje iz Predarlske tudi sedaj niso imeli sreče pod košem in so morali nenehno loviti zaostanek, kar pa jim je le malenkostno uspelo. Varovanci novega trenerja Andreja Božiča so solidno odigrali tudi teh drugih 10 minut in s prednostjo 14 točk odšli v odmor – 49:35.

Po odmoru je tekma ostala izenačena, Obe ekipi sta dali fokus na obrambo, zato pa je večkrat zmanjkalo moči v napadu. Kljub temu je KOŠ Celovec obdržal premoč in prednost še povišal na plus 20. Ob koncu tretje četrtine se je glasil rezultat 66:46. KOŠ je v zadnjem delu nadzoroval potek tekme, obdržal prednost in pokazal, da se je ekipa dobro pripravila na začetek sezone. Dornbirnčani so veljali za favorite, vendar tokrat niso imeli dovolj moči in spretnosti, da bi se uspešno branili. Tako se je KOŠ Celovec uvrstil med zadnjih 16 moštev avstrijkskega košarkarskega pokala. Končni rezultat se je glasil 85:63.

Najboljši strelci KOŠa: Jernej Heine Andolšek 16 točk, Aleš Primc 16, Tim Huber 14, Andi Smrtnik 11

Anže Kos, igralec KOŠ: Občutki v novi ekipi so dobri, naju z Jernejem so lepo sprejeli tako soigralci kot tudi vodstvo kluba. K današnji tekmi pa lahko povem, da smo imeli zelo solidno prvo tekmo, imamo pa še nekaj stvari, ki jih moramo popraviti in na katerih je treba delati. Veliko je še prostora za napredek. Glede na to, da šele dva tedna skupaj treniramo, pa smo vendar igrali nadpovprečno dobro. Imamo svetlo prihodnost in veselim se te sezone.

Jernej Heine Andolšek, igralec KOŠ: Lepo se je bilo po dolgem času spet vrniti na igrišče. Dober timski duh se pozna na igrišču. Smo na dobri poti k še boljši košarki. Hvala navijačem za podporo in vidimo se na naslednji tekmi!

18
sep 20

Nova sezona, novi obrazi

Po dolgem premoru se bo v soboto, 19. 9. 2020, s pokalno tekmo na domačih tleh začela nova sezona članske ekipe KOŠ Celovec. Pravočasno pred začetkom vam poročamo o spremembah v ekipi, ki se bo v sezoni 2020/2021 zopet borila v drugi zvezni košarkarski ligi.

Vlogo trenerja članske ekipe je prevzel 44-letni Andrej Božič, ki je nazadnje treniral ekipo v Škofji Loki v drugi slovenski ligi. Božič je prevzel vlogo Davorja Brečka, ki kot trener sedaj zopet deluje v Sloveniji.

Korak iz mladinske ekipe v člansko ekipo so letos naredili Ivo Berchtold, Mate Seher in Simon Sienčnik, ki so svojo košarkarsko kariero vsi začeli v društvu KOŠ Celovec.

Mlad organizator igre Jernej Heine Andolšek, Anže Kos, ki bo prevzel funkcijo trenerja naraščaja, in Daniel Gspandl, ki je preteklo sezono igral še pri ekipi Wörthersee Piraten, bodo člansko ekipo dodatno ojačili.

Martin Bajc in Rijad Dzigal v novi sezoni ne bosta več del članske ekipe KOŠ Celovec, ekipo pa so zapustili tudi dolgoletni igralci Julian Lipuš, Adrian Babić in Toman Feinig. Lipuša vodi pot na Dunaj, Babić in Feinig pa bosta društvu ostala tudi v naprej zvesta, saj bosta svojo košarkarsko kariero nadaljevala v koroški ligi, v kateri bo po sedmih letih končno spet sodelovala ekipa društva KOŠ Celovec.

Članska ekipa KOŠ Celovec. Zadaj (iz leve na desno): Daniel Gspandl, Veljko Dena, Marin Slišković, Aleš Primc, kapetan Andi Smrtnik, Lovro Fižuleto, trener Andrej Božič. Spredaj: Maxi Kropf, Tim Huber, Anže Kos, Jernej Heine Andolšek, Volkan Özdemir, Samuel Seher, Simon Sienčnik.

01
sep 20

Trenerski seminar U12 – prvi del

V soboto, 29.08. in nedeljo, 30.08.2020, se je v Mladinskem domu odvijal prvi del trenerskega seminarja U12 pod okriljem našega kluba KOŠ Celovec in koroške košarkarske zveze.

Glavna predavatelja sta bila Aleš Fabjan in Dejan Milenković, ki že več kot 30 let uspešno vodita vzgojo mladih nadebudnih igralcev v Sloveniji. Delujeta pod okriljem Košarkarske zveze, košarkarskega društva Peter Vilfan kakor tudi na številnih košarkarskih kampih – kot letos tudi pri naüem. Brez zadrškov lahko rečemo, da sta v delu z mladimi najboljša strokovnjaka v regiji in širše. Mladi trenerji pa so lahko spoznali tudi trenerja z evroligaškimi izkušnjami, in sicer Sašo Filipovskega, ki je svojo trenersko pot začel v mlajših kategorijah. Njegove prve trenerske izkušnje so vezane na delo z mlajšimi deklicami v košarkarskem klubu Slovan in Ježica v Ljubljani. V zadnjih 25ih letih pa deluje kot glavni trener na najvišjih ravneh evropske košarke. Med drugim je vodil tudi štiri evroligaške klube.

Stefan Hribar, športni vodja: Zelo se veselimo, da smo za prvi del izobrazbe novih trenerjev lahko pridobili te strokovnjake. Boljših predavateljev si res ne moremo želeti. Lepo pa je tudi veliko zanimanje ta seminar.

objavljeno v: novice
01
sep 20

KOŠ kamp 2020

Od 24.08. do 28.08. je KOŠ Celovec kljub težkim pogojem zaradi Corona virusa uspešno pripredil tradiconalni KOŠ kamp.

Kot vsako leto je košarkaski klub KOŠ Celovec tudi letos priredil tradicionalni KOŠ kamp. Številne stvari so bile kot običajno, ponovno se je prijavilo več kot 60 otrok od 7 do 16 let in poleg kakovostnim klubskim trenerjem so trenerski tim ojačili Aleš Fabjan, Anže Kos in Dejan Milenković. Zarad aktualnih razmer s Corona virusom pa je veliko bilo tudi drugače kot po navadi. Tako so mladi košarkarji trenirali v ločenih skupinah v dvoranah Mladinskega doma, slovenske gimnazije, športne dvorane Šentpeter in višje realne gimnazije BORG. Eden izmed viškov Kampa pa je gotovo bila tekma „Trainers vs. Raising Stars“ – kjer pa je izkušenost premagala mladost. Nekaj slik in utrinkov v priponki.

Stefan Hribar, športni vodja: Letos je bilo vse drugače in res velik izziv za vse. Zato sem posebno vesel, da smo lahko kljub okoliščinam in vsemi potrebnimi ukrepi izpeljali ta kamp. Posebna hvala velja vsem trenerjem pred vsem pa tudi zelo discipliniranim otrokom, ki so to vse naredili možno.

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod10 pod12 pod14 pod14 pod16 pod16