22
okt 18

BL2: Članice zmagale drugo tekmo

Že na drugi tekmi sezone so naše članice na tujem osvojile prvo zmago.

BK Mattersburg Rocks : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  60:64 (14:10, 31:29, 51:49)

Na drugi tekmi sezone so članice KOŠa lahko osvojile prvo zmago sezone. Proti deloma telesno močnejšimi Gradiščankami so KOŠevke ob začetku imele težave v obrambi. Z visokim številom zadetkov in hitrimi potezami pa so Celovčanke šle z le dvemi točkami zaostanka v odmor. Po izenačeni četrtini pa so članice v zadnji četrtini prižgale turbo. S številnimi ukradenimi žogami, hitrimi prodori in dobrim izkupičkom metov iz distance so si naša dekleta zagotovila prvo sporno vendar zasluženo zmago sezone. Končni rezultat se je glasil 60:64.

Patricia Struhar, kapetanka: V prvi polovici nismo bile dovolj zagrižene v obrambi in smo tako dobile številne lahke koše. Predvsem v zadnji četrtini pa smo nujno hotele prvo zmago in jo pridobile z močno timsko igro.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
beri naprej … komentarji (0)
20
okt 18

2. ZL: Jasen poraz v Mattersburgu

V soboto so se člani KOŠa skupno s članicami odpravili v Mattersburg na prvo tekmo sezone na tujem. Tudi tokrat so Celovčani morali igrati brez Razdevška in Erschena, poleg tega pa sta manjkala tudi Mićković in Babić. Tako so mladi lahko spet nabrali izkušnje v drugi zvezni ligi.

Mattersburg Rocks : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 109:51 (31:14; 55:28; 85:38)

Že s prvim napadom so igralci Mattersburga prevzeli vostvo, a hitro je KOŠ lahko izenačil (5:5). Nato pa domačini vodstva niso več dali iz rok. KOŠevci so nekajkrat izgubili žogo in tako se je prva četrtina končala 31:14 za Gradiščane.

Tudi v drugem delu prve polovice so domačini veliko zadeli in naprej nabirali točke. Dva zadetka Ponholzera, trojka Pasterka in zabijanje Fižuleta so privedli do približanja Celovčanov, vendar nasprotniki niso popustili. Zadnjih 30 sekund prve polovice so pridobili kar 7 točk in tako šli v pavzo s 55:28.

Po pavzi se slika ni spremenila. KOŠevci so zgrešili nekaj metov in večkrat izgubili žogo, igralci Mattersburga pa so igrali močno (85:38). Tudi v zadnji četrtini so Gradiščani naprej pokazali, da so bili zasluženo favorit tega srečanja. Tekma se je končala 109:51 za Mattersburg.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: »Pričakovali smo trdo in močno igro, kajti Mattersburg ima kot vsako leto zelo kvalitativen kader in dolgo klop. Nam sta tokrat manjkala še Miloš in Adrian. Premoč nasprotnika se je pokazala že po prvih minutah. Proti močni obrambi nismo našli recepta. Potem smo še prišli v stisko zaradi favlov in tako je nasprotnik vodstvo še povišal. S petim favlom Lovrota je moral zapustiti igrišče še naš edini center in temu primerno je bil tudi končni rezultat. Mladi so dobili možnost, da odigrajo in spoznajo tudi močnejše nasprotnike. Dobro so se borili. Sedaj pa upamo, da bomo čim prej kompletni.«

15
okt 18

BL2 članice: Poraz proti favoritom

Pri prvi tekmi sezone so naše članice naletele na letošnjega favorita DBBC Graz iz Štajerske in so v drugi polovici dokaj jasno podlegle.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : DBBC Graz  30:67 (7:13, 15:30, 20:46)

Čez počitnice so se naše članice ojačile. Barbara Honsig-Erlenburg se je vrnila iz Gradca, Kathrin Falgenhauer je končala pavzo in Elma Voljevica se je pridružila iz Trga. KOŠevke so koncentrirano pričele tekmo, saj so nujno hotele zmago za začetek sezone 2018/19. Zaradi razlike velikosti so Korošice vendar morale metati iz distance. Če tudi so se lahko dobro razkrile pa je izkupiček metov ostal skromen. Tako telesno šibkejše Celovčanke niso mogle držati korak z ekipo iz Gradca. Do tretje četrtine so naša dekleta tekmo lahko držala odprto, potem pa so igralke DBBCja izkoristile telesno nadmoč in tako KOŠevke premagale z jasnim rezltatom 30:67.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost zaradi slabega izkupička metov tekmo nismo znale držati odprto. Kljub temu smo si razigrale veliko dobrih priložnosti. Upam da bomo lahko nadgradile našo formo in kmalu zabeležile prvo zmago.

14
okt 18

2.ZL: Začetek sezone pokazal velik potencial

V nedeljo, 14.10.2018, so člani KOŠa doma igrali proti Piratom Vrbskega jezera. S tem mestnim derbijem je bilo zagotovljeno, da bo prva tekma sezone zelo napeta.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten 58:68 (12:17, 37:39, 50:56)

Srečanje med mestnima tekmecema se je začelo v prid gostov, ki so s trojko takoj prevzeli vodstvo. Varovanci trenerja Sliškovića sicer niso popustili, a žoga ni šla v koš, celih štiri minut ni bilo zadetka. Šele v zadnji minuti je KOŠ zopet zadel (12:17).
V drugi četrtini so se mladi KOŠevci ujeli in tudi bolje točkovali (16:19). Tekma je postala izenačena. S trojko novega igralca Erika Kralja so se člani KOŠa približali Piratom na eno točko. Nato so gusarji spet točkovali in povišali skok, a mladi Valentin Pasterk je imel dobre živce in zadel trojko. 46 sekund pred koncem četrtine so slovenski košarkaši prvič prevzeli vodstvo s 35:34. Prvi polčas se je kočal 37:39.

V prvih minutah tretje četrtine je tekma potekala precej izenačeno, kar je kazal tudi semafor (44:44). Nešteto nezadetih prostih metov na KOŠevi strani je privedlo do višje prednosti Piratov in k rezultatu ob koncu tretje četrtine (50:56).
Pet minut pred koncem tekme so se Pirati oddaljili za deset točk (56:66). Napake, ki so se vrstile na strani KOŠa, pa seveda niso pripomogle k izboljšanju rezlultata. Trener Slišković je ob koncu še dal mladim igralcem priložnost, da pridobijo izkušnje v drugi zvezni ligi. Tako se je prvi sezonski dvoboj končal v prid Piratom Vrbskega jezera z 58:68.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: »Z danajšnjim rezultatom nismo nezadovlji, ampak škoda, da se ob koncu ni izšla zmaga.«

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: »Pokazali smo, da smo zmožni tudi z oslabljeno ekipo igrati na visokem nivoju. Na koncu so bile odločilne malenkostne napake, kot na primer izkupiček prostih metov. A vseeno smo videli, da dobro harmoniramo, in posebno Lovro in Erik sta se dobro uživela v našo ekipo.«

Andreas Kuttnig, športni vodja Piratov: »Nervozen začetek v borbenem derbiju, a na koncu sma zasluženo zmagali.«

11
okt 18

Dve novi pridobitvi tik pred štartom sezone

Iskanje dobrih legionarjev je letos dolgotrajno in mučno kot že dolgo ne, pred vsem, ker je treba nabrati celo novo trojico. Dva dni pred štartom sezone pa so KOŠevci sedaj lahko pokrili poziciji 2 in 4 (bek in krilo). „Pravega“ centra pa Celovčani slej ko prej nimajo

Potem, ko so odšli vsi legionarji pretekle sezone in je pogodba z Robertom Abramovićem spodletega je športni vodja Štefan Hribar nenehno iskal naprej. Samo nekaj dni pred sezono pa je lahko pridobil dva nova igralca.

Na poziciji 2 (bek) bo v sezoni 2018/19 za KOŠevce igral Erik Kralj. 21 letni Slovenec iz Ljublajne (190cm/97kg) je nazadnje igral za KK Prebold. Kralj bo v KOŠevi ekipi predvsem razbremenil mladega Jana Razdevška in Tomana Feiniga, ko se ta vrne.

Na poziciji 4 (krilo) pa bo letos igral Lovro Fižuleto. 25 letni Slovenec iz Celja (200cm/94kg) je pretklo sezono igral za KK Brinox Medvode v 2 SKL kjer je povprečno pobral 6 skokov in dal 10 točk. Pri KOŠu pa bo, vsaj za začetek sezone, verjetno moral prevzeti tudi funkcijo centra.

Naprej v ekipi ostane lastni naraščaj okoli kapetana Andija Smrtnika. Mladi point guard Jan Razdevšek ter Christian Erschen in Volkan Özdemir.

Stefan Hribar, športni vodja: Ne spomnim se sezone kjer smo tako dolgo iskali primerne legionarje, in celo sedaj moramo sezono začeti brez „pravega“ centra. Kralj in Fižuleto pa sta hitro našla priključek in odlično harmonirata s celotno ekipo.  Štejem pa kot vedno tudi na mladino iz lastnega naraščaja, kapetana Andija Smrtnika in vesel sem, da so v ekipi ostali Jan, Volkan in Christian. Vrnitev Tomana Feiniga sredi sezone pa je sevada posebej lepa. V nedeljo 14.10. je prva preizkušnja, derbi proti Piratom (17:00, ŠD Šentpeter).