26
okt 14

Poraz v zadnjih minutah

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiffeisen Dornbirn Lions 85:92 (20:22, 52:34, 65:56)

Članska ekipa KOŠ Celovec je šla motivirano v to tekmo, da bi se rehabilitirali za zadnji poraz proti Piratom. Po petih minutah se je rezultat glasil 10:14 za Dornbirn. Z izvrstno borbenostjo je Fabianu Gallobu uspel preobrat, dosegel je pet točk za povrstjo in tako KOŠu priigral vodstvo. Prva četrtina se je končala z 22:20. KOŠevci so nadaljevali zbrano, uspeli so jim lepi zadetki in so drugo četrtino zaključili z 52:34. Tretja četrtina je bila v znamenju gostov iz Predarlske, dosegli so 22 točk, KOŠ le 13 (65:56). V zadnji četrtini je Dornbirn uspešneje nadaljeval, se približal domačinom, ki so delali nepotrebne napake tako v obrambi kot v napadu. Obiskovalci so bili priče izjemno napeti končnici, saj je Dornbirn pritiskal in na vsak način želel zmago. Tri minute pred koncem so gotje prevzeli vodstvo (75:76). Zaradi petih osebnih napak sta skoraj istočasno morala zapustiti parket Fabian Gallob in Aleš Kunc, ki je dobil tehnični favl. Dornbirn vodstva ni več oddal. Tekma se je končala 85:92.

92:77 (23:15, 47:40, 65:67)

Tako blizu pa tako daleč. To bi lahko bil naslov mestnega derbija proti Piratom. Kajti končni rezultat nikakor ne zrcali dogajanja na igrišču, katero je od vsega začetka bilo v znamenju borbenosti obeh ekip. Pirati so na vsak način hoteli ustrezati poziciji kot favorit, KOŠevci pa so jim prav to hoteli izpodbiti. Mreža se je vedno spet zatresla na tem in onem koncu igrišča. Po desetih minutah Pirati vodijo z 23:15. Tudi v drugi četrtini se na sliki skoraj nič ni spremenilo. Domača ekipa je igrala hiter tempo in hotela odjadrati. Varovanci trenerja Predraga Radoviča pa so se jim pripeli na pete. Za polčas Pirati vodijo z 47:40. Naprej močno na trojki in odločeni potopiti Pirate Gallob, Feinig, Sattler, Primc in Co. ob konzu tretje četrtine z 65:67 prevzamejo vodstvo. Vendar trije omenjenih grejo z štirimi favli v zadnjo četrtino in v emotionalni, borbeni in hitri igri eden za drugim naredijo tudi peti favl in morajo zapustiti igrišče. Nato je trener Radovič poslal vse mlade od klopi na igrišče. Tudi njimi ni manjkalo zagriženosti. Zaradi manjkanja borbeca nasploh, Fabiana Gallob, in obeh playmakerjev Tomana Feinig in Davorja Sattler pa so Pirati v zadnjih petih minutah iz ene točke zaostanka potegnili na 15 točk prednosti in konec koncev zmagali z 92:77. Skoraj do konca odprta in skozi borbena tekma pa je kljub končnem porazu najbrš bila najboljša predstava KOŠevcev v tekoči sezoni.

Top Scorer KOŠ: Papič 26, Primc 23, Sattler 13
Top Scorer Piraten: Breithuber 26, Huber S. 14, Huber T. 12

19
okt 14

Prvi turnirni krog 2.ZL članice

BBC Wolfsberg vs. KOŠ Flames 36:45 (17:20)

Prva tekma za naše članice je bila kot pričakovano težka. Novo formirana ekipa je pričela zelo zadržano. Po prvi četrtini je stalo 7:8 za KOŠ, toda vse točke so bile pridobljene samo preko prostih metov. Susi Rauter je zaradi problemov z osebnimi favli morala od 5. minute naprej na klop. V drugi četrtini je trener Radovič prestavil na consko obrambo pri čemer so nasprotnice obupale nad obrambi od Rosi Eberhard. V drugi polovici je tudi Susi Rauter spet ojačila ekipo. Članice so točkovale iz lepo razkritih šans in končno zasluženno zmagale z 36:45

Top Scorer: Mahalbašić Nura 18, Halfmann Christl 16, Struhar Pati 7

KOŠ Flames vs. ATUS Gratkorn 37:77 (15:40)

Drugo tekmo proti Gratkornu so naša dekleta zaspala. V obrabi ni hotelo funktionierati z hitrostjo in Gratkorn je zadel metz a metom. Tudi prvo tekmo so športnice še čutile v nogah in tako je rezultat za polčas bil 15:40 za Gratkorn. V 3. četrtini se je kratko prebudil borbeni duh pri KOŠu. Z lepo igro in dobro obrambo se članice niso vdale brez upora. V zadnji četrtini pa so ekipo zapustile moči in tako bila poražena z 37:77

Top Scorer: Halfman Christl 15, Mahalbašić Nura 10, Rauter Susi 7

objavljeno v: 2. Zvezna liga Članice novice
12
okt 14

Prva zmaga za KOŠ

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBU Salzburg 70:61 (18:17, 38:30, 56:46)

KOŠev nasprotnik v športni dvorani Šentpeter je bil Salzburg. KOŠ Posojilnica Bank Celovec je od vsega začetka prevzel iniciativo in po petih minutah vodil s 7:6. Tekma se je nadaljevala v prid KOŠa, z dvema trojkama se je lahko nekoliko odaljil 14:8. Vendar pa so se gostje proti koncu prve četrtine približali na 1 točko razlike. 18:17 Druga četrtina je potekala precej izenačeno, nebenmu moštvu ni uspel pobeg. Proti koncu pa je KOŠu uspelo povišati svojo prednost na 38:30. Po odmoru se situacija na igrišču ni bistveno spremenila, KOŠ je šel v zadnjo četrtino z vodstvom desetih točk (56:46). V zadnjih minutah so v igro prišli tudi najmlajši igralci KOŠa. Varovanci trenerja Radovića so se torej konec koncev izkazali le kot boljša ekipa in slavili prvo zmago v tekočem prvenstvu.

Topscorer KOŠ: Primc 31; Papič 21; Sattler 8

Topscorer Salzburg: Thaler 20; Kežič 11; Gross 9

06
okt 14

Poraz proti zmajem iz St. Pöltna

Chin Min Dragons St.Pölten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 100:70 (30:15, 47:40, 76:50)

V drugem krogu 2. Zvene košarkarske lige je KOŠ Celovec na tujem utrpel poraz proti ekipi Chin Min Dragons St.Pölten. Nasprotnik iz Nižje Avstrije, ki je preteklo sezono igral v 1. ligi in ki želi spet napredovati v prvo ligo, je premagal slovenske košarkarje s 100:70.

Topscorer Dragons: Nicolic 31; Speiser 16, Böck 15

Topscorer KOŠ: Kunc 23; Primc 18; Papič 10