24
feb 18

KOŠ tednik: Ena zmaga, en poraz

Ekipi XU12 je zaradi počitnic in bolezni v zadnjem času primanjkovalo kvalitetnih treningov. Zato so KOŠevci proti SPF 1 utrpeli drugi poraz sezone.

XU12 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : SPF 1  37:56 (13:14, 19:23, 31:46)

V zadnjem času ekipa ni mogla imeti redne in kvalitetne treninge, v prvi vrsti zaradi bolezni in tudi zarad počitnic. Nasprotnik je lahko nastopil z najboljšo postavo in bil telesno veliko močnejši od mladih KOŠevcev. Vseeno so Celovčani ob začetku odigrali dobro in z močno obrambo izenačili tekmo. Da naši ekipi manjkajo treningi se je pa videlo v drugi polovici in tako so utrpeli drugi poraz sezone.

Andi Smrtnik, trener: Čestitam našim mladim za borbo do konca proti igralcem, ki so deloma bili glavo večji. Vseeno moramo spet najti našo formo in se stopnjevati. To je pa možno samo s treningom.

V petek 23.02. je ekipa KOŠ U14 gostovala v Radentheinu, kjer je lahko osvojila naslednjo jasno zmago.

MU14 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  43:100 (6:30, 25:51, 33:78)

Zbranost je bila v prvi četrtini zelo dobra. KOŠevci so zadevali iz vseh položajev. V nadaljevanju je padla koncentracija pri prenosu žoge, katere posest se je deloma menjala kot pri namiznem tenisu. Nasprotnik je prišel v drugi četrtini do lahkih točk. KOŠev voz je tudi v težkih trenutkih vlekel organizator igre in kapetan Máté Seher. Na koncu pa so slovenski KOŠarkarji osvojili prepričljivo zmaga na tujem.

Max Gallob, trener: Opaziti je bilo, da smo zadevali iz težjih položajev, a zgrešili veliko polaganj. Ko smo povečali ritem je nasprotnik bil preobremenjen . Pohvala fantom za visoko zmago!

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14
beri naprej … komentarji (0)
19
feb 18

2.ZL: Tretji zaporedni poraz

V nedeljo so se KOŠevci odpravili v Güssing kjer so naleteli na Jennersdorf Blackbirdse. Celovčani pa so po odhodu Jakoba Stražarja tokrat morali izhalati tudi brez Žige Erčulja, ki zaradi problemov s kolenom ni mogel nastopiti.

Jennersdorf Blackbirds : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 87:71 (16:17, 42:32, 63:50)

Kljub majhni postavi z le osmimi igralci so se KOŠevci začetka uspešno uprli proti favoriziranim Gradiščancem, ki so lahko nastopili s celotnim kadrom. Tekma pa je od vsega začetka bila zelo fizična in borbena, saj je bila za obe ekipi zelo važna. Za KOŠ namreč šteje vsaka točka za še možni PlayOff, Jennersdorf pa se je nujno hotel predčasno uvrstiti v prav tega. Po desetih minutah so KOŠevci imeli še točko naskoka (16:17), v drugi četrtini pa so se Blackbirdsi lahko nekoliko oddaljili. Bernhard Koch in Astl sta v napadu nabirala točke za Jennersdorf. KOŠevci pa so zaradi manjkanja Žige imeli probleme pri prenosu, kar je vedno spet privodilo do izgubljenih žog (skupno 19), katere so gostitelji uspešno spremenili v točke. Polčas: 42:32

Po pavzi pa so Gradiščanci še enkrat povišali tempo in oddrveli na +19 točk (54:35 v 24. minuti). Predvsem proti organizatorju igre Horvathu in proti Astlu KOŠevci niso imeli recepta. Na strani Celovčanov pa se je z meti iz srednje distance upiral pred vsem Marin Slišković, ki je z 20imi točkami bil najboljši strelec KOŠa. Pred zadnjo pavzo pa so domačini kljub temu jasno vodili s 63:50. V zadnji četrtini je KOŠevcem zaradi krate klopi dokončno zmanjkala sapa. Kopičile so se napake katere so Jennersdorferji neusmiljeno izkoristili. Z hitrimi protinapadi so se deloma povzpeli na več kot +20 točk in konec koncev tekmo jasno in zasluženo odločili za se – 87:71.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Po dobrim začetkom smo izgubili pre veliko žog. Tako je nasprotnik prišel do lahkih košev. Fokus sedaj leži na naslednjih tekmah in zadnjih možnostih za uvrstitev PlayOff.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Čestitam Jennersdorfu, ki je zasluženo dosegel PlayOff. Vse najboljše za nadaljno sezono. Danes nismo imeli veliko možnosti za menjave, zato nam je zmanjkalo sape. To pa je bil tudi vzrok za številne izgubljene žoge, katere je Jennersdorf spremenil v točke […]

11
feb 18

2.ZL: Mustangi poteptali KOŠ

Po odlični predstavi na Dunaju so KOŠevci in navijači to nedeljo šli v dvorano z velikimi pričakovanji. Te pa so divji konji iz Nižje Avstrije neusmiljeno razbili.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Mistelbach Mustangs  72:100 (16:24, 31:56, 48:80)

Tekma med KOŠem in Mistelbachom se je začela v prid gostom, ki so takoj povedli in tudi iz daljine točkovali (2:12). KOŠ pa ni našel rešitve proti učinkovitim napadom gostov in zaostajal vse do konca prve četrtine za 8 točk (16:24). Tudi v drugi četrtini Mistelbach ni popustil. KOŠu pa nikakor ni šlo od rok in tako se je prednost gostov višala iz minute v minuto. Ob polčasu je Mistelbach vodil s 25imi točkami (31:56).

Podobna slika tudi v tretji četrtini. KOŠevcem kljub hitrim prodorom v napadno polovico igrišča ni uspelo zaključiti napadov, gostje pa so naprej dobro zadevali (64% od dvojke, 42% od trojke). Po tretji četrtini je semafor kazal streznjenih 48:80 točk.  Tudi v zadnjih desetih mintuah srečanja se slika ni bistveno spremenila. Konec koncev so se varonvaci trenerja Sliškovića kljub „Double-Doublu“ Jana Razdevška (14 PTS, 10 AS) morali vdati usodi in gostom kloniti z jasnim rezultatom 72:100. Zaradi istočasne zmage Basket Flamesov proti Vienna Warriorsem pa so KOŠevci trenutno spet na 9 mestu!

Dragan Slišković, trener KOŠa: Sam rezultat govori o tekmi. V obrambi smo totalno odpovedali.

Jan Razdevšek, igralec KOŠa: Vzrok za poraz je, da smo imeli pre malo rotacije v obrambi in nasplošno pre malo obrambe.

Martin Weissenböck, trener Mustangs: Po tekmi v petek smo danes pokazali zelo dobro, zelo solidno igro in veselimo se, da smo končno lahko premagali KOŠ v Celovcu.

Thomas Morwitzer, igralec Mustnags: Zelo koncentrirano smo pričeli. Namenili smo izvesti dobre napade. To je zelo dobro uspelo. Igali smo v kolektivu in zadeli odprte mete in s tem zasluženo zmagali.

09
feb 18

KOŠ tednik: Ponovo tri od treh

Ekipa MU16 se je z zmago proti klubu BBC Wolfsberg pred semastralkami povzpela na vrh lestvice.

MU16 – BBC Wolfsberg (a.K.) : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  74:96 (12:22, 34:47, 54:67)

Neogroženo zmago proti starejšim igralcem (izven konkurence) iz Wolfsberga je pretekli torek slavila KOŠeva ekipa MU16. Tokrat so se izkazali prav vsi igralci v napadu, v obrambi je prišlo do nekaj nevšečnosti iz strani trenerja, ki pa vsekakor poudarja napredek celotne ekipe, ki postaja vedno bolj homogena. Z sedmo zmago v osmih tekmah pa bodo KOŠevci prebili semestralne počitnice na vrhu lestvice.

Proti zaradi bolezni oslabljeni ekipi WSG Radentheina so KOŠevci pod 12 slavili solidno zmago.

XU12 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  12:68 (3:21, 7:39, 10:53)

Ker WSG ni nastopil v kompletni formaciji so tudi naši najmlajši dobili priložnost da se izkažejo. S tekme v tekmo je vidno, kako ekipa napreduje. Že ob polčasu so KOŠevci vodili s 7:39. Z odlično obrambo in dobrimi podajami v napadu so dominirali celo tekmo in konec koncev prepričljivo zmagali s končnim rezultatom 12:68.

Andi Smrtnik, trener: Danes se je posebno izkazal Julian Seher. Pokazal je, da je pravi vodja ekipe. Veseli me, da so vsi lahko točkovali.

Prvo zmago so preteklo sredo slavila dekleta WU19 proti klubu BBC Wolfsberg

WU19 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  53:49 (14:16, 25:28, 42:42)

Čeprav so dekleta pričela nervozno so v drugi četrtini našla v tekmo. S hitrimi prodori so se lahko pribljižale nasprotniku in izenačile. Bila je tesna tekma, vendar je KOŠevkam z Alino Seher na čelu uspelo obdržati živce. V 39. minuti je Lena Weißenbrunner ponovno izenačila (49:49). Nato so Celovčanke zaprle cono pod lastnim košem in nasprotnicam niso dale več priložnosti. V zadnji minuti sta Nejla Mešić in Alina Seher dali še dva koša in s tem so dekleta s končnim rezulatom 53:49 zasluženo zmago imela v žepu.

Susi Rauter, trenerka: Moja dekleta so nastopila kot ekipa in videl se je borbeni duh in volja do zmage. Veselimo se zmage po kateri smo že dolgo hrepeneli in za katero smo trdo trenirali. Vidi se stalni razvoj ekipe in na tem uspehu lahko gradimo nadaljne.

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod12 pod16 pod19
06
feb 18

KOŠ tednik: 3 tekme, 3 zmage

Pretekli teden so se ekipe MU19, MU16 in MU14 pomerili s koroškimi sotekmeci. Vse KOŠeve postave so lahko odnesle prepričljive zmage.

MU16 – Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  37:116 (5:27, 19:49, 23:88)

Povsem jasna zedave je bila tekma naših igralcev pod 16 proti Beljaku. Že po desetih minutah so KOŠevci vodili 5:27, ob polovici 19:49. Do konca tekme pa so KOŠevci okoli najboljših strelcev Valentina Pasterka (25 PTS) in Mátéa Seherja (19 PTS) povišali na neverjetni rezultat 37:116.

Ivo Berhtold, igralec: Uspešna tekma proti ekipi iz Beljaka. Kot se vidi napredujemo v našem razvoju in postajamo vedno bolj kolektivna ekipa.

Tudi ekipa MU14 je nastopila proti Beljaku, vendar ne proti gusarjem temveč proti drugemu beljaškemu klubu – sršenom. Rezultat pa je bil podoben.

MU14 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ASKÖ Hornets Villach  65:20 (17:4, 34:12, 49:17)

Tekma proti beljaškimi sršeni je bila tudi brez Kropf Maxija brez večjih naporov zelo jasna za mlade upe KOŠa. Predvsem Máté se je zopet izkazal kot najboljši pionir na Koroškem! Beljak se je sicer upiral s fizično premočjo, ampak proti hitrim in tehnično boljšim KOŠevcem je vse bilo zamanj. Jasni končni rezultat 65:20

Kot zadnji pa so pretekli teden nastopili še fantje MU19 proti SGS Spittal Lakers, ki igrajo izven konkurenze.

MU19 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : SGS Spittal Lakers  105:76 (29:13, 54:36, 89:59)

Tudi ekipa pod 19 je lahko ob koncu slavila jasno zmago z nad 100 točkami. To pa je bila tudi zasluga Valentina Pasterka (28 PTS), ki se je oficialno povrnil v vrste KOŠa. Z njim na čelu so KOŠevci brez večjih problemov spravili naslednjo zmag ona suhe. 105:76

objavljeno v: fantje novice pod14 pod16 pod19