19
jan 19

2. ZL: Polom v Dornbirnu

Člani KOŠa so se tokrat odpeljali v Dornbirn. Proti ekipi iz Predarlske, ki se po štirinajstih tekmah nahaja na petem mestu lestvice, je KOŠ nastopil z hudo okrnjeno ekipo in utrpel zgodovinski poraz. Poleg Smrtnika in Razdevška so tokrat manjkali tudi Erschen, Mićković, Stemberger, Lipuš in Ponholzer. Kralj je zaradi disciplinarnih vzrokov moral zapustiti moštvo.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Dornbirn Lions 113:49 (31:7; 54:21; 88:31)

Ekipa iz Dornbirna je takoj prevzela vodstvo in ga po treh minutah povišala na +10. Šele po štirih minutah je KOŠu uspel prvi zadetek. V nadaljevanju so se Celovčani lahko približali na pet točk razlike (11:6), a po desetih minutah so Predarlčani povišali vodstvo na +24 (31:7). Tudi v nadaljevanju slovenskim košarkarjem pod košem ni uspelo veliko, številčili so se zgrešeni meti in izgubljene žoge in tako so domačini prednost lahko naprej povišali. Ob polčasu se je rezultat glasil 54:21.

Po pavzi se slika ni spremenila. Najmlajši člani ekipe so nabrali veliko minut in se močno borili. Do konca tretje četrtine so Lionsi vodstvo povišali na 88:31. Tudi zadnjih deset minut nažalost ni bilo sprememb in tako se je tekma končala 113:49 za moštvo iz Dornbirna.

Andi Smrtnik, assistent coach KOŠa: Mladi so se dobro borili, a s sedmimi igralci in brez nosilcev ni bilo kaj drugega za pričakovat, če igraš proti profesionalcem. Zadnji čas je, da postanemo kompletni in delamo dobre treninge.

Valentin Pasterk, igralec KOŠa: Po dolgi poti smo slabo začeli tekmo proti Dornbirnu. Potem smo se borili, a nasprotnik je bil enostavno premočen.

beri naprej … komentarji (0)
19
jan 19

#recap: Dve zmagi za MU14

Ta teden so KOŠevci pod 14 nastopili proti dvema ekipama, ki igrata izven konkurence in dvakrat lahko slavili zmago.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  76:66 (17:13, 33:28, 54:48)

Tekma proti gostom iz Radentheina je v prvi polovici potekala dokaj izenačeno. Čeprav so KOŠevci skoraj vedno imeli nos spredaj so ob polčasu vodili le s petimi točkami naskoka. V drugi polovici pa se je celotna ekipa lahko nekoliko bolje razigrala. Predvsem trio Seher Julian (29 točk) ter brata Mazaris Phillipos (22 točk) in Loukas (14 točk) je KOŠevcem prinesel zasluženo zmago z rezultatom 76:66.

SGS Spittal Lakers : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  25:66 (15:22, 19:38, 19:58)

Povsem jasno je potekla tekma na tujem proti SGS Spittal Lakersom. Od prve minute naprej so KOŠevci okoli top-strelca kapetana Juliana Seherja (21 točk) prevzeli vodstvo. Celotna ekipa je igrala zelo homogeno tako, da se je šest od devetih igralcev lahko zapisalo v listo strelcev, štirje celo dvomestno. Že ob polčasu so slovenski košarkarji vodili z 19:38. V tretji četrtini nasprotnik sploh ni prišel do koša in je 10 minut ostal brez točk. Z neulovljivim naskokom so KOŠevci v zadnjih minutah rezultat povišali na končno stanje 25:66 in zasluženo zmagali.

Matjo Ogris, igralec: Dve zelo lepi tekmi. Predvsem proti Lakesom smo odigrali lepe in hitre napade in enostavno točkovali.

objavljeno v: fantje novice pod14
15
jan 19

ÖMS MU16: KOŠevci naprej neporaženi

V avstrijskem prvenstvu „ÖMS“ so naši kadeti preteklo nedeljo na domačih tleh tudi premagali „prvoligaša“ Traiskirchen Lions in s tem ostajajo naprej neporaženi.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Traiskirchen Lions  71:51 (16:15, 38:23, 56:29)

KOŠevci so tokrat morali nastopiti brez kapetana Valentina Pasterka vendar levi iz Traiskirchna so bili še bol okrnjeni, saj so lahko nastopili z le sedmimi igralci. Po začetnih težavah so domačini lahko prevzeli vodstvo in se do polčasa že jasno oddaljili na 38:23. Čeprav se nasprotnik hrabro boril in vedno spet pribljižal jim je delal težave predvsem Samuel Seher, katerega niso in niso mogli ustavit. Predvsem pod košem so igralci Traiskirchna bili jasno šibkejši in tako so KOŠevci ob koncu slavili zasluženo zmago in s končnim rezultatom 71:51 ostajajo naprej neporaženu v pokalnem tekmovanju.

Stefan Hribar, športni vodja: Ponovna zmaga proti „prvoligašu“. Zelo sem ponosen na naše fante, ki so tudi brez kapetana pokazali zobe!

objavljeno v: fantje novice pod16
15
jan 19

ZL2: Članice z zmago v novo leto

V drugi tekmi pri “triple game-dayu” preteklo nedeljo v dvorani Šentpeter, so naše članice nastopile proti igralkami Rocksev. Po 40ih minutah pa so šle od igrišča kot zaslužene zmagovalke.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks  80:48 (19:12, 43:22, 69:32)

Proti dekletom iz Mattersburga, ki so nastopila z le sedmimi igralkami, naše članice od vsega začetka niso pustile dvoma na tem, kdo bo šel od igrišča kot zmagovalec. Z močno obrambo in hitrimi protinapadi so KOŠevke kar začetka povedle, ob polčasu pa so Celovčanke vodile že s 43:22. Po menjavi strani je trener Slišković potem lahko postavil na igrišče tudi mlade igralke iz naraščaja. Tempo v obrambi pa je vnaprej ostal visok in z dobrimi protinapadi so se KOŠevke oddaljile naprej. Ob koncu so Korošice z jasnim rezultatom 80:48 šle od igrišča kot zaslužene zmagovalke.

Patricia Struhar, kapetanka: Lepa zmaga za začetek novega leta. Danes smo od vsega začetka igrale na nivoju, kot ga igramo tudi na treningih in tudi naše mlade igralke so lahko nabrale veliko novih izkušenj.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
14
jan 19

2. ZL: Poraz proti vodilnemu na lestvici

V drugi zvezni ligi je KOŠ Celovec v 14. krogu doma gostil vodečo ekipo Mattersburg Rocks. KOŠevci so tudi tokrat nastopili z oslabljeno ekipo.

KOŠ Posolijnica Bank Celovec : BK Mattersburg Rocks 62:82 (11:18; 22:38; 45:63)

Srečanje z Mattersburgom je članska ekipa KOŠ začela zelo angažirano, po treh minutah vodila s 7:3. Nato je ekipa Mattersburg točkovala, prevzela vodstvo in četrtino zmagala s sedmimi točkami prednosti (11:18). V nadaljevanju so slovenski košarkarji slabo točkovali, a tudi gostje iz Gradiščanske niso imeli toliko uspeha v zaključku. Šele v zadnjih minutah so spet bolje zadevali, povišali hitrost in šli v odmor s +16 – 22:38.

Po pavzi je Mattersburg solidno igral in svojo prednost povišal na 22 točk. Nato pa so Celovčani igrali bolj odločno in koncentrirano, tudi nekoliko bolje zadeli in se približali medčasno na 14 točk razlike (40:54). Po treh četrtinah se je razultat glasil 45:63. Tudi zadnjih deset minut se slika ni bistveno spremenila. Trener Slišković je pustil igrati najmlajše člane ekipe, ki so lahko nabrali važne izkušnje in pokazali nekaj kvalitetnih akcij. Mattersburg je lahko potrdil svojo vlogo favorita ter zmagal z 82:62.

Julijan Lipuš, igralec KOŠa: Mojega mnenja bi morali danes tekmo zmagati. Eden od vzrokov za poraz je sigurno pristop nekaterih igralcev, ki niso prišli k treningu in tako nismo mogli opraviti skupnih treningov.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Trenutno je naš problem pristop igralcev, s katerem ne moremo zmagati.

Corey Hallet, igralec BKM: Ni bila lepa tekma, a zmaga je zmaga.

James Wiliams, trener BKM: Danes smo poskusili igrati agresivno, samo tako smo lahko igro odločili zase.