09
dec 19

2DSL: Poraz na prostih metih

Po zmagi v Extra ligi v soboto so članice niti 24 ur kasneje stale na parketu v Ennsu, kjer pa so hitro dobile težave z osebnimi napakami.

UBBC Lions Enns : KOŠ Celovec  73:61 (25:14, 44:35, 59:48)

V Zgornji Avstriji je, drugače kot v Sloveniji, spet več ali manj veljalo igrati brez dotika. Zaradi številnih tekem v Extra ligi in ostrega internationalnega stila, ki so se ga naše članice navadile, so že v prvi četrtini prišle v stiske zaradi osebnih napak. Celih devet krat so poslale gostiteljice na linijo za proste mete, od koder so one visokoodstotno zadevale. Zgodnji žvižgi so korošice čisto spravile iz viže. Zaradi iz tega izhajajočih plahih prodorov in zbeganosti so KOŠevke že ob polčasu zaostajale za devet točk (44:35).

Potem, ko so naše članice spremenile obrambo na consko so se lahko kratko približale. Vendar so gostiteljice v naprej dobro zadevale, tako od linije za proste mete kot tudi od trojke. Na strani KOŠevk pa žoga enostvno ni hotela skozi obroč. Kljub hrabri borbi so naše članice ob koncu podlegle s končnim rezultatom 73:61.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost so nas številni žvižgi ob začetku tekme spravili čisto iz koncepta. Tako smo od vsega začetka lovile zaostanek. Hitro bomo odkljukale tole tekmo in se koncentrirale na važne tekme ob začetku novega leta.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
beri naprej … komentarji (0)
09
dec 19

EL: Zmaga proti ŽKK K.Gora-Jesenice

Kljub slabemu izkupičku metov so naše članice v soboto z dobrim delom na skoku doma lahko premagale ŽKK Kranjska Gora – Jesenice.

KOŠ Celovec : ŽKK Kranjska Gora – Jesenice  62:51 (16:17, 31:21, 45:32)

Proti slovenkam, ki so nastopile z le sedmimi igralkami, so KOŠevke od vsega začetka imele smolo na metu. Predvsem šanse iz ofenzivnih skokov tako niso mogle izkoristiti. S številnimi hitri prodori pa so vedno spet bile uspešne proti conski obrambi slovenk. Po prvem polčasu so KOŠevke vodile z 31:21. V naprej so igrale visoki tempo in tako hitro točkovale. S številnimi ofenzivnimi skoki so si Celovčanke konec koncev pridelale dokaj prepričljivo zmago. Končni rezultat se je glasil 62:51.

Patricia Struha, kapetanka: Važna zmaga za našo samozavest. Z lepo timsko igro in dobrim skokom so si zagotovile naslednjo zmago v Extra ligi.

objavljeno v: članice ExtraLiga novice
07
dec 19

2ZL: Prva zmaga na domačih tleh

V soboto, 7. decembra, je KOŠ Celovec v domači dvorani srečal UDW Deutsch-Wagram Alligators. Ekipi sta se v zadnjih mesecih srečali že dvakrat in oba srečanja sta se končala v prid Celovčanov. Tudi danes si KOŠevci želijo doseči zmago, kar bi bila prva zmaga sezone na domačih tleh.

KOŠ Celovec : Union Deutsch-Wagram Alligators 91:71 (23:17, 48:29, 74:40)

KOŠ Celovec je ob začetku tekme z zadetkom kapetana Smrtnika prevzel vodstvo, vendar sta si ekipi ostali precej blizu. V četrti minuti so se Alligatorsi približali na eno točko, v sledečih minutah pa so Celovčani zadeli nekaj trojk in se hitro oddaljili na +10 točk (17:7). Do konca prve četrtine so se gostje iz Deutsch-Wagrama še lahko približali – 23:17. V drugi četrtini so igralci KOŠa nadaljevali z dobro obrambo in uspešnimi meti. Tako si je domača ekipa priborila do šeste minute prednost petnajstih točk. To prednost so še malenkostno nadgradili. S trojko Primca v zadnji sekundi pred pavzo pa so Celovčani povišali na 48:29.

Tudi po pavzi varovanci trenerja Pučka niso popustili. Slovenskim košarkarjem je uspelo nekaj hitrih akcij pod košem in nekaj trojk, UDW Alligators pa pri metu niso imeli sreče. KOŠ Celovec je v zadnjo četrtino šel s 34-imi točkami prednosti – 74:40. Zadnjih deset minut je igra potekala izenačeno. Pri KOŠu so tudi mlajši igralci dobili možnost igranja. Tako so gostje iz Deutsch-Wagrama zmanjšali zaostanek. Končni rezultat se je glasil 91:71 za KOŠ Celovec.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Od začetka smo bili koncentrirani in smo naredili le malo napak. Žoga je dobro krožila, tako smo prišli do lahkih košev in takoj prevzeli vodstvo. Vodstvo nismo dali več iz rok in tako smo na koncu solidno zmagali.

Hannes Quirgst, asistent trenerja UDW: S tolikšnimi izgubljenimi žogami, predvsem v prvi polovici, je težko, da zmagamo. Istočasno je KOŠ dobro zadeval iz daljave, kar je privedlo do težav pri naši ekipi. Šele na koncu smo lahko polepšali rezultat. Čestitam KOŠu, danes so bili jasno boljša ekipa.

02
dec 19

2DSL: Grenak poraz

Priti na tekmo s kratko klopjo, se lepo razigrati in o koncu zgubiti z eno točko razlike. To je utelešen grenak poraz.

UAB Wien : KOŠ Celovec  45:44 (11:15, 20:21, 31:34)

Ob poznem sobotnem popoldnevu je ekipa članic, tokrat sestavljena iz sedmih WU19 igralk in kapetanke Patricie Struhar, naletele na ekipo Union Aktiv Brigittenau Wien. Brez izkušenih ključnih igralk Rauter, Maier, Falgenhauer in Bilić se je tekma kljub temu razvila izenačeno. Predvsem v prvi polovici je obramba delala izvrstno in tako so Celovčanke vedno spet lahko izkoristile priložnosti za hitre prodore. Na žalost pa KOŠevke niso imele sreče na metu. V drugi polovici pa od te izvrstne košarke ni bilo več veliko videti. Preveč egoističnih akcij, nobene možnosti na ofenzivni skok, ker meti deloma niti niso dosegli obroča, in pre počasna in šibka obramba so konec koncev privodili do tesnega poraza s končnim rezultatom 45:44.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost danes v drugi polovici nismo nastopile kot ekipa. To se nam ne sme več zgoditi. Zdaj bomo še enkrat intenzivirale treninge, da bomo končno spet lahko zmagale.

01
dec 19

#recap: Štiri od štirih

Potem ko so KOŠevi mladi talenti pretekli teden osvojili dve zmagi v dveh tekmah so ta teden povišali na štiri zmage iz štirih tekem.

MU19 – WSG Radenthein : KOŠ Celovec  60:71 (13:16, 26:30, 44:53)

Kot prvi so se ta teden odpravili fantje pod 19 v Radenthein. V prvi četrtini KOŠevci niso prav našli v tekmo in po desetih minutah so zaostajali za tri točke. V drugi četrtini so se fantje okili najboljšega strelca Adriana Babića opomogli in prevzeli vodstvo. Po pavzi so prižgali turbo in se oddaljili na 9 in do konca tekme na 11 točk. Končni rezultat se je glasil 60:71 za KOŠ Celovec.

MU16 – WSG Radenthein : KOŠ Celovec  52:64 (11:14, 18:31, 34:54)

Le dan kasneje se je tudi ekipa MU16 odpravila v Radenthein. Tukaj pa je od vsega začetrka bilo jasno, kdo bo šel iz igrišča kot zmagovalec. Ko so Celovčani v tretji četrtini vodili z dvajsetimi točkami naskoka je trener Marcell Smolej dal priložnost tudi mlajšimi igralci, ki so se dobro odrezali. Končni rezultat pa se je glasil 52:64.

Marcell Smolej, trener: Solidna igra naše ekipe. Veseli me, da lahko dam tudi mlajšim igralcem priložnost, da se dokažejo in kljub temu zmagujemo.

XU12 – KOŠ Celovec : BBC Wolfsberg  82:16 (25:2, 38:8, 60:12)

V četrtek pa je ekipa XU12 nastopila doma proti BBC Wolfsberg in zopet pokazala, da razen Beljaka letos nimajo enakopravnega nasprotnika. Mladi KOŠevci so od vsega začetka dominirali tekmo. Do konca srečanja so se vsi KOŠevci lahko zabeležili na seznam strelcev in prepričljivo zmagali s končnim rezultatom 82:16

Andi Smrtnik, trener: Veseli me, da vsak igralec zelo dobro in intenzivno trenira. Zato je opazljivo, da se ekipa zelo dobro razvija. Čestitam!

MU16 – BBC Spittal Lakers : KOŠ Celovec  37:104 (5:25, 20:45, 33:71)

V soboto se je na teren še enkrat podala MU16. Tokrat se je na tujem soočala z ekišp BBC Spittal Lakers, katera igra izven konkurenze. Od vsega začetka so KOŠevci pokazali, da nasprotnik nima možnosti do zmage. Po dvajsetih minutah je tekma v bistvu bila odločena. KOŠevci pa so seveda odigrali do konca, se vsi vnesli v senznam strelcev in zasluženo zmagali.

Marcell Smolej, trener: Tokrat smo pokazali da znamo igrati tudi kot ekipa. Čeprav je bil nasprotnik deloma telesno močan, smo z hitro igro in dobro kvoto metov pokazali kako se igra košarko.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16 pod19