13
dec 18

3X3 turnir v Špitalu

Že preteklo nedeljo 09.12.2018 so KOŠevci pod 14 nastopili v turnirju 3X3 v Špitalu.

KOŠ 1: Seher Julian, Wein Dariyan, Mazaris Phillipos, Mazaris Loukas
KOŠ 2: Ogris Matejo, Hribar Jona, Stern Stefan, Murić  Edis

Pri prvem 3X3 turnirju tekoče sezone je KOŠ nastopil z kar dvema ekipama. Zelo mlada Ekipa KOŠ-2 je zasedla 9. mesto od 12 ekip. Prva ekipa KOŠa pa je v napetem finalu proti ekipi WÖP-1 dala vse od sebe vendar ob koncu podlegla in tako postala podprvak. Tretje mesto pa je zasedla druga ekipa Piratov WÖP-2, tako da so vsa tri mesta na stopničkah zasedle Celovške ekipe.

Stefan Hribar, športni vodja: Odlično odrezanje naših ekip. Ekipa 2 je še zelo mlada in je lahko kljub temu zasedla 9. mesto. Ekipa KOŠ-1 pa je le tesno zgrešila naslov prvaka. Čestitam vsem igralcem.

objavljeno v: fantje novice pod14
beri naprej … komentarji (0)
11
dec 18

ZL2: Članice zapravile senzacijo

V soboto 8.12.2018 je doslej neporažen favorit UBI Graz gostoval pri KOŠu v Celovcu. Celovčanke pa niso presenetile le publiko, ampak tudi nasprotnice. V drugem polčasu pa so senzacijo na žalost dale iz rok.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBI Graz  51:75 (14:20, 32:35, 43:57)

Zbrano in brez napak se je začela tekma. Celovčanke so imele dober štart v tekmo, zaostaviti jih je bilo možno le s favli. Vendar so v obrambi Štajerkam dopustile preveč skokov. V drugi četrtini so se KOŠevke razigrale. Hitri prodori, bliskovit prenos žoge in dobra obramba, pred vsem na skoku, so privodili do samo treh točk zaostanka ob polčasu (32:35).

Potem pa je prišla druga plovica. Celovčanke so bile kot izmenjene in to ne v pozitivnem smislu. Manjkajoče skoke, slabo obrambo in slab izkupiček metov so nasprotnice hladnokrvno izkoristile. Predvsem v obrambi so KOŠevke bile vedno tik prepozne in tako so pokasirale številne zadetke Štajerk. S slabo igro v drugi polovici so naše članice zpravile šanso zmage proti najmočnejši ekipi lige, ki bi bila majhna senzacija. Končni rezultat 51:75 za UBI Graz.

Patricia Struhar, kapetanka: Prva polovica je bila dobra, čeprav smo delale napake sta nas dobra obramba in hitri napad držala v tekmi. V drugi polovici pa smo, predvsem v obrambi, izgubile rdečo nit. V naslednji tekmi moramo igrati konstantno preko 40 minut, ne le 20 minut.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
10
dec 18

ÖMS MU16: KOŠ naprej neporažen

Pri avstrijskem prvenstvu ÖMS KOŠevi fantje naprej ostanejo neporaženi. In tudi pri tekmi proti topničarjem so spet srečali nekdanjega KOŠevca – Vincenza Maderja.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Oberwart Gunners  111:66 (29:19, 53:34, 77:50)

Po izenačenem začetku tekme se je domača ekipa KOŠevcev lahko hitro odstranila od telesno šibkejšega nasprotnika. Potem, ko so si slovenski košarkarji hitro priigrali ugeden naskok, so lahko preizkušali tudi nove taktike, ki jih hočejo uporabiti pri naslednjih tekmah. Ob Polčasu so KOŠevci pred domačo publiko vodili že z 53:34. V drugem polčasu pa naši fantje niso mogli tajiti težkih nog, ki so jih imeli zaradi napornega tedna pri šolskem prvenstvu, kjer so zasedli peto mesto. V zadnji četrtini so  zato jemali pretežno mete iz distance, in pokazali, da jim tudi tile dobro ležijo. Z jasnim končnim rezultatom 111:66 so KOŠevci premagali tudi tretjo ekipo prvoligaškega kluba. Sedaj pa imajo KOŠevci, vsaj pri ÖMS, pavzo do 13.01.2019 ko bodo doma gostili ekipo Traiskirchen Lions.

Valentin Pasterk, kapetan: Zelo se veselimo tretje zmage in dobrega napredovanja pri prvenstvu. Sedaj imamo malo pavze po božiču pa spet s polno paro naprej, tekme ne bodo postale lažje.

objavljeno v: fantje novice pod16
09
dec 18

2. ZL: KOŠ v derbiju podlegel Beljaku

KOŠ se je v desetem krogu prvenstva peljal na derbi v Beljak. Derbi je vedno nekaj posebnega, tokrat pa še bolj, ker Celovčani na terenu srečajo bivšega igralca KOŠa, Žigo Erčulja. Tokrat so KOŠevci morali nastopiti brez Jana Razdevška, ki se je pri zadnji tekmi poškodoval, v ekipo pa se je končno vrnil Toman Feinig.

Panaceo Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 99:76 (27:22; 48:38; 77:49)

Po skoraj dveh igranih minutah je kot prvi zadel Kralj, z njegovo trojko je KOŠ prevzel vodstvo. Nato so zadevali izmenjalno. V tretji minuti je Beljak izenačil (7:7) in nato prevzel vodstvo. KOŠu je še dvakrat uspelo izenačiti, a po desetih igranih minutah je ekipa iz Beljaka vodila 27:22. V drugi četrtini so Beljačani vodstvo držali naprej, po štirih minutah se je KOŠ z zadetkom Feiniga približal na eno točko (32:31). V nadajevanju je sreča pri metu bila na strani domačinov, oddaljili so se na +12. Pol minute pred koncem prve polovice je Fižuleto zabil žogo, tako so slovenski košarkarji šli z desetimi točkami zaostanka v pavzo – 48:38.

Po pavzi je KOŠ popustil v koncentraciji, Raidersi pa so igrali polno energije in vodstvo naprej povišali. KOŠevci so zgrešili veliko metov, izgubljali žoge in nasprotniku s tem olajšali igranje. Po štirih minutah so Beljačani vodili s 25 točkami razlike (68:43). Do konca tretje četrtine so domačini povišali na 77:49. Tudi zadnjih deset minut se slika ni spremenila. Trener Slišković je pustil igrati najmlajše člane ekipe. Nasprotnik je začasno vodil že z 30 točkami razlike, vendar se je KOŠ še enkrat lahko približal. S trojko Pasterka se je štiri minute pred koncem tekme razlika zmanjšala na -22 (85:63). Zadnje minute pa je Beljak še enkrat pokazal svojo moč. Tekma se je končala 99:76.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Imeli smo slab dan. Igrali smo zelo nedisciplinirano in s takšnim pristopom ne moremo nobenega premagati.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Zdaj, ko je kader kompleten, mora vsak najti svojo vlogo v ekipi. Posebno sem vesel, da se je vrnil Toman. Že v tej tekmi je pokazal, da nam bo lahko dobro pomagal. Danes so samo najmlajši v zadnji četrtini igrali borbeno in dobro.

07
dec 18

#recap: XU12 potopila BBC Wolfsberg

Ta teden je KOŠev naraščaj, razen šolskega prvenstva (poročilo sledi), odigral le eno tekmo. Ekipa XU12 je v domači dvorani v Šentpetru gostila ekipo BBC Wolfsberg, katera pa je ostalo povsem brez možnosti.

XU12 –KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  72:18 (16:8, 40:10, 58:10)

Ponovno odličen nastop naših mladih košarkarjev, ki nasprotniku niso pustili možnosti. Z odlično obrambo in bliskovitimi napadi so odigrali zelo kvalitetno tekmo in tako že ob polčasu nadigrali nasprotnika s tridesetimi točkami naskoka (40:10). Tako so vsi igralci dobili priložnost da se dokažejo na parketu in to so tudi storili. Razen Timota Jelena so se lahko vsi uvrstili med strelce. On pa je blestel s številnimi ukradenimi žogami in z lepimi asisti indirektno tudi poskrbel za številne koše. V tretji četrtini gostje sploh niso prišli do koša in tudi v zadnji četrtini se niso mogli več ubraniti jasnega poraza. S končnim rezultatom 72:18 so mladi KOŠevci slavili tretjo zmago in so s tem trenutno neporaženi na vrhu lestvice.

Andi Smrtnik, trener: Letos imamo globoki kader s številnimi enakovrednimi igralci. Tako lahko tudi po menjavah igramo naprej na visokem nivoju in vsak je zmožen da točkuje. Lahko samo čestitam. Bravo, tako naprej!

objavljeno v: mešano novice pod12