jun 21

EL: Četrto mesto Extra-Lige

Za zaključek sezona se je odvijal Final4 turnir Extra Lige v Novem Mestu.

1️⃣. semifinale

V prvi tekmi proti ŽKK Krka so članice v prvem polčasu pokazale dobro igro. Z zelo mlado ekipo in kratko klop pa je proti koncu igre zmanjkala energija.

ŽKK Krka Novo mesto – KOŠ Celovec 8️⃣0️⃣:5️⃣0️⃣ (24:17, 15:11, 18:13, 23:9)

tekma za 3. mesto

V tekmo za tretje mesto so članice začele zelo živčne. V obrambi so se zgodile preveč napak in tudi v napadu žoga ni našla pot v koš. Čeprav so članice v zadnji četrtini zbirali še enkrat vso moč in se približale na 5 točk, a za zmago žal ni zadostovalo.

KOŠ Celovec – ŽKK Kranjska Gora – Jesenice 4️⃣2️⃣:5️⃣9️⃣ (4:20, 21:16, 12:10, 5:13)

Čestitamo Moniki Ristić, katera je bila voljena v najboljšo peterko turnirja!

Pati Struhar, kapetanka: Pričakovale smo več od sebe! Vseeno smo pa nabirale pomembne izkušnje. V bodočnosti hočemo igrati bolj močno in samozavestno proti moštev iz Slovenije.

objavljeno v: članice ExtraLiga Neuigkeiten
beri naprej … komentarji (0)
12
jun 21

EL: Kvalifikacija za Final4

Prvi turnir Extra Lige, katera je zaradi Covid-19 močno skrajšana, so naše članice  zaključile z eno zmago in enim porazem. S precej kratko klop in zmlajšano ekipo so se v soboto naše članice odpravile na pot v Šmarje pri Jelšah, kjer se je odvijal turnir za kvalifikacijo za final4 Extra Lige.

Prvo tekmo proti Felix Zasavje so naša dekleta začele zelo motivirane in so se lahko v prvi polovici priigrali prednost z 42:23. Posebno bleščala pa je v prvih dveh četrtinah Alina Seher, katera je zadela 8 trojk in s tem dala več kot polovico vseh točk prve polovice.

Po pavzi so bile naše članice v tretji četrtini popuščali v obrambi in s tem igro naredile nepotrebno tesno. Volja do zmage pa ni bila za spregledati in tako so naše članice odločili igro zase.

KOŠ Celovec : Felix Zasavje 64:55 (24:13, 42:23, 41:52)

V drugi tekmi proti Jelša Šmarje so dekleta čutile majhno rotacijo. Od vsega začetka so bile en korak prepočasi in v obrambi so imele težave s Pick and Roll igro nasprotnic. Tekma je bila od začetka jasna zadeva, kar se tudi vidi v rezultatu.

KK Jelša Šmarje : KOŠ Celovec 81:37 (26:17, 41:26, 60:33)

Lena Weißenbrunner, igralka: Brez treh pomembnih igralk se nismo veliko pričakovale. Tem večja pa je veselje nad zmago in kvalifikacijo za final4 turnir!

05
jun 21

U18: 3×3 Austrian Championships

V okviru Sports Austria Finals so se v Gradcu 03. in 04. junija odvijali 3×3 Austrian Championships v Thunderdom-u, kjer so se zadnji vikend še borili najboljša moštva sveta za kvalifikacijo za Olimpijske igre 2021.

Za KOŠ Celovec so se v MU18 turnirju udeleževali Samuel SeherVeljko DenaMate Seher in Jan Michel. Fantje so v prvi igri osnovnega kroga zgubili proti UBSC Graz (20:11). V drugi tekmi pa so lahko zmagali proti Basket Flames s 21:6. Kvalifikacijo za semifinale so zgešili le za dve točki.

Veljko Dena, Spieler: Tekme so bile vse zelo tekmovalne in vsi v ekipi so dali vse od sebe in se borili po najboljših močeh, ampak kljub temu nismo uspeli zmagati prve tekme proti Grazu, zaradi česa smo tudi na žalost izpadli.

V petek so v WU18 turnirju igrale za KOŠ Celovec Monika Ristic, Elma Muharemovic, Elma Voljevica in Michelle Struggl. Tudi za naša dekleta je bil event čisto nova izkušnja. V tekmah proti WAT3 Capricorns (7:18), Basket Flames (10:21) und UBSC-DBBC (6:21) so igralke dale prav vse od sebe, žal pa za zmago ni zadostovalo. Čeprav se moštvo ni uvrstilo v semifinale, se je naša BDSL igralka Monika Ristic uvrstila v finale tekmovanja meta za 2 točki in s tekmovanja šla kot zmagovalka! (Video najdete na Facebook in Instagram! https://fb.watch/6dkyD0ViT6/)

objavljeno v: dekleta fantje Neuigkeiten pod19 pod19
11
maj 21

SL MU19: 5.mesto v Avstriji

Fantje U19, ki se letos žal niso kvalificirali za Final-4 turnir, so v tekmi za peto mesto avstrijske Superlige zmagali proti Vienna D.C. Timbervolwes.

KOŠ Celovec : Vienna D.C. Timberwolves 70:67 (26:22, 38:35, 52:51)

Anže Kos, trener: Borili smo se od prve do zadnje minute in dali vse kar lahko. Zelo smo ponosni na zmago, katero smo si zaslužili.

objavljeno v: Neuigkeiten
10
maj 21

SL MU14: 6. mesto v Avstriji

KOŠ Celovec : Basket Flames 59:65 (21:14, 33:20, 44:47)

Po zelo dobrem prvem pol času proti Basket Flames smo v tretji četrtini dali celotno prepričljivo vodstvo iz rok.
Pri gosteh iz Dunaja sta izstopala komaj 12 letni Grissett in izkušeni Cvetkova. Tokrat pri domačinih žoga ni hotela v koš, zgrešili smo nešteto metov izpod koša in tako prepustili Dunajčanom to zelo zaželjeno 5 mesto v zadnjih sekundah tekme.

Stefan Hribar, trener: Fantje dvignimo glave in zasledujmo naprej bodoče skupne cilje.