16
mar 15

Teden uspehov – 8 tekem, 8 zmag

Ekipe KOŠ Posojilnica Bank Celovec so pretekli teden v šestih razredih odigrale 8 tekem in pri tem odnesle 8 zmag.

pod12

Kolo zmag so v ponedeljek načeli mladi igralci pod12, ki so dobesedno potopili Pirate, slavili deveto zmago sezone in naprej ostali neporaženi.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  111:22 (29:13, 66:17)

Članice Koroška liga

Še preden je ekipa U12 končala tekmo so v Beljaku šle na parket članice, ki so v Koroški ligi nastopile proti Raidersom. Tudi pri tej tekmi se je nudila podobna slika. Varovanke trenerja Radovića so brez problemov odnesle zmago.

Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  31:78 (7:16, 8:37, 16:63)

Člani Trim/Hobby

Tudi še v ponedeljek je Trim/Hobby ekipa v Celovcu nastopila proti SP Feldkirchen in tudi zmagala z lahkoto.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  72:54 (16:15, 37:29, 53:48)

Člani Koroška liga

V sredo so se člani z samo šestimi igralci odpravili v Feldkirchen da bi se pomerili pri tekmi v Koroški ligi. Njimi pa je, kot že pri tekmi proti Wolfsbergu (ena točka razlike), bila naklonjena sreča. Od desetih točk prednosti ob polovici sta ostali le dve, ki pa sta zadostovale za zmago.

Sparkasse Feldkirchen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  70:72 (19:17, 31:41, 52:55)

pod19

Popolnoma zasluženo zmago, pri kateri bi razlika v rezultatu lahko izpadla tudi veliko višja, so v domači dvorani v Mladinskem domu v četrtek odnesli igralci pod19 proti Radentheinu.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein Garnets 68:54 (22:7, 40:17, 51:40)

Tudi proti Radentheinu, vendar na tujem, so v petek ponovno odnesli zmago domov člani v Koroški ligi. Tokrat jim je bilo na razpolago spet devet igralcev kateri so do konca obdržali živce in premagali nasprotnike, ki so se v tretji četrtini še enkrat nevarno približali.

WSG Radenthein Garnets : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  81:62 (10:28, 24:43, 42:56)

Članice 2. Zvezna liga

Teden zmag pa so v nedeljo kronale članice pri turnirju v 2. zvezni ligi. Z močno obrambo in zvitimi napadi so v prvi tekmi lahko nepričakovano premagale doslej prve na lestvici UBI Graz. Pri drugi tekmi proti Mattersburgu je ekipa imela nekoliko težke noge od prve igre. V drugem polčasu pa so se dekleta še enkrat zbrala in premagala tudi Mattersburg in s tem zasedla prvo mesto na lestvici.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBI Graz  43:40 (11:8, 18:15, 29:22)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  45:26 (8:7, 18:12, 35:21)

objavljeno v: 2. Zvezna liga člani članice fantje Koroška liga Koroška liga mešano novice pod12 pod19 trim
beri naprej … komentarji (0)
28
feb 15

2.ZL: Prvenstvo zaključeno

Za člansko ekipo KOŠ Posojilnica Bank Celovec je tekma proti Beljaku bila zadnja v tej sezoni, kajti uvrstitev v play-off ni uspela. Na žalost pa tudi za zaključek sezone ni bilo zmage.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Panaceo Raiders Villach  65:74 (8:15, 29:43, 46:61)

Tekma se je začela z dobro obrambo na obeh straneh, po prvih petih minutah ni bilo videti veliko košev (3:5). Nato pa so gostje pospešili, četrtina se je končala z 8:15.

Tudi v nadaljevanju so bili Beljačani uspešnejši in v četrti minuti vodili za 15 točk. Kljub naporu domačinom ni uspelo bistveno izboljšati rezultata. V odmor so se podali z 29:43.

KOŠu tudi v tretji četrtini ni našel recepta da bi nadigral nasprotnika in zmanjšal zaostanek, kot je bilo razvidno iz rezultata (46:61). Šele v zadnji četrtini je igralcem trenerja Radovića uspelo nekoliko polepšati rezultat. Razliko v koših so zmanjšali na 9 točk. Končni rezultat se je glasil 65:74.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Čez tri četrtine se je videlo da sezona gre proti koncu. Z samo eno dobro četrtino ne moreš biti uspešen.

Stacey Nolan, trener Raiders: Delo trenerja Radovića je, če upoštevamo finančne možnosti kluba, zelo dobro. Tudi moštvo je dobro igralo. Za nas pa je sedaj važno, da obdržimo smer in se dobro pripravimo na play off.

Top Scorer KOŠ: Primc A. (24), Smrtnik A. (20), Kunc A. (15)
Top Scorer Raiders: Gaidys P. (18), Kelley T. (15), Gross N. und Carr M. (13)

28
feb 15

KOŠ občni zbor 2015

V petek pred, na žalost, zadnji tekmi v 2. ZL je KOŠ Posojilnica Bank vabil na občni zbor pri katerem se je volil tudi novi odbor, ki pa je v glavnih funkcijah ostal nespremenjen.

Poleg odbornikov in kooptiranih članov kluba sta se znašla med gosti tudi generalna konzulka Republike Slovenije Dragica Urtelj in nadzornik Aleksander Tolmaier. Blagajničarka Gerlinde Nadrag-Blajs in predsednik Miha Seher sta navzočim prezentirala delo in uspehe kluba, obračun za zadnji sezoni in proračun za naslednjo. Številke finančno in za delo z naraščajem so vseskozi pozitivne, kako bo šlo naprej v 2. zvezni ligi pa se bo razpravljalo na posebni seji. Preden se je dala razrešnica staremu odboru je nadzornik potrdil pravilnost ob- in proračuna. Stari odbor pa je soglasno bil izvoljen tudi za novega. Tako se glavne funkcije v naprej razdelijo kot doslej.

zadaj iz leve: namestnica blagajnčarke Annemarie Samonig, blagajničarka Gerlinde Nadrag-Blajs, odgovorni za fanklub Fabijan Benetik, športni vodja Štefan Hribar, nadzornik Aleksander Tolmaier

spredaj iz leve: Eda Velik, podpredsednik Adrian Benetik, predsednik Miha Seher, tajnica Jana Velik, kooptiran član odbora Jože Blajs, generalna konzulka Republike Slovenije Dragica Urtelj

objavljeno v: novice
22
feb 15

2.ZL: Poraz proti favoritu

Kljub temu, da sta se v ekipo vrnila Peter Papič in Aleš Kunc KOŠ proti premočnim Dunajčanom ostane brez šans.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Vienna D.C. Timberwolves 78:102  (18:28, 47:48, 57:74)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec se je do sedme minute v prvi četrtini enakovredno kosal s favoriziranimi gosti z Dunaja, kar se je kazalo v rezultatu 15:15. Šele v zadnjih dveh minutah je uspelo Dunajčanom povečati svojo prednost (18:28).

Toda varovanci trenerja Radovića niso obupali, pač pa z velikim elanom in prizadevnostjo popravili rezultat do pete minute druge četrtine na 37:38, nato pa se do konca prvega polčasa dobro držali in šli v odmor s 47:48. S tem so to drugo četrtino zmagali z 29:20!

Po odmoru je ekipa Timberwolves takoj prevzela iniciativo in pokazala svojo premoč, saj je trenutno na drugem mestu lestvice. V najkrajšem času so gostje šli jasno v vodstvo in tretjo četrtino odigrali prepričljivo (57:74).

Tudi v zadnjih 10 minutah se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Nasprotnik Vienna D.C. Timberwolves je prednost zadržal do konca. Končni rezultat se je glasil 78:102.

Stefan Hirabar (športni vodja KOŠ): Čestitamo gostom k zmagi. Nismo mogli izčrpati maksimum, ker je še vedno nekaj igralcev zdravstveno načetih.

Hubert Schmidt (trener Timberwolves): KOŠ nam je v prvi polovici z dobrimi zadetki naredil zelo težko. V drugem polčasu smo branili bolje in KOŠevci so postajali utrujeni tako, da smo zasluženo visoko zmagali.

Top Scorer KOŠ: Primc (21), Kunc (17), Hercegovac (17)

Top Scorer Timberwolves:  Palaković (22), Krolo (17), Cosić (17)

22
feb 15

WU16: Zadovoljne kljub porazu

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  28:83 (6:27, 8:43, 16:69)

Punce pod 16 so v soboto na domačih odigrale prvo tekmo sezone proti BBC Wolfsberg. Ni bilo enostavno držati pod kontrolo reprezentanko Evo Fellner, ki je sama dala 38 točk. Srečanje se je jasno končalo za Wolfsberg z rezultatom 28:83.

Martina Rauter (trenerka): Kljub temu sem zelo zadovoljna s celotno ekipo. Borila se je do zadnje minute. Zdaj pa leži fokus na “pod 15″ turnirju 14. marca v Wolfsbergu. Modra pa uspe revanša.

objavljeno v: dekleta novice pod16