23
jan 17

ExtraLiga: Alina in Susi pri „All Stars“

V soboto 21. januarja je ExtraLiga vabila na prvo “All Stars” tekmo, ki jo je organiziralo ŠD Felix Zasavje v Trbovljah.

Od vseh osmih ekip ExtraLige so bile vpoklicane po  tri članice, da bi sestavile dve ekipi po 12 igralk. Tudi KOŠevke so bile zastopane. Alina Seher in Susi Rauter sta se s predsednikom Mihom Seherjem odpravile v Slovenijo. Tretje mesto pri KOŠu pa je prevzela igralka ŽKK Vidi.

Naši članici sta igrali skupno s igralkami ŠD Felix Zasavje, ŽKK Kranjska Gora/Jesenice in ŽKK Vidi. Alina Seher je bila odlikovana kot najmlajša igralka in bila tudi kapetanka svoje ekipe. Organizatorji pa so ekipi sestavili zelo dobro. Kajti do konca napeta tekma se je, ker ni bilo podaljška, zares končala neodločeno z 58:58.

Vendar tudi v pavzah je bilo poskrbljeno za razvedrilo. Med drugim so se odvijala tekmovanja v različnih panogah kot npr. “met za tri” – pri katerih sta seveda sodelovali tudi KOŠevki. Za naša dekleta je bil ta skupen nastop dragocena in povrhu še zabavna izkušnja. Ta dan sta v Trbovljah lahko uživali pravo “All Stars” vzdušje.

Susi Rauter: Bila je imenitna prireditev. Zelo je bilo zabavno in prvič sva lahko igrale skupno s igralkami iz drugih ekip. Hvala organizatorjem za tale uspešen event.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
beri naprej … komentarji (0)
21
jan 17

2.ZL: Članice premagale DBBC

V soboto 21. Januarja so se članice ob odpravile v Gradec, kjer so se v 5. krogu sezone v 2. Zvezni ligi pomerile z DBBCjem Graz.

DBBC Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  46:51 (14:11, 24:22, 34:36)

Naše članice so se na tekmo ponovno odpravile v orknjeni postavi. Barbara Honsig-Erlenburg in Verena Ferstl še naprej ne moreta nastopiti. Kljub temu je bila tekma od vsega začetka dosti izenačena. Obe ekipi sta pričeli nervozno in se najprej samo otipavali. Čeprav so igralke DBBCja telesno dokaj večje in močnejše te prednosti niso znale izkoristiti. Tako se je prva četrtina le tesno končala v prid gostiteljicam (11:14).

Na žalost je bila že ob začetku druge četrtine Susanne Rauter obremenjena tremi osebnimi prekrški. Trener Dragan Slišković ja nato spremenil postavo od direktne na consko obrambo, da bi preprečil prezgodnji izključitev. Tudi DBBC je nato igral v conski obrambi. KOŠevke pa so tudi v napadu nadaljevale dohitevanje in so v pavzo šle z le še dvema točkama zaostanka (24:22).

V drugi polovici je bila tekma pravtako izenačena. Tako KOŠevkam kot moštvu DBBC ni uspelo priigrati kake večje prednosti. V deveti minuti so Celovčanke s prostima metoma Jennyje Maier prevzele vodstvo. Po kratkem izenačenju Štajerk pa so KOŠevke rešile naskok dveh točk v zadnjo četrtino (34:36).

V zadnji četrtini je vodstvo nekajkrat menjalo. V zadnjih dveh minutah pa so se KOŠevke še enkrat razigrale. Z dobrim izkupičkom pri metih, vključno pri metih iz distance, so si s sedmimi neprekinjenimi točkami priigrale nekoliko večjo prednost (44:50) in z zaključnim prostim metom zmago spravile na suho. Končni rezultat se je glasil 51:46 za KOŠ Celovec.

Naše članice so s tem v peti tekmi sezone slavile peto zmago in se sedaj smejijo iz vrha lestvice 2. Zvezne lige. Bravo!

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Zelo napeta tekma. Končno smo naš potencial lahko uveljavile tudi na tekmi in ne le pri trainingu. Zaslužena zmaga!

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
21
jan 17

CUP: Atraktivna tekma proti prvoligašu

V osmini finala pokalnega tekmovanja je ekipa KOŠa doma gostila Swanse iz Gmundna, ki trenutno zasedajo drugo mesto v 1. Zvezni ligi. Kljub jasni razredni razliki, pa so KOŠevci v prvi polovici lahko držali korak in so se tudi ob jasnem vodstvu Swansev borili do zadnje sekunde.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec: Swans Gmunden  58:91 (8:15, 29:37, 41:69)

Ker je bila šentpetrska dvorana pred tem zasedena, se je pokalna tekma proti prvoligašu iz Gmundna pričela šele ob 20.30 uri. Vsi so od vsega začetka upravičeno pričakovali jasno prednost gostov, vendar so KOŠevci v prvi polovici pozitivno presenetili.  Ob začetku igre so gostje povedli, KOŠevcem pa je s trojko Christiana Erschena uspelo za kratek hip celo prevzeti vodstvo. V četrti minuti so še enkrat izenačili na 5:5. V nadaljevanju pa so Swansi prevzeli vodstvo, čeprav so jih KOŠevci z močno obrambo dobro motili pri njihovih napadih in je ostal po uvodni četrtini rezultat še dokaj nizek (8:15).

Tudi druga četrtina se je za Celovčane pričela dobro, saj so se v drugi minuti približali na le eno samo točko (14:15). Nato pa so Swansi pospešili tempo in vmesni del te četrtine dobili z 20:6 ter tako pobegnili na 21:35. V zaključku četrtine pa se je KOŠevcem le še uspelo nekoliko približati in rezultat ob odmoru se je glasil “samo” 29:37.

Majhno število zvestih navijačev, ki je v petek pozno zvečer našlo pot v športno dvorano, se je veselilo nepričakovano atraktive in do pavze dokaj izenačene tekme. Potem pa so Gmundnarji dokazali, da niso le naključno na drugem mestu prve lige. S štirimi trojkami in lepimi akcijami so začeli razoroževati KOŠevce, ki pa so se kljub temu naprej borili z vso vnemo. Po tretji četrtini pa se je rezultat kljub temu glasil že 41:69.

Za KOŠevce pa rezultat na semaforju kot vedno ni bil vzrok, da bi se vdali. Borili so se do zadnje sekunde. Tokrat so predvsem izstopali Christian Erschen z dvema trojkama in sedmimi skoki, Žiga Erčulj, ki je dosegel  16 točk in nadpovprečno razpoloženi Vjeran Soldo, ki je s 100% izkupičkom na trojki in prostim metom ter s sedmimi dvojkami nabral 20 točk. Tako mu je celo Enis Murati, ki je nabral 19 točk, moral kloniti in prepustiti krono top scorerja tekme. Ob koncu pa so Swansi še enkrat prikazali razredno razliko, povišali naskok na končnih 33 točk in tekmo jasno dobili z 58:91.

V pokalu pa so presenetili Mistelbach Mustangi, ki so v skrajno napeti tekmi porazili prvoligaša Traiskirchen Lions z 82:80 in tako napredovali v četrtino finala. Tudi Mattersburg je Pantherse iz Fürstenfelda dražil do zadnjih minut, konec koncev pa so Gradiščanci podlegli s 63:66.

Stefan Hriar, športni vodja KOŠa: Seveda moramo prizanti nadmoč nasprotnika. V prvi polovici smo še dobro držali korak, po pavzi pa so Gmundnarji prikazali njihovo znanje in naše moči so poginile.

Simon Pasterk, igralec KOŠa: Bila je lepa izkušnja igrati proti prvoligašu. Tekma je bila zelo borbena. Zadovoljni smo.

Tino Klette, kapetan Swansev: V prvi polovici nismo našli v tekmo in igrali smo pre lahkomiselno. V drugi polovici pa smo dokazali razredno razliko in izboljšali rezultat.

Markus Pinezich, asistentni trener Swansev: Opravili smo obvezno nalogo. Zdaj pa fokus velja derbijo v nedeljo.

20
jan 17

KOŠ tednik: Dve zmagi

POD14: Šesta tekma, šesta zmaga

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  93:35 (22:13, 44:21, 64:23)

Doslej brez konkurence na Koroškem je KOŠeva ekipa POD14. Tudi šesto tekmo sezone, doma proti WSGju, so fantje jasno dobili. Po bolj zaspani prvi četrtini so KOŠevci pospešili tempo. Z močno obrambo so nasprotniku v drugi četrtini dopustili samo 8 točk. V tretji četrtini so se fantje povsem razigrali, dosegli 20 točk in nasprotniku dopustili en sam koš. Kapetan ekipe Valentin Pasterk, ki je na dan tekme praznoval svoj rojstni dan, je ponovno blestel s 53-imi točkami in tudi Vincenz Mader je dal žogo 10 krat skozi obroč in prispeval 20 točk. Tekmo pa so KOŠevci, kot vedno dobili kot ekipa in s tem v tej sezoni ostajajo naprej neporaženi.

Miha Seher, trener KOŠa: Doslej ta ekipa na Koroškem nima nasprotnika. Ponovno so odigrali zelo atraktivno tekmo in kapetana za rojstni dan obdarili s šesto zmago. Bravo!

POD12: Zmaga kolektiva

BBC Wolfsberg  : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  24:66 (8:10, 10:27, 22:46)

Po dveh zaporednih porazih proti Piratom in Trgu so mladi košarkarji KOŠa tokrat dokazali, da kot ekipa znajo igrati zelo lepo košarko. Potem ko so prvo četrtino le tesno odločili zase (8:10), so se od druge četrtine naprej razigrali in navdušili z lepimi podajami in akcijami. Že za polčas so vodili z naskokom 17-ih točk. Tudi po hitri izključitvi enega od stebrov ekipe, Philliposa Mazarisa, zaradi osebnih prekrškov, je ekipa dokazala svojo kvaliteto. Spremenili so postavo v napadu in preusmerili igro bolj na Juliana Seherja, ki je dosegel 20 točk. Tekma pa se je končala z jasno prednostjo mladih KOŠevcev (66:24).

Marcell Smolej, trener KOŠa: Zelo sem ponosen na celo ekipo, kajti danes so prikazali, kako se igra v kolektivu. Tudi po izključitvi Philliposa so se hitro znašli, odigrali samozavestno in zasluženo zmagali.

POD19: Tekma v nedeljo 22.01.2017

Ker je tekma ekipe POD19 tokrat šele v nedeljo, poročilo sledi v naslednjem tedniku.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14
15
jan 17

2.ZL: Tudi Beljačanom ni uspelo zavzeti KOŠeve trdnjave

V drugi tekmi zaporedoma na domačih tleh v še mladem letu 2017 je bil po napeti tekmi in tesni zmagi proti tedaj na lestvici vodečemu Mattersburgu, na programu koroški derbi med sedmouvrščenimi in na domačih tleh še neporaženimi KOŠevci in petouvrščenimi Raidersi iz Beljaka.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec: Panaceo Raiders Villach 83:81(28:12, 48:37, 67:57)

S strani domačinov pa je bila napovedana tudi revanša za tesen poraz proti Beljačanom na začetku sezone, ko je bil razplet na koncu igre dokaj dramatičen in za KOŠ nesrečen, saj so klonili šele v zadnjih sekundah. Pravtako pa so KOŠevci želeli ostati na domačih tleh v tej sezoni še naprej neporaži.

Tokrat so KOŠevci pričeli nepričakovano angažirano. Po prvem uspešnem zaključku Erčulja je nekdanji igralec KOŠa Aleš Primc takoj izenačil. Potem pa je sledilo nekaj, česar nihče ni pričakoval. Domačini so neusmiljeno povozili Beljačane in do osme minute brez prekinitve dosegli 21 točk, tako, da se je rezultat glasil 23:2. Šele v zadnji minuti uvodne četrtine je Beljačanom uspelo vsaj malo ublažiti rezultat. Kljub temu pa so KOŠevci zaključil četrtino s 16 točkami prednosti (28:12), v kateri so dosegli kar 5 trojk.

Že v drugi četrtini pa je postalo jasno, da tako ne bo šlo naprej. Beljačani so ojačili obrambo in postali bolj agresivni. KOŠevci pa so se vedno bolj zatekali k dvobojem in si tako nabrali dosti osebnih napak in imeli že po dobrih treh minutah 5 timskih foulov. Tako so prišli Beljačani do 15 prostih metov, od katerih so jih kar 13 izkoristili. Toda tudi KOŠvci so polovico točk v tej četrtini, ki so jo gostje dobili z 20:25, dosegli iz prostih metov. Rezultat pa se je v odmoru glasil 48:37.

Tretja četrtina je bila od vseh najbolj izenačena. KOŠevci so prišli iz odmora nekoliko bolj skoncentrirani in hitro izgradili vodstvo na nivo prve četrtine (+16). Toda igralci so na obeh straneh postali tudi bolj previdni in se izogibali osebnim napakam, ki bi lahko postale v zadnji četrtini odločilne. Domačini so še naprej poskušali srečo z meti iz distance, pri čemer je bil predvsem dobro razpoloženi Christian Erschen najbolj uspešen. Toda tudi to četrtino so dobili gostje, čeprav z minimalno možno razliko (19:20). KOŠevcem je tako uspelo od dvaindvajsetih točk naskoka iz devete minute rešiti za zadnjo četrtino še deset (67:57).

Razplet zadnje četrtine pa je bil spet do skrajnosti napet. Gostje so sukcesivno zmanjševali razliko in že sedem minut pred koncem so se približali na 4 točke, preden ni Erschen s trojko in dvojko vsaj za kratek čas pomiril živce številnih domačih navijačev. Minuto in 21 sekund pred koncem, pa se je glasil rezultat samo še 78:76. Še dobro pa je mnogim navijačem in seveda tudi igralcem KOŠa ostala v spominu zadnja minuta v prvi tekmi sezone proti Beljačanom, kjer so KOŠevci nekaj sekund pred koncem imeli možnost odločiti tekmo zase in so zgrešili. V protinapadu pa so Beljačani dobili tekmo z dvema točkama razlike. Tudi tokrat je bilo podobno, vendar so bili na koncu srečnejši domačini. Finžgar Simon je nekaj sekund pred koncem s trojko dosegel najminimalnejši možen zaostanek. Poleg tega je moral, kot že v prvi tekmi, nadvse angažirani Christian Erschen s petimi osebnimi napakami zapustiti igrišče. Napad so gostje nato takoj zaustavili s prekrškom. Vjeran Soldo je od dveh prostih metov izkoristil enega. Nato je Žiga Erčulj prekršek nad njim kaznoval z dvema uspešnima prostima metoma (+4). Toda tekme še ni bilo konec. Erik Rhinehart je nekaj sekund pred koncem uspešno zakljućil napad gostov (+2). Tudi zadnji protinapad so Beljačani zaustavili s prekrškom. Ker oba prisojena prosta meta domačinom ni uspelo izkoristiti, je postalo še enkrat napeto. Na semaforju je kazalo do konca tekme nekaj več kot pet sekund. Gostje so prešli takoj v napad in Erik Rhinehart je skoraj istočasno s sireno položil žogo na obroč koša, kjer se je za nekaj trenutkov odločala o zmagi domačinov in podaljškom igre. V veselje domačih navijačev in v še večje veselje igralcev KOŠa pa se je skotalila čez obroč in padla v roke domačega igralca Jakoba Stražarja. Domačinom je uspela revanža z enako razliko, kot so utrpeli poraz. Tako ostaja v tej sezoni med Beljačani in Celovčani neodločeno (146:146), KOŠ pa na domačih tleh še naprej neporaženi.

Vjeran Soldo, igralec KOŠa: Zelo se veselimo naslednje zmage doma. Trenutno smo kot ekipa zelo močni in ob koncu smo obdržali živce. Naši navijači so nas podpirali.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Revanša je uspela. Zelo se veslimo zmage, ker tako doma ostajamo neporaženi.

Nino Gross, kapetan Raidersov: Zaspali smo prvo četrtino, to je bilo težko nadoknaditi. Druga polovica je bila boljša, naredili pa smo preveč osebnih napak. Ob koncu pa smo še podarili zmago. KOŠevci so danes bili dobri.

Natalia Tcherkasheva, trenerka Raidersov: Bila je zelo napeta tekma. Moja ekipa v prvem polčasu ni odigrala dobro, šele v drugi polovici, kar pa konec koncev ni bilo dovolj.