25
jan 15

Mestni derbi, zmaga po 105ih dneh

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten 87:81 (30:15, 47:33, 59:49)

KOŠevci so tokrat nastopili brez Petra Papiča in Aleša Kunca, ki sta se poškodovala na zadnji tekmi, manjkal je pa tudi Matej Smrtnik. Kljub poškodbi pa je lahko igral Fabian Gallob, na parket se je vrnil tudi Toman Feinig. Čeprav oslabljena je šla naša ekipa odločno v igro, ki je bil mestni derbi proti piratom. Takoj je prevzela vodstvo in po petih minutah igre so naši fantje vodili za pet točk (16:11). Do konca prve četrtine so igrali skoncentrirano in samozavestno, ter si priigrali odlično prednost petnajstih točk (30:15).

Na začetku druge četrtine so KOŠevci kratko izgubili rdečo nit in Pirati so se lahko približali. Vendar KOŠ je obdržal živce, se spet zbral in prednost spet povišal na +14 točk. Ob polčasu je semafor kazal 47:33. Najkasneje zdaj je bilo vsem jasno, »mission impossible« je možna.  Tudi z kratko klopjo da premgati mestnega rivala.

Izenačeno je šlo naprej. V zadnjih minutah tretje četrtine pa so se pri slovenskih košarkarjih vrstile nepotrebne napake in tako so dali priložnost Piratom, ki so točkovali in se tako približali na sedem točk razlike. Varovanci trenerja Radovića pa so ostali mirni in spet povišali na deset točk. Ob koncu tretje četrtine 59:49.

Ozračje v dvorani je bilo do konca napeto. Zmaga je možna! Vendar je v zadnji četrtini postalo še enkrat nepotrebno ozko. Eno minuto pred koncem je KOŠ vodil le še 78:75. S tremi trojkami Piratov napram štirimi prostimi meti KOŠevcev so se Pirati celo približali na eno točko (82:81). Tokrat pa so Primc in Co. obdržal živce, se še enkrat skoncentrirali in taktično potegnil še tri favle, kateri so jim zaradi bonusa Piratov prinesli še 6 prostih metov, katerih je 5 tudi našlo pot v koš.

Tako se lahko KOŠevci po 105ih dneh brez uspeha veselijo 2 sezonske zmage, ki je proti mestnim tekmecem še slajša. Končni rezultat 87:81.

Top Scorer KOŠ: Primc (40), Hercegovac (18), Smrtnik A. (9)

Top Scorer Pirati:  Buggelsheim (21), Huber T. (15) oz. Husanović (15)

beri naprej … komentarji (0)
19
jan 15

Druga zmaga proti BBU izostane

Kljub dobri tekmi je zaželena druga zmaga proti BBU Salzburg izostala. Čeprav so KOŠevci v zadnji četrtini prišli še enkrat zelo blizu.

Po zelo dobri tekmi proti Chin Min Dragons St. Pölten in, ker so do sedaj slavili edini uspeh sezone prav proti BBU Salzburg, so KOŠevci hoteli nujno odnesti zmago. Prva četrtina je bila zelo izenačena in se je končala še z 20:20. V drugi četrtini pa so gostitelji pritisnili močno na plin in se minuto za minuti oddaljili. Za polčas je semafor kazal že 52:35. Po pavzi pa so varovanci Predraga Radovića bili kot izmenjani. Z Andijem Smrtnikom na čelu so še enkrat vrgli vse naprej in se do konca tretje četrtine pribljižali na 65:57. S tremi koši in prostim metom Simona Pasterka so se v zadji četrtini lahko celo pribljižali na le dve točki 66:68. V zadnjih petih miutah je padel le še en koša za vsako ekipo. Ostalo se je odvilo preko favlov in prostih metov katerih so gostitelji imeli in zadeli več. Končni rezultat se je glasil 80:72 za BBU Salzburg.

BBU Salzburg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  80:72 (20:20, 52:35, 57:65)

Top Scorer KOŠ: Primc (22), Hercegovac (21), Smrtnik A. (10)

Top Scorer BBU: Kežič (19), Sürums (18), Thaler (16)

19
jan 15

Pogled na pretekli teden

Sreda: Trim/Hobby

V sredo 14.01. je Trim/Hobby ekipa KOŠa pri drugi tekmi tekoče sezone izven šla na parket proti Sparkasse Feldkirchen. Izenačena tekma enakopravnih ekip se je končala v prid gostiteljev z 58:55

Sparkasse Feldkrichen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  58:55

Petek: pod 16 Koroška liga

V petek 16.01. so fantje pod 16, tudi izven, igrali proti WSG Radenthein. Tokrat je bil z njimi tudi Dany Mady tako, da je bilo tekmo zmagati dosti lažje. Prvo tekmo proti Radentheinu so KOŠevci lahko odločili za se namreč šele po tretjem podaljšku.

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  40:78 (8:20, 23:40, 34:61)

Nedelja: pod 16 ÖMS

Če prav je po prvem polčasu kazalo drugače so fantje pod 16 v nedeljo 18.01. na žalost zaključili prvenstvo na Avstrijski ravni s porazom proti Güssingu. S tem so zasedli 2. mesto v njihovi skupini.

Güssing Knights : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  75:62 (7:14, 26:40, 55:52)

objavljeno v: člani fantje novice pod16 trim
10
jan 15

KOŠ zmaje stane dosti živcev

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Chin Min Dragons St.Pölten 81:85 (18:16, 38:47, 60:66)

Prva prvenstvena tekma v novem letu je bila proti vodečemu na lestvici, moštvu iz St. Pöltna, ki je veljal za favorita . Po spremembah v ekipi so se KOŠevci pokazali sveži in skoncentrirani, vendar ob začetku še nobeden ni domneval koliko živcev bodo stali zmaje iz Nižje Avstrije. Andi Smrtnik je  v tretji poskrbel za prve točke in po prvih šestih muntah je Koš vodil z 10:5 ter vodstvo obdržal do konca prve četrtine 18:16.

Tudi v nadaljevanju je KOŠevcem uspelo z dobro obrambo braniti  svojo prednost vse do 7 minute, ko so vodstvo prevzeli gostje in v nekaj trenutkih povečali prednost za 6 točk. Ob koncu druge četrtine se je glasil rezultat 38:47.

Po odmoru so varovanci trenerja Radovića dali takoj 6 točk in pokazali, da se ne bodo kar tako vdali. V četrti minuti kapetan gostov, Martin Speiser, naredi favel zaradi katerega je diskvalificiran in mora na klop. Kljub temu je nasprotnik igral dober presing, redno zadeval in se je le tako rešil s prednostjo 6. točk v zadnjo četrtino. KOŠevci pa so pokazali, da so boljši kot pa to kaže mesto na lestvici.

Tudi v zadnji četrtini je domače moštvo navduševalo gledalce z borbeno tekmo. Pet minut pred koncem je po zaslugi novega igralca Jasmina Hercegovaca KOŠ šel v vodstvo 74:73.  Pri stanju 81:82 in 26 sekundah je bilo še enkrat zelo napeto. Toda nepotreben favel nasprotnikom še enkrat omogoči proste mete in en KOŠ. S tem so srečnejši konec imeli gostje in zmagali z 81:85.

Neverjetno napeta tekma prvega proti zadnjemu na lestvici. Spet so KOŠevci pokazali, da jih nikakor ni treba odpisati. Kemija v ekipi je boljša kot poprej. Zdaj »čakamo« samo še zmago.

Stefan Hribar (sportni vodja KOŠ): Danes smo videli, da se znamo boriti in, da imamo dobro ekipo. Sreča pa tudi v novem letu ni na naši strani.

Stefan Jäger (ass. coach Dragons): Hvala bogu smo zmagali tekmo! Čestitam KOŠu za dober dosežek.

Top Scorer KOŠ: Primc in Kunc (21), Smrtnik A. (15)

Top Scorer Dragons: Böck (16), Obermann (14), Radakovics (11)

07
jan 15

CUP: Poraz proti prvoligašu

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiffeisen Fürstenfeld Panthers 74:99

(14:28, 29:50, 52:71)

V drugem krogu pokalnega tekmovanja je žreb določil srečanje med KOŠ Posojilnica Bank Celovec in ekipo Raiffeisen Fürstenfeld Panthers iz prve zvezne lige. Proti koncu prve četrtine se  je le pokazala premoč tekmeca iz Štajerske, ki je bil uspešen tudi pri trojkah in povečal svojo prednost za 14 točk. Ista slika tudi v drugi četrtini. Košu ni uspelo zaustaviti nasprotnika, ki je bil zopet uspešnejši v točkovanju in tudi drugo četrtino dobil zase. Rezultat v polčasu se je glasil 29:50 za Pantherje. Po odmoru je slovenskim košarkarjem upeslo nekaj lepih akcij, zmanjšali so zaostanek in tretjo četrtino odločili zase (23:21). V nadaljevanju pa se je zopet izkazala ekipa Fürstenfeld, ki je kot pričakovano dobila ta dvoboj v pokalni tekmi. Končni rezultat se je glasil 74:99.

Top Scorer KOŠ: Primc (24), Kunc (14), Hercegovac (9)

Top Scorer Fürstenfeld: Balocka (23,) Blazan (20), Hajder (19)