V poletnem odmoru že tečejo priprave za sezono 2021/2022. Člane in članice čakata nova trenerja. Poslovimo se od trenerjev obeh ekip Dragan Slišković ind Andrej Božič. Najlepša hvala za dobro sodelovanje!

Po petih sezonah se poslovimo od bivšega trenerja članic, članov in U19 ekipe. Najlepša hvala za dolgoletno sodelovanje, prizadevnost, zanesljivost in ves trud, katerega je vložil v ekipe a posebno v posamezne igralke in igalce. Dragan Slišković je vodil naš klub prvič v najvišjo avstrijsko žensko ligo! Hvala lepa za vse Dragan in le najboljše za prihodnost!
Poslovimo se tudi od glavnega trenerja članov Andreja Božiča. Zahvalujemo se za sodelovanje med koronsko sezono. Andrej je vodil naše člane po štirih letih spet v play off. Hvala! Želimo ti vse dobro za prihodnost!

jun 21

EL: Četrto mesto Extra-Lige

Za zaključek sezona se je odvijal Final4 turnir Extra Lige v Novem Mestu.

1️⃣. semifinale

V prvi tekmi proti ŽKK Krka so članice v prvem polčasu pokazale dobro igro. Z zelo mlado ekipo in kratko klop pa je proti koncu igre zmanjkala energija.

ŽKK Krka Novo mesto – KOŠ Celovec 8️⃣0️⃣:5️⃣0️⃣ (24:17, 15:11, 18:13, 23:9)

tekma za 3. mesto

V tekmo za tretje mesto so članice začele zelo živčne. V obrambi so se zgodile preveč napak in tudi v napadu žoga ni našla pot v koš. Čeprav so članice v zadnji četrtini zbirali še enkrat vso moč in se približale na 5 točk, a za zmago žal ni zadostovalo.

KOŠ Celovec – ŽKK Kranjska Gora – Jesenice 4️⃣2️⃣:5️⃣9️⃣ (4:20, 21:16, 12:10, 5:13)

Čestitamo Moniki Ristić, katera je bila voljena v najboljšo peterko turnirja!

Pati Struhar, kapetanka: Pričakovale smo več od sebe! Vseeno smo pa nabirale pomembne izkušnje. V bodočnosti hočemo igrati bolj močno in samozavestno proti moštev iz Slovenije.

objavljeno v: članice ExtraLiga Neuigkeiten
12
jun 21

EL: Kvalifikacija za Final4

Prvi turnir Extra Lige, katera je zaradi Covid-19 močno skrajšana, so naše članice  zaključile z eno zmago in enim porazem. S precej kratko klop in zmlajšano ekipo so se v soboto naše članice odpravile na pot v Šmarje pri Jelšah, kjer se je odvijal turnir za kvalifikacijo za final4 Extra Lige.

Prvo tekmo proti Felix Zasavje so naša dekleta začele zelo motivirane in so se lahko v prvi polovici priigrali prednost z 42:23. Posebno bleščala pa je v prvih dveh četrtinah Alina Seher, katera je zadela 8 trojk in s tem dala več kot polovico vseh točk prve polovice.

Po pavzi so bile naše članice v tretji četrtini popuščali v obrambi in s tem igro naredile nepotrebno tesno. Volja do zmage pa ni bila za spregledati in tako so naše članice odločili igro zase.

KOŠ Celovec : Felix Zasavje 64:55 (24:13, 42:23, 41:52)

V drugi tekmi proti Jelša Šmarje so dekleta čutile majhno rotacijo. Od vsega začetka so bile en korak prepočasi in v obrambi so imele težave s Pick and Roll igro nasprotnic. Tekma je bila od začetka jasna zadeva, kar se tudi vidi v rezultatu.

KK Jelša Šmarje : KOŠ Celovec 81:37 (26:17, 41:26, 60:33)

Lena Weißenbrunner, igralka: Brez treh pomembnih igralk se nismo veliko pričakovale. Tem večja pa je veselje nad zmago in kvalifikacijo za final4 turnir!

05
jun 21

U18: 3×3 Austrian Championships

V okviru Sports Austria Finals so se v Gradcu 03. in 04. junija odvijali 3×3 Austrian Championships v Thunderdom-u, kjer so se zadnji vikend še borili najboljša moštva sveta za kvalifikacijo za Olimpijske igre 2021.

Za KOŠ Celovec so se v MU18 turnirju udeleževali Samuel SeherVeljko DenaMate Seher in Jan Michel. Fantje so v prvi igri osnovnega kroga zgubili proti UBSC Graz (20:11). V drugi tekmi pa so lahko zmagali proti Basket Flames s 21:6. Kvalifikacijo za semifinale so zgešili le za dve točki.

Veljko Dena, Spieler: Tekme so bile vse zelo tekmovalne in vsi v ekipi so dali vse od sebe in se borili po najboljših močeh, ampak kljub temu nismo uspeli zmagati prve tekme proti Grazu, zaradi česa smo tudi na žalost izpadli.

V petek so v WU18 turnirju igrale za KOŠ Celovec Monika Ristic, Elma Muharemovic, Elma Voljevica in Michelle Struggl. Tudi za naša dekleta je bil event čisto nova izkušnja. V tekmah proti WAT3 Capricorns (7:18), Basket Flames (10:21) und UBSC-DBBC (6:21) so igralke dale prav vse od sebe, žal pa za zmago ni zadostovalo. Čeprav se moštvo ni uvrstilo v semifinale, se je naša BDSL igralka Monika Ristic uvrstila v finale tekmovanja meta za 2 točki in s tekmovanja šla kot zmagovalka! (Video najdete na Facebook in Instagram! https://fb.watch/6dkyD0ViT6/)

objavljeno v: dekleta fantje Neuigkeiten pod19 pod19
11
maj 21

SL MU19: 5.mesto v Avstriji

Fantje U19, ki se letos žal niso kvalificirali za Final-4 turnir, so v tekmi za peto mesto avstrijske Superlige zmagali proti Vienna D.C. Timbervolwes.

KOŠ Celovec : Vienna D.C. Timberwolves 70:67 (26:22, 38:35, 52:51)

Anže Kos, trener: Borili smo se od prve do zadnje minute in dali vse kar lahko. Zelo smo ponosni na zmago, katero smo si zaslužili.