09
dec 16

KOŠ tednik: Zmaga proti novincu

Ta teden je nastopila le ekipa POD16 proti novicu SGS Spital. Fantje POD14 bodo nastopili proti Pirate šele v soboto pred tekmo članov.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : SGS Spittal  50:30 (16:10, 24:16, 38:21)

Fantje POD 16 so tokrat nastopili proti novicu SGS Spital, ki nastopa izven konkurence. KOŠevci so po odličnem prvem polčasu (24:26) že v tretji četrtini predčasno odločili (38:21). Čeprav so zaradi bolezni bili odsotni štirje igralci in je bil na razpolago le en igralec, ki je prišel iz klopi, so mladi KOŠevci tudi telesno zdržali to važno tekmo za naslednji napredek.

objavljeno v: fantje novice pod16
beri naprej … komentarji (0)
07
dec 16

KOŠ podaljšal pogodbo s Posojilnico Bank

V četrtek 01.12.2016 sta Posojilnica Bank in KOŠ Celovec ponovno podaljšala pogodbo o sodelovanju.

V četrtek preteklega tedna sta Posojilnica Bank in KOŠ Celovec obnovila pogodbo o sedolovanju. S strani KOŠa se prisrčno zahvaljujemo pri poslovodjih Lorenzu Kumru MBA in Mag. Dieterju Stefflnu za dolgoletno uspešno partnerstvo in upamo na še mnoga leta sodelovanja.

Mag. Miha Seher, predsednik KOŠa: Zelo se veselim, da smo spet podaljšali sodelovanje z našim dolgoletnim glavnim sponzorjem, pokroviteljem in partnerjem Posojilnico Bank. Brez takšnih zvez našega športa nebi mogli izvajati v tej obliki. Hvala!

z leve: Lorenz Kumer MBA, Gigi Nadrag-Blajs, Mag. Miha Seher, Mag. Dieter Steffl

objavljeno v: novice
05
dec 16

POD10: 2. mesto na prvem turnirju sezone

Preteklo soboto se je tudi za naše najmlajše začela sezona s turnirjem v Trgu. Pri tem so KOŠevci bili edini izzivalec za dve domači ekipi iz Trga.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : SPF 1 15:26 (9:4, 13:14)

SPF 2 : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  12:21 (6:4, 10:10)

Preteklo soboto so se najmlajši koševci na prvem turnirju sezone, prvenstvo POD10 se namreč odigrava v obliki turnirjev, pomerili z dvemi ekipami iz Trga. KOŠeva delegacija je kar v prvi tekmi naletela na favorita SPF1. V prvi tretini so slovenski košarkarji še presenitili domačine in povedli z 9:4. V drugi tretini pa so se favorizirani domačini pobrali in do konca faze prevzeli vodstvo (13:14). V zadnjem odlomku tekme pa so igralci Trga dokaj jasno pokazali, da so po pravici favoriti in premagali KOŠevce s končnim rezultatom 15:26.

Po kratkem odmoru pa so Celovčani šli ponovno na parket in se soočali z drugo domačo ekipo iz Trga SPF1. Pri tem dvoboju pa je bilo obratno. Po začetnih težavah in težkih nogah iz prve tekme so po prvi tretini še vodili domačini (6:4). Do konca druge tretine so KOŠevci izenačili in v zadnji tretini jasno porazili drugo ekipo iz Trga in s tem osvojili drugo mesto na prvem turnirju sezone.

1.       SPF  1
2.       KOŠ Celovec
3.       SPF 2

Miha Seher, trener in predsednik KOŠa: Vidi se, da imamo zelo dobro mladino s katero bomo imeli še veliko veselja. Čestitam fantom k uspešnim prvim turnirjem.

objavljeno v: mešano novice pod10
04
dec 16

2.ZL: KOŠ v gosteh naprej brez zmage

To soboto so se je ekipa KOŠa odpravila v Solnograd, da bi se pomerila z direktnim sosedom na lestvici. KOŠevci pa se tokrat s smolo na zaključku in občasnimi problemi v obrambi niso mogli uveljaviti proti dobro pripravljenim Solnogradčanom.

BBU Salzburg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 81:67 (21:22, 47:34, 62:51)

Ob začetnem otipavanju so igralci BBU-ja lahko povedli in takoj je bilo jasno, da ne bo enostavno. Šele proti koncu prve četrtine sta pred vsem Peter Papič s košem in dodatnim prostim metom in Žiga Erčulj s tremi trojkami KOŠevce privedla spet v tekmo. Do konca četrtine so varovanci trenerja Dragana Sliškovića z 21:22 prevzeli celo vodstvo.

Popolnoma druga slika se je gledalcem v dvorani in doma pred ekranom (LiveStream preko www.sportonlive.tv) nudila v drugi fazi. V kratki pavzi med prvo in drugo četrtino so KOŠevci očitno zgubili rdečo nit. Medtem ko so igralci BBU-ja s hitrimi protinapadi vedno spet prebili obrambo ali točkovali s trojkami, so KOŠevci vedno bolj obupavali nad močno consko obrambo nasprotnika. Do koša velikokrat ni bilo mogoče priti in tudi z meti iz distance niso bili uspešni.  Po vrhu pa so na poti v sprednjo polovico igrišča, KOŠevci vedno spet izgubili žogo. Gostitelji pa so to izrabili in si do polčasa  nabrali ugodnih 13 točk naskoka (47:34).

Po pavzi je najprej minila minuta brez točk na obeh straneh, preden niso spet Solnogradčani točkovali kot prvi. KOŠevci so medtem globlje prebijali obrambo BBU-ja, hkrati pa je še vedno manjkala sigurnost pri prenosu žoge in predvsem sreča pri zaključkih. Solnogradčani pa so se naprej držali svoje linije. Ob timeoutu sredi četrtine je naskok gostiteljev še naprej znašal +13 točk (53:40). Papič in Soldo sta skrajšala na 53:43, vendar so si KOŠevci v obrabi nabirali eno osebno napako za drugo. Sicer so bili v tej fazi bolj enakovreden trekmec, toda bistvene izboljšave ni bilo. Le nekaj sekund pred koncem tretje četrtine je Lorenz Rattey po lepi podaji zabil žogo in popeljal Solnogradčane z 11-timi točkami prednosti v zadnjo kratko pavzo.

V zadnji četrtini so predvsem osebne napake v obrambi in v napadu (Stažar, Erčulj) začele postajati problem za KOŠevce, saj so jih prav te hromile v obrambi in nasprotniku pripomogle k prostim metom. Pri stanju 70:57 je bilo na uri še 5 minut. KOŠevcem pa se je v napadu naprej zatikalo. Domačini so vedno bolj suvereno odigravali svojo taktiko in zaključevali z lepimi akcijami. Tudi energični napovedi trenerja Dragana Sliškovića v timeoutih 3 minute oz. minuto in pol pred koncem tekme, nista več bistveno vplivali na izidu tekme. Nekaj sekund pred koncem je Andi Smrtnik na liniji za proste mete skrajšal zaostanek, vendar to ni vplivalo na dejstvo, da so se morali KOŠ-evci vrniti domov z jasnim porazom (81:67). Če se lahko zanesemo na zakon serije, potem bo naslednji vikend na domačih tleh izid spet razveseljivejši.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Mislili smo, da bo lahka tekma in naslednja zmaga. Pozabili smo, da lahko v tej ligi vsak premaga vsakega, če nisi stoodstotno pripravljen. Spet smo imeli eno slabo četrtino, katere nismo mogli več popraviti. Škoda, bila bi važna zmaga. Sami sebi delamo življenje težko .

Adrian Benetik, podpredsednik KOŠa: Imeli smo smolo na zaključku vendar to ni bil edini problem. Spet enkrat nam je manjkala stabilnost in tako se je nasprotnik lahko razigral. Preden ne bomo odložili te ene slabe četrtine, bo zmaga na tujem naprej težka. Čestitam BBU-ju k zasluženi zmagi.

04
dec 16

2. Zvezna liga članice: Zmaga v derbiju

V soboto 3.12. je za naše članice bil čas za derbi. V drugi zvezni ligi so v Labotski dolini namreč naleteli na lokalnega sotekmeca BBC Wolfsberg.

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  58:59 (10:17, 30:34, 42:41)

Tokrat je trener Dragan Slišković imel na razpolago 10 motiviranih igralk. Le Melanie Auguszt (zbolela) in Alina Seher (poškodovana) sta manjkali. Naše članice so tokrat hotele uveljaviti nivo treninga tudi v tekmi in so silovito pričele prvo četrtino. Vendar so kar ob začetku povedle članice BBC-ja in hitro vodile s 7:0. Celovčanke pa so jim ostale za petami in obrnile rezltat s hitrimi protinapadi (10:17). V drugi četrtini so imele Wolfsberžanke ponovno  boljši štart in so točko za točko zmanjševale naskok KOŠevk. V obrambi KOŠa nič ni uspelo in gostiteljice so vedno spet priše do lahkih točk iz skokov v napadu. S sireno za pavzo je Jennifer Maier zadela trojko in tako so članice z le še s štirimi točkami naskoka šle v pavzo.

V drugi polovici se je nadaljevalo podobno. Obramba Celovčank je bila počasna in nekoncentrirana. Proti koncu tretje četrtine pa so članice BBC-ja spet prevzele vodstvo (42:41). V zadnji četrtini je za obe moštvi veljalo “vse ali nič”. Številne osebne napake, vedno spet menjajoče vodstvo in navdušeni navijači so razkuhali ozračje v dvorani. 49 sekund pred koncem je semafor kazal 56:57 za KOŠevke. Z uspešnim skokom v obrambi so si KOŠevke priborile žogo in hotele narediti odločilni koš vendar so zgrešile in Wolfsberžanke so povedle z 58:57. Tekma pa traja polnih 40 minut in zadnje sekunde so bile do kraja napete. 3,9 sekund pred koncem so KOŠevke imele met z roba v prednji polovici igrišča. Žoga je prišla v tekmo, KOŠevke so zgrešile vendar v istem trenutku je Susi Rauter ponovno pridobila žogo in z zaključno sireno zadela koš k zmagi z le eno točko razlike 59:58. Tako so članice zmagale tudi drugo tekmo v 2. Zvezni ligi članic in tako v tem razredu ostajajo neporažene.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: Zelo napeta tekma. Na žalost nam spet ni uspelo uveljaviti nivo treninga tudi v tekmi. V naslednjih tednih bomo naprej trenirale obrambo. Kljub temu smo porazile Wolfsberg in zamga je zmaga. Naslednjo soboto hočemo tudi v Extra Ligi osvojiti prvo zmago. Do tedaj pa velja pridno trenirati.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice