27
maj 16

Ekipa POD16 osvojila tretje mesto

Kot zadnja ekipa KOŠa je v sredo 25.05. zaključila sezono tudi ekipa POD16. Po izpadu v polfinalu in začetni nesreči v boju za tretje mesto so lahko zadnji teden izsilili vse odločilno tretjo tekmo, ki so jo na tujem dokaj jasno odločili za se in tako le še osvojili tretje mesto.

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  49:70 (18:16, 20:36, 34:59)

Tretja in vseodločilna tekma za tretje mesto proti Radentajnu v gosteh je bila v prvem polčasu dosti bolj napeta kot na drugem dvoboju, ko so KOŠevci  že po prvi četrtini vodil z neulovljivo prednostjo. Tokrat se je našim kadetom posrečil preobrat predvsem v tretji četrtini v kateri so domačine pustili za sabo z 2:20. V nadaljnem razpletu naših fantov ni bilo več možno uloviti. S to zmago je naša ekipa POD16 po nesrečnem izpadu v polfinalu le še osvojila bronasto medailjo na letošnjem deželnem prvenstvu.

Stefan Hribar, trener in športni vodja: Bravo fantje, kljub mladosti smo bili boljši nasprotnik in na koncu zasluženo zmagali!

objavljeno v: fantje novice pod16
beri naprej … komentarji (0)
26
maj 16

Dragan Slišković novi trener KOŠa

Po prošnji Villach Raidersov za licenco v najvišji avstrijski ligi ABL in nepričakovanem izstopu ekipe WSG Raiffeisen Radenthein Garnets iz 2. Zvezne lige sedaj sledi naslednje presenečenje v koroški košarkarski sceni: Dolgoletni trener Wörthersee Piratov Dragan Slišković bo prevzel taktirko pri KOŠu.

Že tik po izpadu članske ekipe KOŠ iz letošnjega prvenstva se je klub odločil, da zaradi nepremostljivih diferenc ne bodo več podaljšali pogodbo s trenerjem Rokom Zupanom. Ker je pogodba potekla šele maja, to do sedaj ni bilo uradno objavljeno, vsekakor pa znano v koroški in avstrijski košarkarski sceni. Po tednih razmišljanja je padla v sredo, 25.05.2016 odločitev: dolgoletni trener Piratov, Dragan Slišković bo od sezone 2016/17 naprej prevzel taktirko pri KOŠu.

Športni vodja KOŠa Celovec Stefan Hribar: Že dolgo ni bila več skrivnost, da bomo ali smo prekinili sodelovanje z Rokom Zupanom. To pa nima opravak s športnim uspehom zadnje sezone, ampak ima druge razloge. Tudi, da je Dragan Slišković naš preferenčni kandidat za posel glavnega trenerja, je bilo večinoma že znano. Zdaj pa smo pogodbo končno spravili pod streho in tako lahko uradno naznanimo, da je Dragan naš glavni trener, kar nas zelo veseli. Z Draganom pridobimo trenerja z dolgoletnimi izkušnjami, ki dobro ve ravnati z ekipo ter bo igralce naučil veliko novega. Tudi 2. zvezno ligo pozna kot svoj žep. Dodatna prednost je seveda tudi, da stanuje v Celovcu in se mu ni treba voziti na treninge in tekme, kot so to delali vsi naši trenerji pred njim. Zelo se veselimo sodelovanja.

Za Dragana Sliškovića pa se menja „le“ ekipa. Mesto in celo dvorana, športna dvorana  Šentpeter v Celovcu, pa ostaneta ista, saj si Pirati in KOŠevci dvorano delijo. Tako se tudi izven sezone  kar nekaj dogaja v koroški košarkarski sceni in naslednja sezona bo gotovo zanimiva.

objavljeno v: novice
22
maj 16

Fantje POD16 naprej v boju za tretje mesto

Z jasno zmago v drugi tekmi so KOŠevi kadeti izsilili vse odločilno tretjo tekmo.

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  67:37 (6:21, 14:37, 31:52)

Naši kadeti so na drugi tekmi za tretje mesto pokazali popolnoma drug obraz in ekipo iz Radentajna, po jasnem porazu na prvi tekmi, tokrat nadvse nadigrali. Že po prvih dveh četrtinah so KOŠevci nabrali 37 točk. Za to število so gostitelji potrebovali vse štiri četrtine. S tem so naši izenačili serijo na dve dobljeni tekmi na 1:1. Vse odločilna tekma bo zopet v gosteh, v sredo 25.maja ob 18:00 uri v športni dvorani Radentajn.

Stefan Hribar, športni vodja: Bravo fantje, taktično in igralno odlična tekma, čestitke od trenerja!

13
maj 16

POD12 ponovno neporaženi prvaki

KOŠeva ekipa POD12 je drugo sezono zapored ostala neporažena in osvojila naslov prvaka.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  67:39 (18:9, 39:21)

Z več kot jasno zmago proti drugo uvrščeni ekipi WSG Radenthein se je KOŠeva ekipa POD12 ponovno kronala z naslovom koroškega prvaka. Da je bilo to več kot zasluženo pa potrjuje dejstvo, da so mladi KOŠevci tudi letos dobili vseh 12 tekem. Tako sedaj že 24 tekem zapored niso doživeli poraza. Po sezoni 2014/15 sta dva močna igralca iz starostnih razlogov morala zapustiti ekipo in tako se je morala ekipa orientirati na novo.  Prav to pa je bilo opazno preko cele sezone. V zadnjih tekmah pa so potem bili dejansko že vidni plodovi dobrega dela trenerjev in ekipe. Igralci so preko celotne tekme igrali atraktivno in aktivno košarko z izvrstno timsko igro, lepimi potezami in številnimi hitrimi podajami. Iskrene čestitke celotni ekipi in trenerjem Marcellu Smoleju in Andiju Smrtniku.

Marcell Smolej, trener: Neverjetna sezona številka 2! Zelo sem ponosen na naše mlade talente, pred vsem z veseljem vidim kako dobro so se razvili.

Andi Smrtnik, trener: Rezultat govori zase! Po brezhibni sezoni smo za zaključek premagali drugo najboljšo ekipo z 28imi točkami razlike. Neverjetno!

objavljeno v: mešano novice pod12
13
maj 16

Ekipa POD16 naprej brez sreče

Po dveh porazih proti Piratom v semifinalu je KOŠeva ekipa POD16 v prvi tekmi za tretje mesto podlegla tudi ekipi iz Radentheina.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein 32:58 (7:12, 15:23, 22:40)

Od vsega začetka se je fantom zatikalo in niso imeli sreče pod košem. Šele proti koncu  druge četrtine so počasi našli v igro. V tretji četrtini pa je moral  s petimi favli zapustiti igrišče kapetan Ponholzer, kar je fante na žalost ponovno spravilo iz ritma. Tako so prvo tekmo iz serije na dve dobljeni lahko odločili zase Zgornji Korošci iz Radentheina. Ni pa še vse zgubljeno, saj se serija nadaljuje.

Marcell Smolej, trener: Tekma je bila v redu, na žalost pa ni zadostovalo. Zdaj se je treba zbrati za naslednjo tekmo na tujem!