17
jan 20

#recap: Naraščaj zmagovalen, članice podlegle

V poteklem tednu je KOŠev naraščaj nastopil na treh tekmah in osvojil tri zmage. Dostavek od pretekle nedelje pa je manj razveseljiv. Članice so na tujem namreč jasno podlegle Krki.

EL – ŽKK Krka : KOŠ Celovec  74:36 (23:6, 41:15, 57:24)

Že preteklo nedeljo so članice v Extra Ligi na tujem nastopile proti Krki, vendar v tej tekmi nič ni šlo po načrtu. Neštete slabe podaje in izgubljene žoge so privodile k hitrimi in uspešnimi proti napadi nasprotnic. Tako so Krkašice bile vedno korak hitrejše in zasluženo zmagale s končnim rezultatom 74:36.

Alina Seher, igralka: Čez božič smo enostavno pre redko trenirale. Takšnega visokega poraza nismo pričakovale. Zdaj moramo spe najti svoj ritem.

MU14 – WSG Radenthein Garnets : KOŠ Celovec  14:99 (0:32, 6:53, 12:69)

Povsem drugače je v Radentheinu odigrala ekipa MU14. Od vsega začetka so KOŠevci diktirali tempo in v prvi četrtini nasprotnika niso enkrat pustili do koša. Po štiridesetih minutah pa je semafor kazal neverjetni rezultat 14:99 in Celovčani so se kot jasni zmagovalec odpravili na pot domov.

XU12 – KOŠ Celovec : Wörthersee Piraten  69:30 (14:3, 30:12, 45:20)

Tudi mešana ekipa pod 12 je proti fizično dosti močnejšim Piratom pokazala hitrost in tehnično prednost. Mladi KOŠevci so izvrstno izkoristili priložnost in zelo jasno premagali sotekmeca iz iste dvorane. Končni rezultat se je glasil 69:30

MU19 – KOŠ Celovec : BBC Spittal Lakers  95:61 (21:17, 50:35, 74:49)

Teden so v domači dvorani zaključili fantje pod 19. Potem, ko so nasprotniki iz Spittala v prvi četrtini še držali korak, so Celovčani od druge četrtine naprej jasno pokazali kdo je gospodar v dvorani. Ob pavzi je semafor kazal že jasno prednost 50:35. KOŠevci pa zmage niso dali več iz rok in porazili Lakerse s končnim rezultatom 95:61.

Tudi konec tedna ne bo treba prestati brez košarke. Jutri se bo v Beljaku cel dan odvijal turnir XU10/WU14, v soboto popoldne se bodo člani v gosteh v Dornbirnu borili za še možni vstop v play-off, v nedeljo pa se bodo članice zopet poskusile v Extra-Ligi, tokrat na tujem proti Pomurju.

objavljeno v: članice ExtraLiga fantje mešano novice pod12 pod14 pod19
beri naprej … komentarji (0)
11
jan 20

2ZL: Uspešna prva domača tekma 2020

V soboto, 11. 1., je članska ekipa KOŠ Celovec odigrala prvo tekmo leta 2020 na domačih tleh. KOŠ je srečal ekipo BBU Salzburg, soseda na lestvici druge zvezne lige. S to tekmo sta se tudi domači publiki predstavila nov trener Davor Brečko ter nov igralec Martin Bajc.

KOŠ Celovec : BBU Salzburg  87:75 (28:13, 53:26, 75:41)

Prve točke tekme so si priborili igralci KOŠa, v nadaljevanju pa je tekma potekala izenačeno. Po šestih minutah se je rezultat glasil 12:12, nato pa je KOŠ s trojko Bajca prevzel vodstvo. V zadnjih treh minutah so Celovčani povišali na +15 točk – 28:13. Tudi v nadaljevanju so igralci novega trenerja Davorja Brečka igrali konzekventno in tako izgrajevali prednost, štiri minute pred koncem prvega polčasa je semafor kazal 44:22. Celovčanom so uspele hitre podaje in nekaj metov iz daljave, izkazal pa se je predvsem novi igralec Martin Bajc. BBU Salzburg je slabo zadeval in tako se je ob pavzi rezultat glasil 53:26.

Tudi tretjo četrtino je domače moštvo, ki je igralo dobro obrambo, osvojilo zase. Gostje so skušali zaostanek s sigurnejšemi meti držati v meri, vendar jim ni uspelo – 75:41. Zadnja četrtina je bila uspešnejša za BBU Salzburg. KOŠevcem so pojemale moči in padla je koncentracija, kar je nasprotnik lahko izkoristil. Salzburžani so dobro zadevali, KOŠ pa je cele štiri minute ostal brez zadetka. Nasprotnik se je močno približal, vendar zmaga Celovčanov ni bila ogrožena. Končni rezultat se je glasil 87:75 za KOŠ Celovec, premiera novo strukturirane ekipe na domačih tleh je uspela!

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Po zelo dobrem prvem polčasu smo v drugem na žalost popustili. Škoda za točke, kajti s tem smo izgubili direktni duel. Vseeno pa je bila zelo dobra tekma ekipe.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Na vsak način smo se močno stopnjevali, kar je bil tudi naš cilj in nad vse smo veseli, da smo danes zmagali. 30 minut smo igrali zelo konstantno, zdaj pa moramo še priti v ritem, da se bolje znajdemo pri menjavah in da nivo igre z menjavo ne pade.

10
jan 20

#recap: Naraščaj pričel novo leto z zmagama

Po neštetih keksih in drugih dobrotah so se KOŠevci po božični pavzi vrnili na igrišče, in to zelo uspešno. Kar na prvih tekmah leta sta ekipi XU12 in MU16 osvojili dve zmagi.

XU12 – KOŠ Celovec : BBC Spittal Lakers  58:50 (17:16, 27:27, 45:34)

Po izenačenem prvem polčasu je naša ekipa XU12 le še dokaj suvereno premagala telesno in starostno močnejšega nasprotnika iz Špitala. Prav vsi košarkarji so po počitnicah pokazali borbenost in na trenutke tehnično spretnost. Končni rezultat se je glasil 58:50 za Celovčane.

MU16 – ASKÖ Hornets Villach : KOŠ Celovec  69:76 (16:22, 32:51, 56:62)

Pri fantih pod 16 je po jasnem vodstvu tekma postala proti koncu še zelo napeta in emotionalna. Kljub temu so naš košarkaši pokazali dobre živce in tako vodstva do konca niso dali iz rok in se domov vrnili z zmago s končnim rezultatom 69:76.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16
04
jan 20

2ZL: Usodni dve minuti

Z novim trenerjem Brečkom in igralcem Bajcem so se KOŠevci zaupljivo odpravili na Gradiščansko, kjer so hoteli osvojiti važne točke za še možno uvrstitev v play-off. Na žalost pa sta jih dve nekoncentrirani minuti stali zmago.

BBC Nord Dragonz : KOŠ Celovec  78:71 (16:14, 46:31, 60:54)

Najprej so povedli KOŠevci iz rok Marina Sliškovića, vendar odgovor domačinov je takoj sledil. Razvila se je izenačena tekma med enakopravnima nasprotnikama. Po desetih minutah je semafor kazal 16:14 za domačine. Tudi začetek druge četrtine je vse zgedalo v redu preden se KOŠevcem v 18. minuti pri stanju 35:31 ni odtrgalo. Sledili sta dve popolnoma nekoncentrirani minuti v katerih številne KOŠeve podaje in meti niso našli cilja. To pa so rutinirani Gradiščani hladnokrvno izkoristili in do odmora povišali na 46:31.

Tudi v prvih minutah druge polovice so Celovčani imeli težave, preden so se spet ujeli in začeli skrajševati zaostanek. Taktika novega trenerja Brečka je očividno bila učinkovita in tudi Martin Bajc se je več kot dokazal in kar na prvi tekmi, z 19timi točkami, bil najboljši strelec KOŠa. Do konec tretje četrtine so se KOŠevci lahko približali na le šest točk (60:54).  V zadnji četrtini so KOŠevci naprej držali korak, vendar se niso mogli več dalje približati ali prevzeti vodstvo. To so preprečile predvsem pre številne individualne napake, katere so nasprotniki hladnokrvno izkoristili in tudi na prostem metu zadevali visokoodstotno (20/26). S končnim rezultatom 78:71 za domačine pa so KOŠevci zaigrali eno zadnjih velikih priložnosti za še možno uvrstitev v play-off.

Andi Smrtnik, kapetan: Bila je to ena zadnjih priložnosti za uvrstitev v play-off, in to verjetno največja, katero smo danes zapravili. Sreča še vedno ni na naši strani. Kljub temu se še ne vdamo. Premiera novega trenerja Brečka in igralca Martina Bajca je več kot uspela. Konec je šele, ko je konec.

Stefan Hribar, športni vodja: Danes sta bili usodni zadnji dve minuti prve polovice. Na žalost tudi z odlično borbo v drugi polovici nismo mogli več obrniti tekme. Uvrstitev v play-off pa je še možna!

04
jan 20

Novi obrazi članske ekipe

V božičnih počitnicah sta se KOŠu pridružila Davor Brečko, ki je prevzel vodstvo članske ekipe, ter igralec Martin Bajc.

Nov trener članske ekipe KOŠa je Davor Brečko, rojen 1980. Trener iz Celja je bil pretekla leta trener v Podčetrtku, kjer je vodil vse selekcije in je v prejšnji sezoni pripeljal člane zopet v 1. ligo!

Martin Bajc, star 25 let, se je kot igralec pridružil članski ekipi. Bajc je drugi del pretekle sezone igral za Beljak. Poleti se je vrnil k Iliriji Ljubljana, kjer pa ni bil zadovoljen z minutažo. Začasno se ukvarja samo s košarko.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Morali smo hitro ukrepati v tem kratkem premoru čez božični čas. Potrebna je bila sprememba v ekipi in tako smo pripeljali mladega trenerja, ki se izkazuje z delom in se profesionalno ukvarja s košarko. Upam, da mu uspe v ekipo prinesti neko pozitivno energijo, ki je zelo potrebna za kako zmago več. Hvala še enkrat Igorju in Tisotu za vso pomoč in podporo!