09
feb 16

2.ZL Ženske: Z dvojno zmago v pravo smer

Z revanšo proti ATUS Gratkornu in s težko priborjeno zmago proti DBBC Gradcu so naša dekleta spet na poti do naslova prvaka.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ATUS Gratkorn  60:40 (11:13, 30:20, 48:26)

Košarkarice KOŠa so morale v 2. Zvezni ligi pretekli vikend nastopiti kar dvakrat. V soboto ob 14.00 uri so imele v šentpetrski dvorani v gosteh  ATUS Gratkorn, v nedeljo pa so igrale na tujem v Gradcu. Proti Gratkornu je bilo treba popraviti rezultat iz prve tekme, ko so nesrečno zgubile tekmo za eno točko.   Temu primerno so bile pod velikim pritiskom, ki so si ga ustvarile same. Zato so pričele tekmo tudi zelo nervozno. Po pomirjujočih besedah trenerja Roka Zupana po prvi četrtini, pa so se ujele in s hitrimi napadi presenetile gostinje iz Gratkorna, ki so si lahko pomagale le s pogostimi osebnimi napakami.  Tudi v defenzivi so se pokazale bojevite in si pridobile skoraj vse odbite žoge. Tako so si do odmora pridelale deset točk naskoka.

Po odmoru so dekleta še močneje presenetila košarkarice Gratkorna. Presing gostinj ni predstavljal več problema za igralke, ki jih je vodila kapetanka Pati Struhar, in tako so s hitrimi podajami dosegale koša za košem, medtem ko so Štajerke v tej četrini dosegle le 6 točk. Z dvaindvajsetimi točkami prednosti so se podale v zadnjo četrtino. Visok naskok je dopuščal tudi mlajšim igralkam, da si naberejo novih izkušenj. S končnim rezultatom 60:40 pa so se naše košarkarice pošteno oddolžile za poraz in spet prevzelo vodstvo na lestvici.

DBBC Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  53:76 (16:25, 31:47, 46:58)

Niti 24 ur pozneje, namreč v nedeljo ob 13.00 uri pa se je ženska ekipa odpravila v Gradec, kjer so nastopile proti DBBC. Z zmago bi seveda komaj prevzeto vodstvo na lestvici še utrdile. Začetek v Gradcu se je pričel kuriozno, saj domačinke niso imele zasedene zapisnikarske mize in tako je predsednik KOŠa, ki je spremljal dekleta, vskočil in tako “rešil” tekmo.

Naše košarkarice so pričele zelo dobro in hitro prevzele vodstvo, toda domačinke so se uspešno postavljale po robu. Kljub temu so si KOŠevke do odmora priborile 16 točk prednosti. Na žalost so ob tem času imele 4 igralke iz štartne  postave precej osebnih napak. Igralke DBBC-ja so to seveda izkoristile in so se našim igralkam približale celo na 7 točk. Do zadnje četrtine pa je le še uspelo vodstvo nekoliko povišati (+12). Z močno zadnjo četrtino pa so dokazale, da se znajo osredotočiti na tekmo in so z naskokom 23-tih točk suvereno osvojile zmago.

Posebej izpostaviti je treba Nuro Mahalbašić, ki je bila v obeh tekmah najboljša strelka. Proti Atus-u je dosegla 24, proti DBBC-ju pa neverjetnih 40 točk. Toda tudi mlade igralke so doprinesle svoj delež in pri obeh igral je bilo očividno, da je timska igra zelo važen faktor v igri Koševih igralk. Z tema dvema zmagama so sedaj KOŠeva dekleta spet utrdila pozicijo na vrhu lestvice 2. Zvezne lige in so tako na pravi poti do naslova prvaka.

Pati Struhar, kapetanka: Super zmaga proti Gratkornu. Odlična timska igra in velika borbenost. Revanša je uspela, pa čeprav poraz za eno točko v decembru še vedno nekoliko boli. Igra proti DBBC je bila kuriozna, ki pa se je končala srečno. Kljub temu zasluženo prigarana zmaga celotne ekipe.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice Neuigkeiten
beri naprej … komentarji (0)
07
feb 16

2.ZL: Tekmo odločili v drugi polovici

KOŠ Posojilnica Bank Celovec :  BBU Salzburg  101:74 (24:24, 48:46, 76:60)

Gostje iz Solnograda se borijo za stabilizacijo sedmega mesta na lestvici, ki bi jim omogočilo tekmovanje v play-off delu prvenstva. Poleg tega so se po neuspešnem štartu močno ojačili. Temu ustrezno so pričeli tekmo kot strel iz topa in z  uspešno dvojko in trojko takoj vodili s 5:0. Toda KOŠevci so se hitro zavedali, da morajo vsako tekmo vzeti resno in so odgovorili enako z enakim, nato pa z uspešnim prostim metom šli v vodstvo, ki je v prvi polovici tekme kar nekajkrat menjalo naslovnika. Razvila se je povsem izenačena tekma, ki je trajala do konca prve polovice. Tako kot domačini so  tudi gostje z lahkoto dosegali koše in izgledalo je, kot bi se vsak bal osebnih napak in predčasnega odhoda iz parketa.  Prvo četrtino sta moštvi zaključili neodoločeno (24:24) in če bi gostje zadnji napad pred odmorom, za katerega so imeli dovolj časa, uspešno zaključili, bi se tudi rezultat druge četrtine glasil popolnoma identično. Tako pa so KOŠevci odšli v odmor z minimalnim vodstvom 48:46.

Razplet po odmoru pa je bil kot bi se pričela popolnoma nova tekma. Kot že večkrat v tej sezoni, so prišli KOŠevci na parket s posebno motivacijo in s silovitim zagonom, Smrtnik Andi (3 x 3), Kalamanda Nenad (2 x 3) in Mali Grega (1 x 3) pa so z uspešnimi meti iz daljave zasuli sotekmece na parketu z neubranljivimi osemnajstimi točkami, katerim so v tej odločilni četrtini dodali še šest uspešnih prostih metov (od 7) in dve dvojki in tako zapečatili usodo gostov. Ta četrtina se je nazadnje končala z 28:14.  Razigrani KOŠevci pa so tudi v zadnjem delu igre ostali skoncentrirani in sukcesivno poviševali vodstvo, dokler ni z zaključnima dvema prostima metoma Peter Papič, ki se je spet vrnil v Celovec, prekoračil magično mejo stotih točk. Gostje pa so morali priznati, da bodo morali potrebne točke za gotovo uvrstitev v play-off poiskati nekje drugje. KOŠevci so tudi tokrat blesteli z moštveno igro, v katero so vsi vnesli svoje vrline in bili še posebej uspešni z meti iz daljave (13). Še posebej razpoloženi pa so bili na predvečer pustne nedelje  Andi Smrtnik in Nenad Kalamanda z 19imi oz. 28imi točkami ter Žiga Erčulj z 11imi assisti. KOŠevci so si s to zmago nekoliko utrdili tretje mesto na lestvici in tako izboljšali možnosti, da pričnejo play-off-tekmovanje na domačih tleh. S tem so naredili posebno darilo tui Gregi Mali, ki je na dan tekme slavil 32. rojstni dan. Osebni višek pa je zanj gotovo bilo rojstvo hčerke Lare le nekaj ur po tekmi. Po tej poti želimo njemu in njegovi družini vse najboljše.

Stefan Hribar, športni vodja: Druga polovica je bila fenomenalna. Predvsem trojke Andija Smrtnika in Nenada Kalamande so bile odločne.

Grega Mali, igralec in novo pečeni očka: Spet smo igrali na zmago. Veseli me, da smo prvič lahko dosegli nad 100 točk in to na mojem rojstnem dnevu.

05
feb 16

KOŠ tednik: +105 in -10

KL članice: +105 točk

Panaceo Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  23:128 (5:28, 12:59, 17:95)

Pričakovano visiko zmago so ta teden slavile članice v Koroški ligi proti Beljačankam. Predvsem Alina Seher in Lena Weissenbrunner, obe še igralki POD16, sta dokazali, kako važni sta za ekipo. Pri naslednji tekmi proti Beljaku bo igralo še več igralk iz ekipe POD 16.

Miha Seher, trener: Izvrstna predstava naših mladih igralk. Videlo se je, kakšno veselje imajo pri igri. Lena, Chrisi, Michelle in Alina, dve od njih stari šele 14 let, so premagale Beljačanke na lastno pest. Bravo in tako naprej!

POD16: Robata tekma proti ekipi BBC, ki igra izven konkurence

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  65:75 (19:18, 37:27, 56:47)

Naši fantje POD16 so v torek podlegli ekipi, ki je bila deloma 4 leta starejša od njih. Kljub temu pa so imeli celo nekaj  priložnosti za senzacijo. Groba igra domačinov, ki povrhu igrajo izven konkurence in s tremi starejšimi igralci,  pa jih je vedno spet vrgla iz tira in mlada sodnika tega nista znala preprečiti.  KOŠ je deloma zaostajal že za 20 točk, vendar so najmlajši s Florianom Ponholzerjem na čelu  pripeljali ekipo spet v igro in na 4 točke razlike. Proti koncu pa so  fantom pošle moči in so morali zmago prepustiti domačinom.

Stefan Hribar, trener: Le za malo smo zgrešili senzacionalno zmago. Bravo fantje! Res pohvale vredna igra.

objavljeno v: članice fantje Koroška liga novice pod16
30
jan 16

2.ZL: Težko prislužena zmaga

Basket Flames : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  86:77 (18:26, 46:51, 71:59)

Že v petek so se naši fantje odpravili na Dunaj na tekmo proti Basket Flamesom. Po dveh senzacionalnih zmagah proti vodečemu St. Pöltnu in tretjeuvrščenim Beljačanom in s spominom na boleči poraz proti Dunajčanom na domačlih tleh,  so bili KOŠevci skrajno motivirani. Motivirani pa so bili tudi domačini, čeprav iz obratnih razlogov, saj so zaradi dveh porazov zašli v težave in je zanje vsaka izgubljena točka lahko odločilna za vstop v Play-Off. Tako je bilo od vsega začetka jasno, da tekma ne bo enostavna in se gledalcem obeta napet košarkarski večer. Poleg tega so se morali Celovčani odpravili na Dunaj brez Grege Malija, ki z ženo pričakuje prvega otroka.

Tekma se je, kot pričakovano, začela zelo energično. KOŠevci so hitro povedli in videlo se je, da so v zelo dobri formi. Sredi prve četrtine je Dunajčanom uspelo dohiteti slovenske košarkarje, ki pa so z metom izza črte za trojko spet prevzeli vodstvo. Od tam so varovanci trenerja Roka Zupana tudi naprej točkovali skoraj po želji. Z močno ofenzivno igro so do polčasa dosegli 51 točk, ker pa se je v obrambi poznala odsotnost izkušenega Malija, so tudi gostitelji dosegli visoko število točk in KOŠevci so odšli v odmor z majhnim naskokom petih točk, 46:51.  Podobno je bilo tudi v tretji četrtini. Tekma je dolgo ostajala odprta in napeta. S pomočjo Petra Papiča, ki se je vrnil v ekipo in Tomana Feiniga, ki se je na Dunaju pridružil KOŠevcem ter uspešnimi meti iz distance pa so se KOŠevci do konca tretje četrtine lahko le nekoliko oddaljili.  59:71. V zadnji četrtini pa se je pri vseh igralcih poznala utrujenost, ki je bila posledica intenzivne igre.  KOŠevcem in domačinom so začele pojenjati moči in tako je bila v zadnjih 10 minutah igra podobna ping pongu. Koš na tej strani, koš na drugi strani. Tako se do konca razlika iz zaključka tretje četrtine ni več bistveno spreminjala in končni rezultat se je glasil 86:77.

Tokrat so Celovčani tekmo spet odločili v napadu. Z neverjetnimi trinajstimi!!! trojkami so dosegli nad 45% točk. Tudi statistike posameznikov kažejo, da so tekmo dobili predvsem v napadu. Erčulj in Kalamanda sta prispevala 29 oz. 27 točk. Jakob Stražar je na prostih metih bil ponovno stooodstoten in Žiga Erčulj in Andi Smrtnik sta lahko zabeležila še 5 oz. 4 assistov. Težko prislužena vendar jasna in zaslužena zmaga številka 9 in KOŠevci v novem leto ostajajo neporaženi. Bravo fantje in hvala tudi senzacionalni publiki na Dunaju!

Andi Smrtnik, kapetan: Enkrat več smo pokazali, da igramo kot ekipa in da se borimo do konca tekme. Čeprav smo vedeli, da se nam bo brez Grege težko godilo, nismo dali tekme iz rok. Tako sta tudi Simon in Toman dobila več minut na igrišču in odlično odigrala tekmo.

30
jan 16

KOŠ tednik: Tri zmage proti Trgu

POD14: Po zaspanem začetku še zmaga

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  81:34 (4:10, 37:16, 51:22)

Po zelo slabi prvi četrtni, v kateri ja kazalo, da bo ekipa petih igralcev iz Trga lahko premagala polnoštevilne KOŠevce, so se naši mladi upi le še streznili. V naslednjih četrtinah so pokazali popolnoma drugi obraz in delno z zelo dobro in hitro košarko navdušili navzočo publikpo. S tem preobratom so že v drugi četrtini prevzeli vodstvo in konec koncev zasluženo zmagali z 81:34.

Trim/Hobby:  Po nesrečnem porazu proti USI spet zmaga proti SPF

Po nesrečnem porazu proti mestnemu sotekmecu USI so naši rekreativci tokrat odigrali solidno in lepo tekmo. Uspevale so jim dobre kombinacije in po dolgem so se spet enkrat na lep način razigrali in zasluženo odnesli zmago proti Trgu.

POD12: Težka zmaga proti Trgu 2

Sparkasse Feldkirchen 2 : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  30:46 (4:16, 18:25)

Doslej neporažena ekipa POD12 se je ta teden pomerila z ekipo SPF 2, katero sestavljajo le dekleta. Prav ta pa so igrala zelo agresivno in s tem naše fante spravile iz koncepta. Po dveh tretjinah je semafor kazal 18:25 za naše, kar je v bistvu soliden naskok, za našo ekipo pa napram prejšnjim tekmam le nenavadno nizka prednost. V zadnji tretjini pa so se naši le še streznili, rutinirano odigrali in zasluženo zmagali s 30:46. S tem naša ekipa POD12 neporaženo nadaljuje pot k možnemu naslovu prvaka.

POD10: Mini Seeräuber Cup

Wörthersee Piraten 2 : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  6:25 (2:12, 4:19)

Sparkasse Feldkirchen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  25:4 (8:0, 17:4)

Wörthersee Piraten 1 : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  21:13 (8:8, 17:9)

V soboto 20.01.2016 so v domači dvorani v Šentpetru najmlajši KOŠevci odigrali drugi turnir sezone. Tokrat so turnir priredili mestni sotekmeci Wörthersee Pirati in temu primerno se je naslov turnirja glasil „Mini Seeräuber Cup“. Tekmo proti „WÖP 2“ so mladi talenti KOŠa z lahkoto odločili zase. Prvo moštvo gusarjev „WÖP 1“ pa je le še močnejše, kot naše najmlajše moštvo. Miniji iz Trga pa so letos zelo močni. Na obeh turnirjih so ostali brez konkurenze in brez težav dobili vse tekme. Najvažnejše pa je, da so mladi upi KOŠa prebili lep košarkarski dan in se veselili športnih iger. Vidijo pa se tudi že prvi napredki posameznih. KOŠ je ob koncu dneva zasedel tretje mesto. Naš Wein Dariyan pa je bil zmagovalec tekmovanja za prosti met.