KOŠ Celovec Basketball
22
nov 20

BDSL: Članice čakajo naprej na prvo zmago

V soboto, 21.11.2020 so članice odigrale peto tekmo v prvi zvezni ligi na Dunaju proti Vienna DC Timberwolves. Po intenzivnih in dobrih pripravnih treningih, so članice bile posebno motivirane, da odigrajo dobro tekmo.

Vienna D.C. Timberwolves : KOŠ Celovec 79:70 (27:12, 47:33, 64:51)

Tekmo so začele zelo močno, tako da so v prvih petih minutah vodile s 7:16. Nasprotnice so tekmo s številnimi zadetki hitro izenačile in si pridobili vodstvo. Prva četrtina se je končala s 27:17 za Dunajčanke. Kljub temu so se naše članice borile naprej. Predvsem v drugi polovici tekme, so se s hitrimi zaključki v napadu lahko približale nasprotnicam. V zadnji četrtini so se celo približale na 5 točk. Vedle so, da tekmo lahko zmagajo in zaradi tega dale vse od sebe. Za zmago pa nažalost ni zadostovalo. Že naseldnjo soboto imajo članice možnost za revanšo, ker igrajo proti isti ekipi.

Patricia Struhar, kapetanka: Bila je dobra tekma. Danes smo se tudi v drugi polovici borile, in skoraj smo prvič zmagale. Treba je trenirati tako naprej.

Tina More, igralka: Igrale smo dobro tekmo. Nažalost smo premalo zadele. Naslednjo soboto bomo dale še več kot danes.

objavljeno v: 1. Zvezna Liga članice Neuigkeiten
beri naprej … komentarji (0)
22
nov 20

2ZL: Pričakovana zmaga

V nedeljo, 22. 11., je članska ekipa KOŠ Celovec, po skoraj enem mesecu brez tekme druge zvezne lige, v domači dvorani v Celovcu srečala ekipo Basket Flames iz Dunaja.

KOŠ Celovec : Basket Flames 72:57 (11:19, 31:27, 53:37)

Tekma se je začela zelo izenačeno. Ekipi sta zadevali izmenično in tako je prišlo do številnih preobratov. V zadnji minuti prve četrtine so si Basket Flames prvič priborili malo večjo prednost in jo do konca prve četrtine nadgradili na +8 – 11:19. Domačinom je v nadaljevanju z dobro timsko igro uspelo prednost nasprotnika zmanjšati in se v treh minutah približati na eno točko. Borbenost in motivacijo sta bili prepoznavni pri obeh ekipah. Dolgo so Dunajčani imeli vodstvo, štiri minute pred polčasom pa je KOŠ z zadetkom Jerneja Heineta izenačil. V drugi polčas je KOŠ Celovec šel s prednostjo štirih točk – 31:27.

Drugo polovico tekme je KOŠ Celovec začel zelo močno, dobra obramba in sigurni meti so privedli do tega, da so domačini po štirih minutah vodili že z enajstimi točkami prednosti. V vrstah KOŠa je s številnimi trojkami blestel predvsem Tim Huber. Koncentracija Flamesov je v nadaljevanju nekoliko popustila in tako so Celovčani svojo prednost naprej zvišali – 53:37. V zadnjih desetih minutah se je hitrost tekme povišala in obe ekipi sta igrali zelo borbeno, vendar se je videlo, da Flamesi niso vigrani. Pri slovenskih košarkarjih so predvsem mladi igralci pokazali svojo moč in motivacijo. KOŠ Celovec je tokrat prepričljivo premagal nasprotnika Basket Flames z 72:57.

22
nov 20

2ZL: 22.11. 16:30 KOŠ proti Basket Flames

2ZL: Po daljši pavzi se bo danes zopet pričela sezona Druge zvezne lige.

Na domačih tleh bodo člani KOŠa srečali ekipo Basket Flames! Gledalci v dvorani niso dovoljeni, vendar si tekmo lahko ogledate v živo ob 16:30 na spletu www.basketballaustria.at/live/b2l/kos-celovec

Andi Smrtnik: “Omejitve in pavza sta zmotila naš ritem, vendar bomo poskusili vse, da bomo doma ostali nepremagani!”

objavljeno v: Neuigkeiten
16
nov 20

BDSL: Jasni poraz proti ekipi Vienna United

Po dolgem odmoru zaradi koronavirusa se je za članice nadaljevala sezona v prvi zvezni ligi. Nažalost je članicam ponovno zmanjkala moč v drugi polovici.

KOŠ Celovec – Vienna United PSV Capricorns 41:85 (11:18, 23:36, 35:61)

Nasprotnice so začele s hitro igro in tako lahko prevzeli vodstvo. Članice so se po petih minutah navadile na hitri tempo nasprotnic, tako da so lahko tudi one odigrale lepe napade in dobro obrambo. Tako so lahko znižale zaostanek.
Nažalost se je v drugi polovici tekme zgodilo isto, kot pri vsaki tekmi, ki so jo članice odigrale do sedaj. Kot vedno je manjkala koncentracija kar je prispelo do veliko nepotrebnih napak v obrambi. To so nasprotnice seveda izkoristile in tako vodstvo povišale. Do konca se celovčanke niso več mogle približati nasprotnicam, tako da se je tekma končala z 41:85.

Lena Weißenbrunner, igralka: Čeprav smo začetek malo zaspale, smo prvo polovico dobro odigrale in lahko držile korak z nasprotnicami. V tretji četrtini je nazalost zmanjkala kondicijia in koncentracija, kar je prispelo do veliko napak. Delati je treba še posebno veliko na skoku in na turnoverjih.

13
nov 20

Cup: Poraz v pokalu

Po dvotedenski pavzi zaradi novih ukrepov proti razširitvi koronavirusa se je članska ekipa KOŠ Celovec v petek, 13. 11., odpeljala na Gradiščansko, kjer je v drugem krogu avstrijskega košarkarskega pokala srečala ekipo Güssing/Jennersdorf Blackbirds.

Güssing/Jennersdorf Blackbirds : KOŠ Celovec 84:57 (26:12, 53:28, 68:41)

Prvi zadetek tekme so si priborili igralci KOŠ Celovec, a hitro je sledil preobrat. S hitrimi akcijami in sigurnimi zadetki je ekipa Güssing/Jennersdorf Blackbirds v šestih minutah pridobila prednost desetih točk in jo do konca prve četrtine še povišala – 26:12. Pri Celovčanih je bilo močno opazno, da jim manjka nekaj treningov. Njihova nesigurnost in pomanjkanje koncentracije tako v napadu kot tudi v obrambi sta privedla do tega, da je nasprotnik prišel do lahkih metov. S petimi trojkami v drugi četrtini so Blackbirdsi do pavze povišali na +25 – 53:28.

Drugo polovico je KOŠ Celovec začel bolj energično in z dobro timsko igro preprečil, da se je nasprotnik naprej oddaljil. Močna obramba na obeh straneh je privedla do tega, da je obema ekipama v šestih minutah uspelo pridobiti le štiri točke. V nadaljnih minutah so Gradiščani svojo prednost malenkostno nadgradili – 68:41. Zadnji del tekme so slovenski košarkarji začeli z uspešnejšo obrambo in se začasno približali na 21 točk, vendar je nasprotnik v nadaljevanju napake Celovčanov takoj kaznoval. Proti premoči ekipe Güssing/Jennersdorf Blackbirds igralci KOŠa tokrat niso našli recepta. Trener Andrej Božič je tudi najmlajšim KOŠevcem dal možnost, da v igri nabirajo pomembne izkušnje. Končni rezultat se je glasil 84:57 za Güssing/Jennersdorf Blackbirds, ki s to zmago nadaljuje v četrtfinale pokala.

Marin Slišković, igralec KOŠ: Po 15. dneh brez treninga je bilo težko, ponovno ujeti ritem iz preteklih tekem. Poskusiti moramo hitro najti našo linijo, da bomo lahko spet uspešni. Čestitamo Jennersdorfu!

Tim Huber, igralec KOŠ: Poznalo se nam je, da smo imeli daljšo pavzo zaradi korone, zato bo v naslednjem tednu treba trdo delati. Dobro je, da so danes najmlajši igralci lahko nabirali izkušnje.