18
feb 17

2.ZL: Tretji zaporedni poraz

Preteklo soboto so KOŠevci gostili ekipo D.C. Timberwolves iz Dunaja, kateri so v prvi tekmi na Dunaju podlegli z 90:80. Veljalo je torej doseči revanšo in pridobiti važne točke v boju za uvrstitev v Playoff. Prišlo pa je drugače. KOŠevcem je ponovno manjkala kostanca, Dunajčani pa so odločili tekmo z meti iz distance.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Vienna D.C. Timberwolves  84:108 (22:30, 33:49, 48:68)

Po porazu proti Basket Flamesu, sosedu na lestvici, so varovanci Dragana Sliškovića bili tokrat že pod močnim pritiskom, saj postaja boj za uvrstitev v Playoff vedno bolj napet. Na drugi strani pa so v tej sezoni prav pred domačo publiko dosegli vse dosedajšnje zmage. In s to, v zadnji domači tekmi prekinjeno serijo, so želeli spet nadaljevati.  Tekma se je pričela zadržano. Šele v drugi minuti je kapetan KOŠevcev dosegel prvi koš in domačini so povedli. Odgovor kapetana Wolvesov Philippa D‘Angela pa je sledil od linije za 3 in gostje so prevzeli vodstvo. Do četrte minute je bila tekma nato izenačena. Potem pa so Dunajčani dosegli 8 točk brez presledka in proti koncu četrtine dodali še dve trojki, koš in dva prosta meta. KOŠevci pa v teh petih minutah niso našli nobenega recepta proti ofenzivi gostov, ki so končali četrtino z naskokom osmih točk. (22:30)

V drugi četrtini so se KOŠevci nekoliko opomogli in s tem preprečili, da bi Dunajčani še bolj pobegnili. V zadnjih treh minutah pa so bili gostje ponovno uspešni iz distance in povišali na 33:49.

V začetku tretje četrtine so gostje  dosegli 9 točk brez presledka. Nato pa je domačinom le uspelo nekoliko zaustaviti razigrane goste in preprečiti do takrat tako uspešne mete iz distance. Toda KOŠevci na drugi strani niso izkoristili svojih priložnosti v napadu in tako tudi niso mogli zmanjšati prednosti Dunajčanov. Z zaostankom že 20ih točk so šli v zadnjo četrtino. (48:68)

KOŠevci so se tudi v zadnji četrtini vneto borili naprej. Občasno so skušali odigrati tako imenovani „full court press“ in so se Dunajčanom postavili v bran preko celega igrišča. Vendar so gostje z lepimi podajami presegli tudi to oviro in spet in spet zadevali trojke. Zaradi visokega naskoka so se Wolvesi ob koncu osredotočili na napad. To je sicer tudi KOŠevcem dalo možnost za uspešnejše napade in so lahko v tej četrtini dosegli največ točk (36). Niso pa mogli preprečiti, da bi Dunajčani kronali svoj „big score game” in v zadnji minuti prebili mejo stotih točk. Za zaključek pa so dosegli še dve trojki  (skupno 16) in dva prosta meta. Končni rezultat pa se je glasil 84:108.

KOŠevci s tem naprej izgubljajo prednost za vstop v Playoff, ki so si jo priborili še v starem letu 2016. Sicer zasedajo naprej osmo mesto na lestvici in bi se tako trenutno uvrstili v Playoff, vendar so jim Basket Flamesi, ki so ta vikend bili brez tekme, naprej za petami in zaostajajo le za dve točki. Naslednji teden torej pri „tekmi na tujem doma“ velja premagati mestnega sotekmeca Wörthersee Pirate in s tem ostati v dirki za Playoff.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Tomberwolvesi so danes bili telesno močnejši in veliko bolje razpoloženi kot mi. Zadeli so veliko število trojk, nam pa ni uspelo, da bi jih zaustavili.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Danes je zmagala ekipa, ki je imela boljši izkupiček metov in je v obrambi naredila manj napak. Timberwolvesi so zasluženo zmagali.

David Geisler, igralec Timberwolvesov: Vedeli smo, da KOŠ doma igra močno in prišli smo na tekmo s pravilnim fokusom. Udejanjili smo naš Gameplan in zasluženo zmagali.

Hubert Schmidt, trener Timberwolvesov: Lahko smo udejanjili naš Gameplan. KOŠu je v napadu uspelo le malo. To in dobri izkupiček metov sta bila ključ k zasluženi zmagi.

beri naprej … komentarji (0)
18
feb 17

ExtraLiga: Močna tekma proti prvemu na lestvici

V soboto 18. februarja so KOŠevke v Celovcu gostile ekipo ŽKD Ledita, ki je trenutno neporažena prva na lestvici. Kljub premoči nasprotnic pa so KOŠevke odigrale dobro tekmo.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ŽKD Ledita  41:75 (10:16, 23:34, 35:53)

Naše članice so pričele zelo koncentrirano in povedle. Do sredine prve četrtine sta ekipi igrali na isti ravni. Na žalost pa KOŠevke v obrambi niso bile dovolj agresivne in tako je Ledita lahko prevzela vodstvo. Vedno znova so Slovenke presenetile naše članice z močno obrambo. Celovčanke pa so kljub temu odigrale konsekventno in se borile za vsako točko. To se je kazalo tudi v rezultatu po prvi četrtini, Ledita je namreč dosegla le 6 točk naskoka. (10:16)

V drugi četrtini se je kazala podobna slika. Žal je obramba Ledite KOŠevkam naprej delala preglavice. Zaradi nekaterih izgubljenih žog KOŠa pa so Slovenke dosegle lahke koše. Celovčanke se vendar niso vdale in se borile na vse moči. Številne lepe kombinacije v napadu pa so do polčasa gostinjam le pripomogle do večjega naskoka (23:34).

Po pavzi so se KOŠevke skušale približati nasprotnicam s consko obrambo. Uspelo jim je tudi, da so se nekoliko bolje zoperstavile močni obrambi Ledite. Vendar so bile rezultat te igre številne osebne napake in prekinitve na obeh straneh. Ekipi Ledita pa je uspelo vodstvo povišati še za 7 točk (35:53).

V zadnji fazi tekme so KOŠevke še enkrat poskusile vse. Vendar so ob tem času bile že štiri igralke obremenjene z osebnimi napakami. Proti koncu je KOŠevkam dobesedno zmanjkalo sape in morale so kloniti vodečim na lestvici z 41:75.

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: V prvem polčasu smo igrale zelo lepo košarko in presenetljivo dobro držale korak. Žal pa nam je obramba Slovenk delala velike težave. Na podlagi močne tekme proti močnim nasprotnicam pa bomo na vsak način lahko napredovale.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
16
feb 17

Pozdravi iz Amerike

Najmlajši igralec KOŠeve članske ekipe Florian Ponholzer se je decembra za pol leta odpravil v ZDA. Tam najstnik stanuje pri gostujoči družini „Wernil“ in obiskuje višjo šolo „Sandra Day O’Connor High School“ kjer tudi trenira in igra s šolsko košarkarsko ekipo „O’Connor Panthers“. Ta teden smo dobili pošto od Floriana iz San Antonija:

Pozdravljeni!

Tukaj treniramo dvakrat na dan, prvič med poukom in drugič po šoli. Šola me je od prvega dneva naprej zelo dobro sprejela. Tudi s soigralcem se razumem zelo dobro in dobim veliko igralnih minut. Treningi so mi zelo všeč, ker veliko treniramo met in hitrost. Moja gostujoča družina je zelo prijazna in me je od prvega trenutka sprejela kot člana družine. Seveda tudi tukaj navijam za KOŠ in preko spleta spremljam kaj se dogaja. Izkoristil pa sem tudi že priložnost in si ogledal tekmo NBA „San Antonio Spurs vs. Toronto Raptors“  kjer sem lahko v živo doživel prvega Avstrijca v NBA Jakoba Pöltlna. V priponki vam pošiljam nekaj utrinkov mojega vsakdana v San Antoniju, vam pa želim vse najboljše za nadaljno sezono in kmalu nasvidenje.

Lep pozdrav iz ZDA, Florian

objavljeno v: novice
13
feb 17

2.ZL: 15 dobrih minut je pre malo

Potem, ko se je proti Dornbirnu končala serija zmag na domačih tleh, so KOŠevci preteklo nedeljo na Dunaju hoteli prekiniti serijo porazov na tujem. Z le eno dobro četrtino pa to na žalost ni uspelo

Basket Flames : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  77:71 (25:14, 41:32, 63:47)

Od poraza doma proti Dornbirnu so KOŠevci vedeli, da se morajo dobro ogreti, če hočejo tekmo začeti s polno paro. Vsekakor pa so proti Flamesom na Dunaju od vsega začetka imeli težave. Gostitelji so povedli in v šesti minuti vodili že s 17:8. Z Gavraničem na čelu so Dunajčani prvo četrtino odločili s 25:14 zase in s tem položili temeljni kamen za zmago.

V drugi četrtini so KOŠevci odigrali bolj skoncentrirano. Predvsem Peter Papič, ki je bil ta večer najboljši strelec KOŠa (19), je blestel z lepimi akcijami in zaključki. Celovčani so lahko drugo četrtino tesno odločili zase (16:18) vendar so šli v odmor z zaostankom devetih točk (41:32)

Po pavzi so KOŠevci nasprotniku najprej ostali za petami, preden domačini niso z devetimi zaporednimi točkami oddrveli na 57:41. Nato pa so se KOŠevci osredotočili na obrambo in Dunajčanom niso dopustili izgradnje naskoka. (63:47)

Kdor pa je mislil, da je tekma s tem odločena se je motil. KOŠevci so v obrambi zabarikadirali pot do koša in v napadu blesteli s 14imi točkami brez premora ter z dodatno trojko dve minuti pred koncem prevzeli vodstvo. Ob tem času pa je Jakob Stražar zaradi petih osebnih napaka sedel že 6 minut na klopi. Agresivna obramba pa je terjala nadaljne žrtve. Zaporedoma so v zadnjih dveh minutah morali zapustiti igrišče zaradi petih favlov Vjeran Soldo, Andi Smrtnik in Žiga Erčulj. Medtem, ko so gostitelji izkoristili proste mete, pa oslabljenim KOŠevcem ni uspelo zadeti odločilnih metov. Basket Flamesi so s ponovno devetimi točkami brez presledka prevzeli vodstvo in tekmo s 77:71 odločili v svojo prid.

S porazom proti Basket Flamesom (9), ki so direktni zasledovalec KOŠevcev (8) na lestvici, pa počasi postaja nevarno tudi za uvrstitev v play-off. Dunajčani so namreč le še dve točki, se pravi eno zmago, za KOŠevci.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Borili smo se do konca vendar nam trenuto enostavno manjka konstantna forma. Samo v kratkih fazah nam uspe odigrati našo igro. V 15ih dobrih minutah pač ni možno dobiti tekme, ki traja 40 minut.

Christian Kreidl, trener Flames: Bila je tekma z mnogimi vzponi in padci. Gotovo ni bila najlepša tekma sezone, vendar smo veseli, da smo lahko kljub temu zmagali.

11
feb 17

ExtraLiga: Smola, spodrsljaji, polomija

S samo sedmimi igralkami se je trener Marcell Smolej odpravil na Hrvaško v Varaždin. Že odsotnost številnih igralk iz zdravstvenih in poklicnih razlogov je bil slab predznak, KOŠevke pa je ta večer zasledovala še smola..

ŽKK Vini : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  65:35 (22:12, 37:17, 49:24)

Po treh urah vožnje so Celovčanke dosegle dvorano, kjer se je ogrevalo že 12 motiviranih igralk Vidnija. Ko se je ob 19:30 začela tekma pa so bile tudi KOŠevke pošteno motivirane. Stisko zaradi prekratke klopi so skušale spremeniti v vrlino in s consko obrambo pripraviti nasprotnicam čim več težav. Z dobro in hitro rotacijo so Korošice Hrvaticam zaprle pot do koša. Toda domačinke so bile z meti iz distance uspešne in do konca prve četrtine povedle z 22:12.

V drugi četrtini so se KOŠevke naprej upirale, vendar je koš bil kot zabarikadiran. Kopičile so se neizkoriščene priložnosti  in odbite žoge. In tako je bil rezultat ob polčasu že precej demotivirajoč (37:17).

Toda Celovčanke so kljub visokemu vodstvu domačink po odmoru pokazale moralo. V tretji četrtini so se spomnile svojih vrlin in tudi v napadu odigrale bolj efektivno. Med tem ko je obramba delovala dobro žoga v napadu naprej ni hotela skozi obroč. Igralke Vidija pa so imele še naprej težave s consko obrambo Celovčank, kar pa so izenačile z meti iz distance.  V dokaj izenačeni četrtini so igralke Varaždina vodstvo lahko izgradile za le 5 točk. (49:24)

V zadnji četrtini je veljalo držati rezultat in še enkrat pokazati dobro igro in se po možnosti še bolj približati domačinkam. Toda za gostinje  je na žalost še naprej ostajal koš nepremagljiva ovira. Igralke iz Varaždina pa so tako tekmo jasno odločile zase (65:35).

Patricia Struhar, kapetanka: Zelo močna tekma, na žalost pa žoga ni hotela skozi obroč. Z boljšim iztržkom metov bi tekma potekala bolj tesno, z daljšo klopjo morda celo v našo prid. Dobro smo prodirale do koša in vse igralke so se upale točkovati. Zelo sem zadovoljna s tekmo na sebi, z rezultatom pa seveda manj. Hvala trenerju Marcellu, ki nas je spremljal na dolgi poti.