KOŠ Celovec Basketball
22
nov 21

2ZL: Tretja zaporedna zmaga članov

V nedeljo, 21. 11., je članska ekipa KOŠ Celovec na domačih tleh srečala ekipo BBU Salzburg. Zadnje srečanje ekip, ki je potekalo oktobra, se je po podaljšku končalo v prid Salzburžanov, to so jim Celovčani tokrat hoteli odvrniti.

KOŠ Celovec : BBU Salzburg 77:57 (20:17, 40:27, 54:44)

Povratno tekmo sta dinamično začeli obe ekipi. V prvih šestih minutah smo videli mnogo uspešnih akcij, semafor je kazal 15:15. Pri domačih je izstopal predvsem Grega Sajevic, ki je zadel hitri dve trojki v prvi četrtini. Do konca polčasa je dodal kar 20 točk! Celovčani so predvsem v drugi četrtini dobro narekovali tempo. Po trojki Valentina Pasterka pod osebno napako so odšli na odmor s prednostjo 13 točk – 40:27.

Drugi polčas je minil v bolj obrambno naravnani košarki. Gostje iz Salzburga so se še nekajkrat približali na manj kot deset točk. Vendar jim je za preobrat zmanjkalo moči. Omeniti velja predvsem timsko igro v obrambi, ki se je dobro pripravila na organizatorja igre Mitchlla. Končni rezultat se je glasil 77:57 za KOŠ Celovec. V napadu je izstopal že omenjeni Sajevic s 27 točkami, Erik Groznik s 14 točkami, medtem pa je Marin Slisković pridobil enajst skokov. To je že tretja zaporedna zmaga za Koševce, ki se bližajo vrhu lestvice s štirimi zmagami in dvema porazoma.

Grega Sajevic, igralec: “V tekmo smo vstopili agresivno in dobro, odlično smo odigrali obrambo in posledično dali lahke koše. Držali smo se načrta, ki smo se ga zmenili in več ali manj celo tekmo nadzorovali, kot smo to želeli, na koncu pa smo zasluženo prišli do zmage.”

beri naprej … komentarji (0)
21
nov 21

#recap: Dve zmagi za naraščaj

XU12: KOŠ Celovec – ASKÖ Villach 87:18 (24:1, 46:12, 65:15)

Izjemo atraktivno tekmo smo lahko zasledovali v Mladinskem domu od naše U12 ekipe, ki je Beljak popolnoma nadigrala.

SLMU16: LZ Salzkammergut – KOŠ Celovec 61:112 (13:33, 29:56, 52:88)

Fantje SLU16 so se v nedeljo, 21.11.2021, odpravili na gostovanja v Salzkammergut. Igralci so celotno tekmo vodili in nadzirali rezultat. Na koncu so se zmage veselili naši fantje z rezultatom 61:112.

objavljeno v: fantje mešano pod12 pod16
21
nov 21

BDSL: Poraz proti UBI Graz

KOŠ Celovec – UBI Holding Graz 40:78 (10:21, 19:44, 23:67)

Kot tudi v zadnji tekmi so članice KOŠa dobro začele v tekmo. Z agresivno obrambo in dobrimi protinapadi so lahko držale korak s podprvakinjam lanske sezone. V sedmi minuti prve četrtine se je nažalost spremenila slika. KOŠevke so naredile napako po napaki v obrambi kot tudi v napadu. V drugi četrtini so Celovčanke spet našle nazaj v tekmo in  lahko z dobro obrambo in lepimi akcijami pokazale potencial. Nažalost se ša niso več mogle približati nasprotnicam.

objavljeno v: 1. Zvezna Liga članice
15
nov 21

#recap: Zmagi za MU16 ind MU19 v Superligi

SLMU14: KOŠ Celovec – Vienna United 38:85 (19:22, 26:44, 31:67)

Proti vodilni ekipi Vienna United so naši pionirji odigrali odlično prvo četrtino, po kateri so zaostajali le za 3 pike. Po težavah zaradi osebnih napak in manjših poškodb (Jabornig/hrbet, Kanzian/gležen, Jelen/prst) so močni Dunajčani na koncu zelo prepričljivo premagali naš podmladek.

SLMU16: KOŠ Celovec – ECE Kapfenberg 104:40 (29:15, 49:19, 81:30)

V soboto, 13.11.2021, je ekipa U16 odigrala prvenstveno tekmo proti Kapfenberg Bulls na domačih tleh. Fantje so odločno začeli tekmo, in že v prvi četrtini povedli za 15 točk. KOŠevci prednosti niso izpustili do konca tekme, ko je semafor kazal 104 proti 40. Čestitamo!

SLMU19: KOŠ Celovec – SKN St. Pölten 83:66 (20:18, 50:32, 67:45)

Tekma je potekala pod strožjimi 2G pogoji in žal sta obe ekipi bili prikrajšani za nekaj igralcev. Kljub temu smo lahko spremljali zanimivo tekmo z nekaj res lepimi potezami. Naši fantje so v tekmo štartali bistveno bolj suvereno kot na zadnjih tekmah in v drugi četrtini smo uspeli vzpostaviti popolno kontrolo nad tekmo. Da je bila zmaga res ekipna pove dejstvo, da je kar 6 košarkarjev bilo na koncu dvomestnih pri doseženem številu točk.

objavljeno v: fantje Neuigkeiten pod14 pod16 pod19
07
nov 21

#recap: MU16 v Superligi naprej neporažena

MU14: Wörthersee Piraten – KOŠ Celovec 13:100

Tokrat je pomladena  pionirska ekipa povsem pometla z nasprotnikom v mestnem derbiju. Vsi igralci KOŠa so dobili dosti priložnosti in na koncu je zabeležil še kapetan Malle Simon stoto točko! Čestitke!

KL: KOŠ Celovec – Sparkasse Feldkirchen 58:69

SLMU16: BBC Nord Dragonz – KOŠ Celovec 57:125 (14:32, 20:61, 41:85)

Zopet zelo prepričljiva zmaga za kadetsko ekipo KOŠa, ki je do sedaj še neporažena v avstrijski Superligi. Stoto točko je tokrat dosegel Jona Hribar. Bravo!

objavljeno v: člani fantje Koroška liga Neuigkeiten pod14 pod16