18
mar 17

2.ZL: Odločitev v prvi četrtini

V soboto, 18. marca so KOŠevci doma gostili ekipo iz Salzburga. Sicer je bila uvrstitev v Playoff že pred tekmo zagotovljena, vendar  je šlo za utrditev sedmega mesta na lestvici. To pa je KOŠevcem uspelo z naskokom iz le ene, namreč prve četrtine.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBU Salzburg  86:82 (22:13, 46:40, 67:62)

Tekma se je začela izenačeno. Najprej so povedli KOŠevci, vendar jim je nasprotnik ostal za petami in vodstvo je že v prvi četrtini nekajkrat menjalo. V drugi polovici četrtine pa je KOŠu uspelo se oddaljiti. Za vodstvo devetih točk ob koncu prve četrtine sta predvsem poskrbela Peter Papič in Žiga Erčulj iz distance ter Vjeran Soldo, ki je od svoje priljubljene pozicije ob robu rakete zadeval visokoodstotno in bil ponovno najboljši strelec tekme (25). Po desetih minutah se je rezultat glasil 22:13. Kako važen je bil ta naskok, se je izkazalo šele v nadaljnem razpletu tekme.

V drugi četrtini sta obe ekipi igrali koncentrirano in tako se tudi pri stanju ni veliko spremenilo. Salzburg pa je igral nekoliko bolj zagriženo in imel boljši konec. Tako so gostje do odmora skrajšali na 46:40.

V tretji četrtini je zgledalo, da bodo KOŠevci zgubili rdečo nit. V peti minuti je namreč BBU prevzel vodstvo, ki je nato spet nekajkrat menjalo med ekipama. Gostje pa so imeli le malo uspeha pri prostih metih in dodatni dve trojki Petra Papiča sta proti koncu četrtine KOŠevcem rešila pet točk prednosti za zadnjo četrtino (67:62).

V tej KOŠevci niso popustili in medčasno vodili že s 14imi točkami naskoka. Za to je bil odgovoren predvsem Žiga Erčulj, ki je tokrat dosegel tako imenovani „Triple-Double“ (10 skokov, 11 asistov, 16 točk) in preko celotne tekme vedno spet poskrbel, da so soigralci dobili podajo v pravilnem trenutku. Proti koncu pa je postalo še enkrat tesno. Z desetimi točkami brez premora in dodatno trojko so gostje minuto pred koncem še enkrat skrajšali na 83:80. Vendar so KOŠevci obdržali živce in zmago spravili s končnim rezultatom 86:82 na suhu

Sicer so KOŠevci odločili zase le prvo četrtino (22:13) in zgubili vse ostale (24:27, 21:22, 19:20) vendar so ponovno bili zelo močni na skoku (36), podelili kar 19 asistov in nasprotnikom pokradli 10 žog in to je konec koncev bil recept za uspeh. Z zmago proti Salzburgu pa so KOŠevci, čeprav 2. aprila igrajo še na tujem proti Basket Warriorsem iz Dunaja, zagotovili sedmo mesto po osnovnem krogu. Na koga bodo naleteli v Playoffu pa še ni jasno. Saj vse štiri top-ekipe na lestvici trenutno beležijo 28 točk.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Danes smo imeli kar nekaj težav. Manjkal nam je Christian Erschen in to pri naši kratki klopi hitro čutimo. Kljub temu smo odigrali solidno tekmo.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Občasno smo igrali dobro. Manjka nam pa še vedno stabilnost za Playoff. Pozitivno pa je treba omeniti, da smo začeli kontrolirati skoke.

Jasmin Tomas, kapetan BBU: V zadnji četrtini smo za dve minuti imeli propad in to nas je stalo zmago.

Aaron Mitchel, trener BBU: Moja ekipa je odigrala dobro tekmo, to bo temelj za Playoff.

beri naprej … komentarji (0)
17
mar 17

Ekipa POD19 zmagala prvo semifinalno tekmo

V nekaterih razredih naraščaja so se že začele semifinalne ali zaradi ekip, ki so doslej igrale izven konkurence, celo finalne tekme. Te pa se odigravajo v modusu na dve dobljeni tekmi (best of three). Kot prva KOŠeva ekipa je semifinale pričela POD19.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  67:61 (17:15, 31:30, 51:51)

Prva polfinalna tekma med KOŠem in Wolfsbergom je bila povsem napeta. Nasprotnik je s consko obrambo kar čvrsto zaprl pot do koša in KOŠevci so potrebovali 3 četrtine, da so končno našli odločilni recept proti telesno močnejšim nasprotnikom. Blestel je zopet Peter Papič, ki je tokrat v odločilnih trenutkih dobil podporo Darjana Babića. Ta pa je moral zaradi krčev predčasno zapustiti parket. Zelo mlada ekipa pa je zdržala pritisk in s to zmago povedla z 1:0 v seriji na dve dobljeni tekmi (best of three). Druga semifinalna tekma bo v torek, 28. marca ob 19:30 uri v Wolfsbergu.

objavljeno v: fantje novice pod19
13
mar 17

Članice: Močan nastop proti UBI

Močan nastop proti UBI Graz so kljub porazu v nedeljo prikazale članice KOŠa. Štajerke so namreč nastopile v isti zasedbi kot v 1. Zvezni ligi. KOŠevke pa se niso pustile prestrašiti in so jim delale teževe kjerkoli je bilo možno.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBI Graz  47:71 (12:18, 26:40, 34:56)

Pod geslom „danes nimamo ničesar zgubiti“, so KOŠevke tekmo pričele kar s številnimi lepimi akcijami. Obačasno so z 10:6 celo prevzele vodsto, preden so Štajerke izvedle protinapad. Po desetih minutah se je rezultat glasil 12:18.

V drugi četrtini so se KOŠevke prisrčno borile naprej. V napadu je hitra rotacija žoge KOŠevkam vedno spet omogočila mete ali prodore do koša. Ekipa UBI Graz pa je predvsem ob začetku četrtine zadevala visokoodstotno in se do pavze oddaljila na 26:40.

V tretji četrtini je trener Dragan Slišković spremenil obrambo na consko-obrambo, ker so že tri igralke prve peterke (Rauter, Seher, Struhar) bile obremenjene s številnimi osebnimi napakami in, ker je conska-obramba KOŠevk že dostikrat presenetila nasprotnice. V napadu so podaje bile naprej dobre in KOŠevke so tudi izkoristile svoje možnosti. Igralke iz Gradca pa so naprej bile bolj rutinirane in rezulatat povišale na 37:56.

V zaključni četrtini so KOŠevke še enkrat odigrale močno, vendar so jim proti koncu pošle moči, zaradi česar jim zaključki niso več uspevali tako dobro. Za primeren zaključek tekme pa je poskrbela Youngstar KOŠeve ekipe Alina Seher, ki je s sireno zadela tako imenovano Buzzer-Beater trojko. Tako so bile članice kljub končnemu porazu s 47:71 zelo zadovoljne s tekmo proti močnimi nasprotnicami.

Patricia Struhar, kapetanka: Danes smo prikazale zelo dobro tekmo. Do konca smo se borile in odigrale odlično košarko proti prvoligaški zasedbi iz Gradca.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
12
mar 17

2.ZL: Poraz v podaljšku

Včeraj so KOŠevci na tujem nastopili proti prvaku lanske sezone UBC St. Pölten. Ekipa iz Nižje Avstrije pa je imela še odprt račun s KOŠevci, saj so novembra v Celovcu podlegli s 75:67. KOŠevci pa so se hrabro borili in izsilili celo podaljšek.

UBC St. Pölten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 82:68 (12:11, 31:23, 51: 44, 66:66)

Pri tekmi na tujem je KOŠevcem spet od vsega začetka bilo videti, da se na domačih tleh in s svojo publiko na tribuni počutijo bolje. Tako je ekipi ob začetku tudi nekoliko manjkala volja in tekma se je začela zadržano. Na srečo pa so tudi gostitelji uvodno četrtino odigrali dokaj umirjeno (12:11).

Dobra obramba celovših košarkarjev (mdr. 40 skokov) zmajem iz St. Pöltna tudi naprej ni dovoljevala prejasnega naskoka. Vedno spet je bil rezultat izenačen ali pa je vodstvo menjalo med ekipama. Nasprotno pa so varovanci trenerja Sliškovića imeli težave v napadu in zaključku (45% od dvojke, 21% od trojke) in gostitelji so jim pokradli kar nekaj žog. Tako so KOŠevci šli v odmor z zaostankom osmih točk (31:23).

Tudi v drugem polčasu so KOŠevci košarkarjem iz St. Pöltena ostali za petami. Pri tem je tokrat blestel predvsem Vjeran Soldo, ki je dosegel „Double-Double“ (10 skokov, 19 točk) in s tem bil tudi najboljši strelec KOŠa. Po tridesetih minutah je semafor kazal 51:44.

V zadnji četrtini so KOŠevci kot vedno še enkrat dali vse od sebe. Počasi so postali nervozni tudi domačini, ker KOŠevci niso popustili in se vedno bolj približali nasprotniku. In res je vse kazalo, da bo uspela naslednja senzacija. Dve minuti pred koncem rednega igralnega časa so KOŠevci z metom Vjerana Solda spet prevzeli vodstvo (63:64). Gostitelji pa so z metom iz distance Lukasa Böcka spet povedli (66:64). V zadnjih sekundah se je odvijala prava kriminalka. Martin Speiser je Jakoba Stražarja lahko ustavil le s fovlom nakar je ta izkoristil oba prosta meta (66:66). Nato so St. Pötnerji zgrešili dve trojki in v zadnjih sekundah je Žiga Erčulj še enkrat dobesedno imel vse v rokah. A žoga se je nesrečno odbila od koša navzven in v naslednjem trenutku je zatulila sirena, ki je pomenila podaljšek.

Sicer je prisiliti prvaka na tujem v podaljšek že uspeh, vendar je kratka rotacija KOŠevcev v tem primeru velika šibkost. Tako je KOŠevcem povsem zmanjkalo moči. Zmaji pa so še enkrat prikazali, da nujno želijo zmago. Ob koncu so gostitelji podaljšek dobili s 16:2, zaključili tekmo z 82:68 in KOŠevce poslali domov brez točk.

Andi Smrtnik, kapetan: Vsi vemo, da smo pred domačo publiko močnejši kot na tujem. Vendar to danes ni bilo odločilno. Močnega nasprotnika smo terjali do zadnje minute, vendar je ob koncu manjkala trohica sreče. Za podaljšek pa imamo enostavno prekratko klop.

Adrian Benetik, podpredsednik: Seveda vedno igramo na zmago, ki tokrat ni uspela. Na srečo pa smo že zagotovo uvrščeni v Playoff. Prihodnji teden hočemo doma še enkrat sproščeno odigrati proti Salzburgu nato pa se veselimo na Playoff.

11
mar 17

KOŠ Tednik: Tokrat tudi dva poraza

MPOD14: Malo tapkanja, veliko točk

Ponovno visoka zmaga za ekipo POD14. Tokrat je moral BBC Wolfsberg nastopiti proti očitno nepremagljivim KOŠevcem.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  155:17 (47:3, 73:5, 110:7)

Tekma ekipe POD14 je tokrat potekala pod geslom „malo tapkanja, veliko točk“. Skrajno motivirani in letos doslej neporaženi KOŠevci so odigrali sproščeno tekmo z lepimi podajami in kombinacijami. Tako so tudi ekipo iz Wolfsberga poslali domov brez točk. Končni rezultat se je glasil 155:17 in KOŠevci so s tem slavili deseto zmago v deseti tekmi in skupno točkovno diferenco v lestvici dvignili na +814.

Stefan Hribar, trener: Čestitam fantom k tej tekmi, bila je pravi užitek.

ŽPOD17: Napredki, vendar premalo za zmago

V soboto je ženska ekipa POD17 pri turnirju v domači dvorani v celovškem Šentpetru nastopila proti BBC Wolgsberg in WSG Radenthein. Vidni so jasni napredki, vendar za zmago še ni bilo dovolj.

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  77:22 (27:2, 32:7, 51:18)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  32:45 (11:9, 17:19, 25:29)

Pri prvi tekmi proti Radentheinu je bila vidna razredna razlika. Čeprav so se KOŠevke trudile so ostali proti premočnim nasprotnicam brez možnosti. Po 40-ih minutah se je rezultat glasil 77:22 za Radenthein.

Druga slika se je gledalcem nudila pri tekmi proti BBC, ki je do tretje četrtine bila izenačena. KOŠevke so prikazale lepe akcije in borbenost. Po desetih minutah so KOŠeva dekleta celo vodila z 11:9. Tudi ob polčasu in po treh četrtinah je naskok deklet BBCja, pred vsem zaradi KOŠeve kapetanke Aline Seher, bil še minimalen. V zadnji četrtini pa so se igralke iz Labotske doline prikazale bolj izkušene in tekmo odločile zase z 32:45.

Susanne Rauter, trenerka: Vidni so jasni napredki napram preteklim turnirjem in tekmam. Imamo še nekaj težav v obrambi in s kondicijo na katerih bo treba delati. Naslednjo sezono pa hočemo na vsak način biti tudi zmagovite.

MPOD16: Ena zmaga na papirju, druga pridelana v dvorani

Prva tekma ekipe MPOD16 proti Raidersom iz Beljaka je bila odločena na“zeleni mizi”. Ker Beljačani niso nastopili oziroma, ker so morali odpovedati dve uri pred tekmo, je bila kazensko overjena za KOŠ z 20:0. V soboto pa se je ekipa soočala z novincem lige SGS Spittal in imela dosti dela.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiders Villach  20:0

SGS Spittal : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  51:63 (19:14, 30:29, 39:47)

Ker imajo KOŠevci v svojih vrstah le dva “prava” igralca POD16, vsi ostali so POD14, so imeli težave proti telesno močnejši ekipi iz Spittala. To se je ob poblčasu videlo tudi v rezultatu, saj so KOŠevci zaostajali za eno točko. Po odmoru pa so KOŠevi fantje zaigrali tehnično boljše in prekosili nasprotnika z lepimi kombinacijami in uspešnimi napadi. Konec koncev so tekmo odločili zase z 51:63.

Samuel Kaiser, igralec: Veselimo se zmage proti Spittalu in prihodnjega končnega obračuna proti Piratom. Morda bomo lahko osnovni krog zaključili na vrhu lestvice.

objavljeno v: dekleta fantje novice pod14 pod16 pod17