mar 17

ExtraLiga LPI.SI: Nismo več lahek plen

Potem, ko so naše članice decembra ŠD Felix Zasavju podlegle še z nad 30imi točkami razlike, je stvar pretekli petek izgledala že nekoliko drugače.

ŠD Felix Zasavje : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  54:42 (21:15, 32:26, 34:46)

Pred domačo publiko so Slovenke hitro povedle, vendar so jim KOŠevke z natančnimi meti in močno obrambo ostale za petami in konstantno krajšale naskok gostiteljic. Toda tudi ekipa iz Zasavja je zadevala visokoodstotno, pred vsem iz distance. Po 10ih minutah se je rezultat glasil 21:15. KOŠevke pa so naprej močno prodirali proti košu in dostikrat so jih nasprotnice lahko ustavile le s prekrški. Zato so bile primorane v consko obrambo. Za preobrat tekme pa je našim dekletom manjkalo le malo. (32:26)

Po odmoru so Celovčanke branile bolj agresivno in so občasno skoraj dohitele Slovenke (36:32). Potem pa jih je zapustila sreča na metu in izkupiček je padel (46:34). Tudi conska obramba nasprotnic ni zgrešila cilja, saj je našim članicam delala velike težave. Ko poleg meta tudi prodor ni bil več učinkovit so Slovenke po borbeni tekmi le še slavile zmago z 12imi točkami razlike. (54:42)

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Na žalost smo imele velike težave s consko obrambo Zasavčank. Kljub temu se stopnjujemo iz tekme v tekmo in nismo več lahek plen. Z boljšim izkupičkom metov bi lahko do konca igrale za zmago.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
beri naprej … komentarji (0)
24
mar 17

KOŠ Tednik izdaja 12/2017

Polfinalna serija MPOD14 odpovedana

Ker BBC Wolfsberg zaradi pomanjkljaja igralcev ne more nastopiti in je odpovedal tekme, je polfinalna serija bila na papirju odločena v prid neporaženim KOŠevim fantom POD14, ki so s tem avtomatično v finalu.

XPOD12: Nesrečni poraz proti mestnemu sotekmecu

Nesrečni vendar jasni poraz je utrpela ekipa XPOD12 proti mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  42:61 (8:24, 25:41, 29:47)

Ekipa POD12 je pričela tekmo nekoncentrirano in brez fokusa. Tako so zaspali štart in kvaliteten kader Piratov je to hladnokrvno izkoristil in se v prvi četrtini oddaljil na 8:24. V nadaljnem razpletu tekme so tudi KOŠevci našli v igro in pokazali, da lahko igrajo lepo košarko tudi proti močnemu nasprotniku. Z odlično obrambo so spravili Pirate pod kontrolo in nadaljne četrtine odigrali izenačeno. Vendar so KOŠevcem vedno bolj poginjale moči in tako jim ni več uspelo izenačiti naskoka Piratov iz prve četrtine. Končni rezultat se je glasil 42:61 za gusarje z Vrbskega jezera.

MPOD16: Poraz pri prvi polfinalni tekmi

Tudi ekipa MPOD16 je podlegla mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom. Pri naslednji tekmi velja zmagati in variti možnost na zmago serije.

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  75:47 (18:16, 35:24, 55:29)

Od vsega začetka je bilo jasno da bo polfinalna serija proti telesno močnimi Pirati zelo težka. Sicer pa je KOŠeva ekipa zaradi poškodb morala nastopiti z le tremi igralci pod 16, vsi ostali so bili igrlaci ekipe POD14. V prvi polovici so fantje nasprotnikom ostali še za petami, po pavzi pa so jim poginile moči, saj so pretekli dan odigrali dve tekmi v šolskem prvenstvu kjer so osvojili naslov koroškega prvaka. Tako se je tekma s 75:47 končala jasno v prid Piratom, ki so s tem v seriji na dve dobljeni tekmi povedli na 1:0.

Valentin Pasterk, igrlaec: Bili smo še utrujeni od šolskega prvenstva. Pravzaprav pa smo si tekmo s slabimi podajami, slabim skokom in neumnimi favli sami naredili težko. Za povratno tekmo bomo bolje pripravljeni.

Trim ekipa z zmago proti Beljaku prevzela vrh lestvice

Ekipa KOŠ Trim je imela srečo na svoji strani. S tesno zmago proti Beljačanom so se povzpeli na vrh lestvice.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ABC Villach Huabn  55:52 (4:9, 25:17, 40:33)

Z le zmernim nastopom je Ekipa KOŠ Trim tesno premagala Beljačane. Po slabem štartu so KOŠevi rekreativci odigrali dve solidni četrtini in vodili s 40:33. Vendar v zadnji četrtini je še enkrat postalo ozko. KOŠevci pa so obdržali živce, zmagali s 55:52 in se povzpeli na vrh lestvice.

Marcell Smole, igralec: Mi smo koelktivno dobri kot ekipa. Vsak posamezen je pozitivno prispeval k zmagi.

objavljeno v: člani fantje mešano novice pod12 pod14 pod16 trim
23
mar 17

Slovenska gimnazija koroški prvak

V sredo, 23. 3. 2017, so v Šentpetrski dvorani v Celovcu za naslov koroškega prvaka v košarki tekmovale najboljše štiri fantovske in najboljše štiri dekliške košarkarske ekipe koroških nižjih šolskih stopenj. Med najboljše fantovske ekipe so se uvrstili tudi košarkarji Slovenske gimnazije iz Celovca.

Košarkarska ekipa Slovenske gimnazije, ki jo sestavljajo mladinski igralci KOŠa, je bila že pred začetkom finalnega tekmovanja favorit za naslov koroškega prvaka. Že v kvalifikacijskih krogih so mladi košarkarji Slovenske gimnazije jasno premagali nasprotnike in pokazali, kakšno kvaliteto ima ekipa. V vlogi favorita so se košarkarji zelo dobro znašli. Pričakovanja so bila velika, prav tako jasna pa je bila zmaga v polfinalni tekmi proti ekipi Bachmannove gimnazije s 53:16. Po uspehu v polfinalu za veselje ni bilo dosti časa, saj je na fante  še čakala odločilna finalna tekma proti šoli Lerchenfeld. V do zadnjega kotička polni telovadnici so gimnazijci pod vodstvom trenerja prof. Marcella Smoleja finale pričeli zelo dobro. Vsak koš Slovenske gimnazije je pri navijačih izzval veliko veselje, koš za košem se je vzdušje v dvorani stopnjevalo. Zelo hitra tekma pa se je končala s 65:8 in s tem z zelo jasno zmago za Slovensko gimnazijo. Veselje nad uspehom je bilo zelo veliko. S prepričljivo zmago so si zagotovili naslov koroškega prvaka, poleg tega pa bodo konec aprila na Predarlskem zastopali deželo Koroško na državnem prvenstvu.

Pri dekletih pa so zmagale igralke NMS Radenthein, ki bodo aprila tudi nastopile pri državnemu prvenstvu. (SR/KOŠ)

4.       BG/BRG St. Martin Villach

Ivo Berchtold: Utrujeni smo, ampak zelo veseli, da smo postali koroški prvaki. Res  sem zelo zadovoljen.

Valentin Pasterk: Naš cilj je bil postati koroški prvak. Zdaj pa se bomo začeli pripravljati na državni finale, ki bo na Predarlskem. Tri dni bomo imeli tudi priprave in turnir v Sloveniji. In tudi tam je naš cilj uvrstiti se vsaj med najboljše tri.

Vsi igralci: Zelo radi bi se zahvalili publiki oziroma naši šoli, ki nas je prišla podpirat tako v finalu kakor tudi v polfinalu. Seveda pa tudi pri naših trenerjih prof. Marcellu Smoleju in mag. Stefanu Hribarju, ki nas vedno spremljata. Najlepša hvala!

objavljeno v: novice
18
mar 17

2.ZL: Odločitev v prvi četrtini

V soboto, 18. marca so KOŠevci doma gostili ekipo iz Salzburga. Sicer je bila uvrstitev v Playoff že pred tekmo zagotovljena, vendar  je šlo za utrditev sedmega mesta na lestvici. To pa je KOŠevcem uspelo z naskokom iz le ene, namreč prve četrtine.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBU Salzburg  86:82 (22:13, 46:40, 67:62)

Tekma se je začela izenačeno. Najprej so povedli KOŠevci, vendar jim je nasprotnik ostal za petami in vodstvo je že v prvi četrtini nekajkrat menjalo. V drugi polovici četrtine pa je KOŠu uspelo se oddaljiti. Za vodstvo devetih točk ob koncu prve četrtine sta predvsem poskrbela Peter Papič in Žiga Erčulj iz distance ter Vjeran Soldo, ki je od svoje priljubljene pozicije ob robu rakete zadeval visokoodstotno in bil ponovno najboljši strelec tekme (25). Po desetih minutah se je rezultat glasil 22:13. Kako važen je bil ta naskok, se je izkazalo šele v nadaljnem razpletu tekme.

V drugi četrtini sta obe ekipi igrali koncentrirano in tako se tudi pri stanju ni veliko spremenilo. Salzburg pa je igral nekoliko bolj zagriženo in imel boljši konec. Tako so gostje do odmora skrajšali na 46:40.

V tretji četrtini je zgledalo, da bodo KOŠevci zgubili rdečo nit. V peti minuti je namreč BBU prevzel vodstvo, ki je nato spet nekajkrat menjalo med ekipama. Gostje pa so imeli le malo uspeha pri prostih metih in dodatni dve trojki Petra Papiča sta proti koncu četrtine KOŠevcem rešila pet točk prednosti za zadnjo četrtino (67:62).

V tej KOŠevci niso popustili in medčasno vodili že s 14imi točkami naskoka. Za to je bil odgovoren predvsem Žiga Erčulj, ki je tokrat dosegel tako imenovani „Triple-Double“ (10 skokov, 11 asistov, 16 točk) in preko celotne tekme vedno spet poskrbel, da so soigralci dobili podajo v pravilnem trenutku. Proti koncu pa je postalo še enkrat tesno. Z desetimi točkami brez premora in dodatno trojko so gostje minuto pred koncem še enkrat skrajšali na 83:80. Vendar so KOŠevci obdržali živce in zmago spravili s končnim rezultatom 86:82 na suhu

Sicer so KOŠevci odločili zase le prvo četrtino (22:13) in zgubili vse ostale (24:27, 21:22, 19:20) vendar so ponovno bili zelo močni na skoku (36), podelili kar 19 asistov in nasprotnikom pokradli 10 žog in to je konec koncev bil recept za uspeh. Z zmago proti Salzburgu pa so KOŠevci, čeprav 2. aprila igrajo še na tujem proti Basket Warriorsem iz Dunaja, zagotovili sedmo mesto po osnovnem krogu. Na koga bodo naleteli v Playoffu pa še ni jasno. Saj vse štiri top-ekipe na lestvici trenutno beležijo 28 točk.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Danes smo imeli kar nekaj težav. Manjkal nam je Christian Erschen in to pri naši kratki klopi hitro čutimo. Kljub temu smo odigrali solidno tekmo.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Občasno smo igrali dobro. Manjka nam pa še vedno stabilnost za Playoff. Pozitivno pa je treba omeniti, da smo začeli kontrolirati skoke.

Jasmin Tomas, kapetan BBU: V zadnji četrtini smo za dve minuti imeli propad in to nas je stalo zmago.

Aaron Mitchel, trener BBU: Moja ekipa je odigrala dobro tekmo, to bo temelj za Playoff.

17
mar 17

Ekipa POD19 zmagala prvo semifinalno tekmo

V nekaterih razredih naraščaja so se že začele semifinalne ali zaradi ekip, ki so doslej igrale izven konkurence, celo finalne tekme. Te pa se odigravajo v modusu na dve dobljeni tekmi (best of three). Kot prva KOŠeva ekipa je semifinale pričela POD19.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  67:61 (17:15, 31:30, 51:51)

Prva polfinalna tekma med KOŠem in Wolfsbergom je bila povsem napeta. Nasprotnik je s consko obrambo kar čvrsto zaprl pot do koša in KOŠevci so potrebovali 3 četrtine, da so končno našli odločilni recept proti telesno močnejšim nasprotnikom. Blestel je zopet Peter Papič, ki je tokrat v odločilnih trenutkih dobil podporo Darjana Babića. Ta pa je moral zaradi krčev predčasno zapustiti parket. Zelo mlada ekipa pa je zdržala pritisk in s to zmago povedla z 1:0 v seriji na dve dobljeni tekmi (best of three). Druga semifinalna tekma bo v torek, 28. marca ob 19:30 uri v Wolfsbergu.

objavljeno v: fantje novice pod19